Tvůrce webu je i pro tebe! Postav třeba web. Bez grafika. Bez kodéra. Hned.
wz
Anežka

Anežka Chrbolková

Leo a Luky: Nejlepší kamarádi

Nejlepší kamarádiKnihu vydalo nakladatelství Fragment v Praze roku 2016.
Počet stran: 75
Napsala: Julia Boehmeová
Ilustrovala: Lisa Althaus
Druh literatury: příběh s dětským hrdinou
Knížka vypráví o Lindě, které zrovna začaly prázdniny. Věděla, že nikam na prázdniny nepojedou, protože maminka má práci. Jednou dostali dopis, ve kterém se psalo, že jejich prateta Anna zemřela a oni zdědí dům. Rozhodli se dům prodat, ale nejdřív tam stráví prázdniny. Když přijeli do nového domu, Linda utíkala na zahradu, kde bylo velké překvapení. Stál tam poník a oslík. Linda byla šťastná, protože vždycky toužila po koních. U ohrady stála holka Marika a tvářila se nepřátelsky. Marika nechtěla, aby se Linda k Leovi a Lukymu přibližovala a byla na Lindu zlá. Maminka Lindy našla v domě dopis, kde stálo, že oslík Leo patří Lindě a nesmí ho nikdy prodat. Linda šla za Marikou a vyčetla jí, proč jí neřekla, že Leo je její. Marika se naštvala a odvedla poníka Lukyho pryč. Jenže oslík celou noc truchlil a pořád hýkal. Linda se rozhodla, že oslík a poník musí být zase spolu. Marika o tom nechtěla ani slyšet, ale Luky přeskočil plot a běžel za Leem. A tak se Marika a Linda staly nejlepšími kamarádkami. Marika učila Lindu jezdit na Leovi a ti s Lukym byli pořád spolu.
Charakteristika postav: Linda je hodná, pracovitá dívka, která touží jezdit na koních. Marika dokáže být protivná, ale pak se ukáže, že je dobrá kamarádka.
Knížka mě zaujala, protože je o koních. Je napínavá a dobře se čte a určitě by zaujala i ostatní, hlavně holky. Líbila se mi, byla napínavá a jsou v ní pěkné obrázky.
Doporučila bych ji Anežce a Kristýně, protože mají rádi koně.
Kniha je určena pro čtenáře od sedmi let. Četla jsem ji tři týdny.
Názvy kapitol: Kdy se stane zázrak?, Dědictví, Nejlepší sousedi na světě, Leonardo, Velký úklid, Roztržka s Marikou, Kamarádi navždycky.

Leo a Luky: Prázdniny s oslíkem

Prázdniny s oslíkemKnihu vydalo nakladatelství Fragment v Praze roku 2017.
Počet stran: 74
Napsala: Julia Boehmeová
Ilustrovala: Lisa Althausová
Druh literatury: příběh s dětským hrdinou
Druhý díl navazuje na vyprávění o přátelství Lindy, Mariky, Lea, a Lukyho. Jednou si vyjeli na procházku k jezeru se vykoupat. Strávili tam skoro celý den, a tam se spolu domlouvali, jak to udělat, aby Linda tady zůstala napořád. Nebylo to jednoduché, protože se maminka chtěla vrátit do města. Dokonce tam přišli Hubertovi, kteří měli zájem o jejich dům. Naštěstí se jim tam nelibilo, protože Leo pořád hýkal. Lindě se podařilo maminku přesvědčit, že tam jim bude líp. Našli si školu a podle Mariky to je nejlepší škola na světě. Lindě se tam líbilo, protože tam byly hodiny jezdectví a maminka byla spokojená, že na venkově má klid na svou práci, a že je Linda spokojená.
Charakteristika postav: Linda je hodná a milá. Marika je nejlepší kamarádka, ráda všem pomůže. Maminka je hodná, Lindě vše povolí. Hubertovi jsou protivní a nudní.
Knížka je hodně napínavá. Doporučuju ji všem, co mají rádi napínavé příběhy a koně.
Knížka se mi dobře četla. Jsou v ní pěkné obrázky. Doporučila bych ji hlavně Anežce, protože má ráda koně.
Kniha je určena pro čtenáře od sedmi let. Četla jsem ji dva týdny.
Názvy kapitol: Oslík k zulíbání, Strach z vody, Zlý sen, Příšerná návštěva, Nedorozumění, Nejkrásnější škola na světě, Opravdu doma.

Abraka babra - Báječná babičkovská soutěž v pečení

Abraka babraKnihu vydalo nakladatelství Slovart v Bratislavě v roce 2015.
Počet stran: 124
Autor: Tracey Corderoyová
Ilustrátor: Joe Berger
Druh literatury: příběh s dětským hrdinou
Pandora přijela na prázdniny k babičce, ale maminka neměla ráda kouzla, a tak Pandoře zakázala čarovat. Babička pekla motýlí koláčky, které se jí nepovedly a v kuchyni nastal výbuch. Babička s Pandorou vyjeli na výlet do Vrzlova, kde babička z nudy začala čarovat. Oživila prase, rytíře i kozla. Potom zase dala babička vše do pořádku kromě rytíře. Ten bloudil ve sklepě hradu. Babička se jednou rozhodla přihlásit do soutěže pečení. Měla s sebou svou věrnou pomocnici Pandoru. Soutěžili celkem tři. Gvendolína s pomocníkem Merlinem, Tilda a Perla, babička s Pandorou. Perla ale podváděla, protože používala kouzla, která se používat neměla. Babičce se zase motýlí koláčky nepovedly a nakonec stejně nikdo nevyhrál, protože nesplnili všechny úkoly. Další dobrodružství zaživá Pandora s babičkou v dalších knížkách.
Charakteristika postav: Pandora je hodná a spravedlivá. Babička je vtipná a veselá. Perla bývá protivná a nafoukaná. Merlin hodně zlobí.
Knížka je plná vtipných kouzelných příběhů, ostatním ji vřele doporučuju pro pobavení. Moc se mi líbila, mám připravené další pokračování kouzelných příběhů. Doporučila bych ji Agátě, protože je stejná jako babička.
Knížka je určena pro čtenáře od sedmi let. Četla jsem ji dva týdny.
Názvy kapitol: Strašidla z Vrzlova, Báječná babičkovská soutěž v pečení, Vcukuletu králík je tu.

Vánoční sbírka pohádek

Vánoční sbírka pohádekKnihu vydalo nakladatelství Edmont v Praze roku 2017.
Počet stran: 300
Autor: Stanislav Kadlec
Ilustrovala: Alena Mrázová
Druh literatury: pohádky
Kniha má 18 pohádkových příběhů. Nejvíc se mi líbil příběh Bambi - Kouzelný zimní strom. Bambi se ráno probudil a uviděl poprvé sníh. Miminka mu vysvětlila, že je to sníh a odteď se jim bude špatně shánět potrava. Po chvíli potkal zajíčka Dupíka a šli si spolu hrát na led. Kamarád skunk Kvítko si s nimi hrát nešel, protože musel shánět potravu a jít spát. Ani veverka nešla, nosila si oříšky do díry ve stromu. Po chvíli dostal Bambi hlad. Šel za maminkou, ta mu vyhrabala trochu trávy. Potravy bylo čím dál míň. Jednoho dne se ale stalo něco úžasného. Bambi našel ozdobený vánoční strom. Ozdoby byly samé dobroty pro zvířátka. Zavolal tedy všechna zvířátka z lesa, aby se najedla taky a měla pěkný den.
Charakteristika postav: Bambi je hodný, kamarádský a rád si hraje. Maminka je hodná a starostlivá. Dupík je dobrý kamarád, má spoustu energie. Kvítko je milý a hodný. Veverka je pracovitá a hodná.
Knížku jsem četla proto, že jsou v ní vánoční příběhy, které neznám a moc se těším na Vánoce. Doporučuju ji všem, kdo má rád Disney pohádky. Hlavně ji doporučuju Anežce, protože miluje zvířata.
Kniha je určena pro čtenáře od sedmi let. Četla jsem ji tři týdny.
Názvy kapitol: Na vlásku - Duch minulých Vánoc, Mickey Mouse - Mickeyho vánoční koleda, Raubíř Ralf - Vánoční pohroma, Příšerky s.r.o - Vánoční smích, Vall-i - Dárek pro Vall-i, Robin Hood - Vánoce pro všechny a další.

Zuzka a poníci - Nové hříbátko

Zuzka a poníciKnihu vydalo nakladatelství Fragment v Praze roku 2010.
Počet stran: 89
Napsala: Dagmar Muellerová
Ilustrovala: Martina Theisenová
Druh literatury: příběh s dětským hrdinou
Knížka vypráví o Zuzce, která miluje poníky. Jednou přijde na dvorek, kde stojí Hengr. Bála se, aby neprodali jejího poníka Konora. Když vešla do stáje, uviděla nového koně. Byla to kobylka a spolu se svými kamarády ji vymysleli jméno Jarní bouře. Byla hodně tlustá, tak si mysleli, že bude mít brzy hříbě. Zuzka a Robin se s Jarní bouřkou museli pořádně skamarádit, protože budou chůvami hříbátka. Jarní bouřka nebyla moc přítulná, pokoušela se je kopnout i kousnout. Postupně začala dětem důvěřovat. V noci se mělo hříbě narodit, a tak Zuzka s Robinem přes noc spali ve stáji. V noci se hříbě narodilo a ráno přišla Johana, která se stala taky jeho chůvou. Hříbě dostalo jméno Malý blesk.
Charakteristika postav: Zuzka je hodná a kamarádská, má ráda poníky a ráda na nich jezdí. Robin je dobrý kamarád, rád si z Johany dělá legraci. Johana je někdy nafoukaná a někdy v pohodě.
Knížku jsem si vybrala proto, že mám ráda koně. Má šest dalších dílů. Líbila by se hlavně holkám, co mají rády koně. Doporučila bych ji Anežce, protože má ráda koně jako já.
Kniha je určena pro čtenáře od devíti let. Četla jsem ji dva týdny.
Knížka má dvanáct kapitol bez názvů.

Zuzka a poníci - Zatoulané hříbatko

Zatoulané hříbatkoKnihu vydalo nakladatelství Fragment v Praze roku 2010.
Počet stran: 86
Napsala: Dagmar Muellerová
Ilustrovala: Martina Theisenová
Druh literatury: příběh s dětským hrdinou
Knížka vypráví o Zuzce, která miluje poníky. Zuzčina babička má narozeniny. Ale než pojedou za babičkou, tak Zuzka chce ukázat nové hříbátko rodičům. Když otevže box, tak se Malý blesk lekne kočky a dupne Zuzce na nohu. Ta se ji snaží odendat, ale Malý blesk se lekne ještě víc a uteče. Zuzka to běží říct Robinovi. Hned ho začnou hledat spolu. Mezitím to Zuzčiny rodiče řeknou paní Zimčákové. Když se Zuzka vrátí s Robinem, pošle paní Zimčáková s Davidem na koni a na poníkách Malého bleska hledat. Najednou se Robin se Zuzkou odpojí od Davida do lesa. Na louce uvidí stopy Malého bleska. Vydají se po jeho stopách a dojedou k výběhu býků. Jedou dál k výběhu, kde uvidí Malého bleska. A přemýšlí, jak Malého bleska dosat ven. Zuzku napadne, že Robin zabaví býky a ona by Malého bleska odtáhla pryč. Robin teda vlezl do výběhu a zabavil býky. Zuzka se snaží odtáhnout Malého bleska pryč, ale Malý blesk se ani nehne. Robin běží a za nim býci, Robin zakopne, spadne, najednou se tam objeví Erika. Ta začne bouchat býky a kříčí na Robina, ať uteče. A Zuzka volá na Johanu, aby jí pomohla. Johana jí pomůže a spolu odtáhnou Malého bleska pryč. Mezitím jim utečou poníci a kůň. A tak běží s Malým bleskem, po chvíli najdou poníky a vrátí se do stáje.
Charakteristika postav: Zuzka je hodná a milá. Johana je hodná a někdy se vytahuje. Robin si ze všech dělá srandu, hlavně z Johany. Erika je starší sestra Johany a je hodná.
Knížka je pokračováním vyprávění o Zuzce a ponících. Mám koně ráda a ráda o nich čtu. Jsou tu krásné obrázky a kniha je napínavá. Moc se těším na další díly. Knížka se mi moc líbila. Doporučuju ji holkám ve třídě, co mají rádi koně, hlavně Anežce a Kristýně.
Knížka je určena pro čtenáře od osmi let. Četla jsem ji dva týdny.
Knížka má dvanáct kapitol bez názvu.

Zuzka a poníci - Záchrana poníka

Záchrana poníkaKnihu vydalo nakladatelství Fragment v Praze roku 2004.
Počet stran: 91
Napsala: Dagmar Muellerová
Ilustrovala: Martina Theisenová
Druh literatury: příběh s dětským hrdinou
Knížka vypráví o Zuzce, která miluje poníky. Zuzka se konečně může starat o Konnora, a je ráda. Erika jí ukazuje, jak se čistí poníci a koně, a po chvíli se k nim přidá Johana. A jdou si sednout a vypít limonádu. Uvidí, jak s paní Zimčákovou přichází nějaká holka. Je to Kateřina, která si chce ve stáji nějakého poníka koupit a zatím bude na Konnorovi jezdit. Ta začne na Konnorovi jezdit a Konnor se z každé jejich vyjížďky vrací vyčerpaný, zpocený a bolavý ve slabinách. Zuzka na něm může jezdit až po Kateřině patnáct minut. V neděli je výjimečný den, všichni ukazují rodičům, jak jezdí. Zuzka nejede na Konnorovi, ale na Pavlíkovi. Na Konnorovi jede Sára. Konnor začal zlobit, protože ho bolí slabiny. Tak ho paní Zimčáková prohlédla a zjistila, že to má od ostruh, které jsou ve stáji zakázané. Myslela si, že mu to udělala Zuzka. Zuzka se ohradila, že žádné ostruhy nemá. Johana jí ale řekla, že ostruhy jí půjčovala. Zuzka podezřívala Kateřinu a tak ji na vyjížďce sledovala. Objevil se tam i Robin a viděli, jak Kateřina Konnora nesmyslně honí, a když už nemohl, nasadila si ostruhy. Robin rychle přivedl paní Zimčákovou, která všechno viděla a okamžitě Kateřinu sesadila z koně. Paní Zimčáková se Zuzce omluvila a svěřila jí Konnora na ježdění.
Charakteristika postav: Zuzka má ráda poníky, je kamarádská a hodná. Robin se zastává Zuzky. Je dobrý kamarád. Paní Zimčáková je přísná, ale spravedlivá. Kateřina je namyšlená a zlá.
Knížka je dalším pokračováním vyprávění o Zuzce a ponících. Ráda si o nich čtu a baví mě to. Doporučuju ji ostatním, protože je napínavá a jsou v ní pěkné obrázky. Doporučuju ji Anežce a Kristýně, protože taky jezdí na koních jako já.
Kniha je pro čtenáře od osmi let. Četla jsem ji dva týdny.
Kniha má dvanáct kapitol bez názvu.

Zuzka a poníci - Velký den

Velký denKnihu vydalo nakladatelství Fragment v Praze roku 2009.
Počet stran: 90
Napsala: Dagmar Muellerová
Ilustrovala: Martina Theisenová
Druh literatury: příběh s dětským hrdinou
Knížka vypráví o Zuzce a jejím poníkovi Konnorovi. Johana má oslavu narozenin a dostane poníka jménem Ameretto. Všichni se na něm chtějí svést, jen Zuzka ne. Druhý den jede Zuzka do stáje s Johanou a Erikou. Zuzka uvidí Robina a ten se jí zeptá, jestli by nechtěla jet s ním a paní Zimčákovou na projížďku. Zuzka souhlasí a jde si připravit Konnora. Vyjede na dvůr, kde čeká paní Zimčáková, která jí řekne, že Robin vyjel napřed. Jedou za ním a Robin jim řekne, že je louka celá rozbahněná. Proto se vrátí a Johana se Zuzky ptá, kde byli. Johaně vadí, že nemohla jet s nimi, a proto se se Zuzkou pohádá. Ve stáji se koná podzimní hon. Zuzka si připravuje Konnora a zase se s Johanou pohádá. Skupinu jezdců vede Robin a nikdo ho nesmí předjet, protože on jediný zná cestu. Konnor se splaší a předjede Robina a zastaví se až u řeky, kde se napije. Johana chce jet přes louku, Robin jí to nedovolí, ale ona ho neposlechne. Za chvíli Zuzka zaslechne volání o pomoc. Je to Johana a tak jí Zuzka jede na pomoc. Konnor klopýtne, Zuzka sesedne a jde k Johaně. Johana si všimne, že Konnor kulhá. Johanu bolí noha. Zuzka teda nemůže dokončit závod. Johana se nabídne, že Konnora dovede do stáje a půjčí Zuzce Ameretta. Zuzka dojede lot, chytne ocas lišky s pomocí Johany, a tak spolu vyhrají celý hon.
Charakteristika postav: Zuzka je hodná a dobrá kamarádka. Robin je zábavný a férový kluk. Johana je někdy fajn a někdy zase ne.
Knížka je dalším pokračováním vyprávění o Zuzce a ponících. Ráda si o nich čtu a baví mě to. Doporučuju ji ostatním, protože je napínavá a jsou v ní pěkné obrázky. Doporučuju ji hlavně Anežce a Kristýně, protože taky jezdí na koních jako já.
Kniha je pro čtenáře od osmi let. Četla jsem ji dva týdny.
Kniha má dvanáct kapitol bez názvu.

Zuzka a poníci - Zaříkávačka koní

Zuzka a poníci - Zaříkávačka koníKnihu vydalo nakladatelství Fragment v Praze roku 2009.
Počet stran: 89
Napsala: Dagmar Muellerová
Ilustrovala: Martina Theisenová
Druh literatury: příběh s dětským hrdinou
Knížka vypráví o Zuzce a jejím poníkovi Konnorovi. Zuzka je ve stáji. Jde na hodinu ježdění. Musí zatim jezdit na Pavlíkovi, protože je na ni zatím Konnor moc divoký. Potom jde Zuzka a Johana uklidit sedla. Zuzka jde vyčistit Konnora, příde tam za ní Robin a říká, že potom bude v hale skákání, tak jestli by se nechtěla koukat. Až vyčistí Konnora, jde k Zimčákovým na oběd. Paní Zimčáková říká, že domluví s pání Wickertovou, že začne jezdit na Konnorovi. Když si pro Zuzku přijela mamka, tak se koukala na Konnora. Když přijeli domů, zeptala se Zuzky maminka jestli si pamatuje na slib, co jí dala. Že si uklidí v pokoji, protože přijedou kamarádi a všichni půjdou na svatbu a ona musí pohlídat malou Leu. Za to, že hlídala Leu, jí maminka slíbila, že ji vyzvedne večer. Zuzka jezdí na Konnorovi a vidí ji paní Wickertová a uzná, že ji to jde na Konnorovi líp než na Pavlíkovi. Zuzka se jde podívat na hodinu ježdění a skákání. Na Konnorovi jezdí Aylin a vůbec jim to nejde. Konnor vůbec nechce přes překážku, ani s paní Wickertovou, tak to zkusí Zuzka, použije fintu a Konnor ji poslechne. Nakonec na nástěnce visí rozpis, kdo se zúčasní podzimního honu a je tam i Zuzka s Konnorem.
Charakteristika postav: Zuzka je odvážná, nebojí se. Robin je kamarád Zuzky, vždy jí pomůže. Aylin je hodná a hezky jezdí. Paní Wickertová je dobrá učitelka, i když někdy dost přísná.
Nám ráda koně a ráda si o nich čtu. Knížka má i pokračování, je napínavá. Doporučuju ji holkám, hlavně Anežce a Krystíně, protože mají rády koně.
Kniha je určena pro čtenáře od osmi let.
Knížku jsem četla dva týdny, má dvanáct kapitol bez názvu.

Příběhy rodiny Smrtičovy - Doktor kuje pikle

Příběhy rodiny Smrtičovy - Doktor kuje pikleKnihu vydalo nakladatelství Euromedia Group v Praze roku 2015.
Počet stran: 99
Napsal: Harald Tonollo
Ilustrovala: Carla Miller
Druh literatury: pohádkový příběh s dětským hrdinou
Knížka vypráví o Polly a o její rodině. Polly se zrovna probudila a zjistila, že její tvář vypadá jak drobenkový koláč. Karla jí přinese meducínu, ale ta meducína je lektvar. Karla zjistí, že Palmác a Pankrác mají smrtičovské spalničky. Mezitím do Pollyna pokoje přijde Pit, uvidí Polly a zděsí se. Ten Karlin lektvar Polly neudělá dobře a tak se Polly nadnáší. Pit to uvidí a běží za doktorem Rybkou. Ten pak běží s Pitem zpátky za Polly. Doktor Rybka to uvidí a zděsí se. Pit běží pro provaz, ale nenajde ho a tak mu ho Slaboduch uplete z kopřiv. Když se Polly chytí provazu, tak se Pit taky začne vznášet. Karla uvaří ten správný lektvar, který dá Pitovi a Polly, ti se přestanou vznášet. Doktor Rybka chce říct, co viděl, do novin. Ale Polly, Pit, Palmác a Pankrác mu v tom zabrání kouzlem. Doktor na vše zapomene a vrátí se domů. Potom se všichni najedli.
Charakteristika postav: Polly je hodná a kamarádská, i milá. Pit je kamarád Polly a je to hodný kamarád. Palmác je starší bratr Polly, někdy ji štve a rád jí někdy pomůže. Pankrác je dvojče Palmáce, je srandovní. Karla je kuchařka, dělá vše pro to, aby Polly, Pit, Palmác a Pankrác byli zdraví. Doktor Rybka dělá vše pro to, aby byl v novinách, je záludný.
Knížka je napínavá, má pěkné obrázky. Vybrala jsem si ji proto, že byla jiná než ostatní knížky. Doporučuju ji ostatním, protože je fakt napínavá. Doporučuju ji hlavně Agátě, protože by se jí mohla líbit.
Kniha je určena pro čtenáře od osmi let. Četla jsem ji dva týdny.
Knížka má sedmnáct kapitol: Absolutně nechutný drobenkový koláč, Doktor Rybka, Všechno je v háji, Pod stropem pokoje, Jde do tuhého a další.

Markétka a kouzelná zvířátka – Létající koník

Markétka a kouzelná zvířátka – Létající koníkKnihu vydalo nakladatelství Fragment v Praze roku 2019.
Počet stran: 108
Napsala: E. D. Bakerová
Ilustrovala: Lisa Manuzak
Druh literatury: pohádkový příběh s dětským hrdinou
Knížka vypráví o Markétce. Ta má nevlastní macechu a bratra. Jednoho dne Markétku poslala macecha pro vodu. Ale macecha vynadala Markétce, kde je tak dlouho. Jednou šla Markétka s Petrem pást ovce, po chvíli se Markétka ztratila a najednou uslyšela skřety, tak se schovala. Jenomže jí otravovali létající koníci. Po jednom šmátla, omylem mu zlomila křidélko. Měla štěstí, že se tam objevil jednorožec, který zahnal skřety. Babička jí jednou vyprávěla o Bobu stájníkovi, který uzdravuje zvířátka. Tak se vydala na cestu, najednou potkala skřeta a ten ji začal honit a chtěl ji sežrat. Markétka si vzpomněla, že na sluníčku zkamení. Tak běžela k hradu, tam svítilo sluníčko, a tak skřet zkameněl. Pak si všimla, že vidí stáj. Našla tam Boba stájníka, ten vyléčil létajícího koníka.
Charakteristika postav: Markétka je hodná a pracovitá. Bob je milý, hodný a pracovitý. Macecha je zlá a panovačná. Petr Markétce škodí a je zlý.
Knížka je napínavá a taky plná fantazie.
Knížka se mi dobře četla, je hezká a zajímavá. Doporučila bych ji Anežce, protože taky ráda čte o koních a ponících.
Kniha je určena pro čtenáře od sedmi let.
Četla jsem ji jeden den. Má deset kapitol bez názvu.

Skoro nejlepší sestry - Pohroma s dortem

Skoro nejlepší sestry - Pohroma s dortemKnihu vydalo nakladatelství Sojka s.r.o. v Praze roku 2018.
Počet stran: 117
Napsala: Sarah Welk
Ilustrovala: Sharon Harmer
Druh literatury: pohádkový příběh s dětským hrdinou
Budu vyprávět o pohromě s dortem. Anička a Eliška mají dobré nápady. Když měl jejich bratranec narozeniny, tak si vymysleli, že mu upečou dort. Takže když si šli jejich rodiče odpočinout, po obědě začali péct dort. Eliška vyndala kuchařku a četla, Anička šla pro formu na dort. Ale potom se vzbudila maminka, vynadala Elišce a Aničce, protože celá kuchyně byla od těsta. Tak to musely holky uklidit. Ale taťka jim řekl, že ho dají do trouby, ale potom, až se dopekl, byl hodně velký, tak ho Matějovi raději nedávali.
Charakteristika postav: Eliška je dobrá starší sestra, je hodná a milá. Anička se lehko naštve a je hodná. Matěj je hodný, chce dostat nové kolo. Maminka se bojí myší, je hodná. Tatínek je hodný a milý.
Kniha je napínavá a srandovní. V textu mě zaujalo, že holky se tolik nehádají.
Knížka se mi dobře četla, je hezká a zajímavá.
Knížku bych doporučila Agátě, aby se taky zasmála holkám.
Kniha je určena pro čtenáře od sedmi let. Četla jsem ji tři dny.
Názvy kapitol: Jak jsem měla ale opravdu špatnou náladu, Jak jsme si jednou koupili tajné cirkusové myši, Jak jsme jednou pekly opravdický sopečný mega dort a další.

Strážkyně krystalů - Kouzelný jednorožec

Strážkyně krystalů - Kouzelný jednorožecKnihu vydalo nakladatelství CPress v Brně roku 2016.
Počet stran: 82
Autor: Jess Blacková
Ilustrátor: Celeste Hulmenová
Druh literatury: příběh s dětským hrdinou
Jednoho dne se Eva a Oskar vydali na půdu. Eva věděla, že tam nesmí, přesto tam šli. Odemkli půdu a vešli dovnitř, uviděli tam truhlu, byla zamknutá. Oskar si vzal švýcarský kapesní nožík a otevřel truhlu. Byl tam křišťálový jednorožec. Eva vzala do ruky sošku jednorožce, která zafunguje jako brána do jiného světa. Ocitli se na poušti jménem Panthor, uviděli cizinku, ta cizinka se podívala na Evinu ruku. Uviděla tam obrys jednorožce. Potom se poklonila před Evou. Ta cizinka byla Koli a řekla jí proroctví. To proroctví znělo, že Eva s jednorožcem zachrání Mild. Eva se vydala zachránit Mild s Oskarem, Koli, s jejím otcem a s geopardem Ottem a leopardem Ibidem. Hraničáři zajali Koliho tátu. Tak ho šli všichni hledat. Eva uviděla jednorožce, jenomže jí chytil hraničář, chytili i Oskara a Koli. Eva přivolala jednorožce, a potom zachránili Mild. A Eva s Oskarem se vrátili domů. Babička se na ně nezlobila, byla ráda že se jim nic nestalo.
Charakteristika postav: Eva je hodná a statečná a je kamarádská. Oskar je statečný a hodný. Koli je dobrá kamarádka a je milá. Babička je hodná a starostlivá. Thern je Koli taťka a je hodný.
Knížku jsem si vybrala proto, že mám ráda koně. Má pět dalších dílů.
Líbila by se hlavně holkám, co mají rády koně. Doporučila bych ji Anežce, protože má ráda koně jako já.
Kniha je určena pro čtenáře od sedmi let. Četla jsem ji týden.
Knížka má deset kapitol bez názvů.

Alík a jezevec

Alík a jezevecKnihu vydalo nakladatelství Advent-Orion, spol. s.r.o. v Praze roku 2013.
Počet stran: 65
Napsal: Oldřich Brož
Ilustrovala: Dominika Matis
Druh literatury: vyprávění se zvířecím hrdinou
Kniha vypráví o hajném. Adámek si vždycky přál pejska. Jednoho dne mu ho pan hajný koupil. Dostal jméno Alík. Alík povyrostl, začal chodit s panem hajným do lesa. Hajný ho učil, co má správný pes umět. Alík našel stopy zvířátek a s panem hajným je pozorovali. Potom uviděl stopy psů, pan hajný je rád neviděl. Jednoho dne napadl sníh. Alík si v něm hrál. Adamek se k němu přidal. Pan hajný řekl, že budou muset přivézt zvířatům do krmelce seno. Naložili na traktor seno a jeli do lesa. Vyložili seno ve všech krmelcích v lese. Adamek ztratil rukavici. Uvědomil si to až na zpáteční cestě domů. Alík se rozhodl, že ji půjde hledat. Koukal se okolo prvního krmelce i okolo druhého, ale nenašel ji tam, u třetího rukavice byla. Najednou před ním stál Rafan a jeho kumpáni. Oni si mysleli, že je stopuje a tak Alíka pokousali. Sojka to řekla celému lesu, jezevec to slyšel a rozhodl se Alíkovi pomoct. Pomohl mu taky vlk a společně odtáhli Alíka domů. Když ho hajný uviděl, tak ho odvezl k panu doktorovi. Pan doktor řekl, že se za dva týdny uzdraví. Vlk dal ponaučení psům, pan hajný to viděl, dal vlkovi a jezevci odměnu a Alík se uzdravil.
Charakteristika postav: Alík je hravý a šikovný. Pan hajný je spravedlivý a hodný. Adamek je hravý a hodný.
Kniha se mi líbila, protože mám ráda zvířátka. Vybrala jsem si ji, protože jsem si ji půjčila.
Knihu bych doporučila Anežce, protože má rada zvířátka jako já.
Kniha je určena pro čtenáře od sedmi let.
Knihu jsem četla dva dny.
Kniha obsahuje pět kapitol bez názvů.

Kouzelné pohádky

Kouzelné pohádkyKnihu vydalo nakladatelství Prakul Production, s.r.o. v Praze 2013.
Počet stran: 117
Napsal: Zdeněk Ertl
Ilustrovala: Lucie Straková
Druh literatury: pohádky
Kniha vypráví různé pohádky. Vybrala jsem si O mluvícím ptáku, živé vodě a třech zlatých jabloních. V jednom království žil jeden mladý svobodný král. Ten neměl ženu ani děti. Jednoho dne slyšel ze zahradníkova domu smích. Tiše se přikradl pod okno a poslouchal. Tam se sestry bavily, koho by chtěly za muže. Ptaly se nejstarší Markétky, ta odpověděla, že by si chtěla vzít královského kuchaře, protože má ráda dobré jídlo. Poté se ptaly prostřední Terezky, ta odpověděla, že by si chtěla vzít královského cukráře, protože ráda mlsá sladké věci. Pak se ptaly nejmladší Johanky, ta odpověděla, že by si chtěla vzít samotného pana krále. Druhý den si je nechal přivést a splnil jim jejich přání. Sestry Johance záviděly, proto když se jí narodilo děťátko, tak ho pustily po řece a místo něj tam daly psa. Na řece dítě chytil král ze sousedního království, který neměl žádné děti a dal mu jméno Jaromír. Když se Johance narodilo druhé děťátko, sestry udělaly to samé. Zas ho našel sousední král a dal mu jméno Jaroslav. Johance se narodilo třetí dítě a stalo se zase to samé. Byla to holka a král, který ji zase našel, ji dal jméno Růženka. Johančin manžel ji nechal zavřít a zlé sestry ji zazdily. Časem se král, co je našel, dozvěděl, komu nalezené děti patří. Bohužel umřel a nestihl jim říct pravdu. Když byly větší, odjeli bratři na lov a do zámku přišla žebračka. Růženka jí dala najíst a napít. Ta jí za odměnu řekla o mluvícím ptáku, živé vodě a třech zlatých jabloních. Když se bratři vrátili, všechno jim řekla. Jaromír jel pro ty věci. Dal Růžence perlový náhrdelník. Když budou perly u sebe, tak bude mrtvý, a když budou od sebe, tak žije. Časem perly prozradily, že Jaromír je mrtvý. Vydal se na cestu tedy Jaroslav. Dal Růžence nůž. Když bude čistý, žije, a když zrezne je mrtvý. Jednou nůž zrezl. Růženka se vydala bratry zachránit, vysvobodila je, vzala si tři větvičky zlatých jabloní, mluvícího ptáka a živou vodu. Růženka větvičky zasadila a vyrostly z nich krásné jabloně. Jednou při lovu potkali krále - svého otce a pozvali ho na hostinu. Druhý den přijel. Když šli spolu do zahrady, tak jim pták zazpíval písničku, ve které prozradil, že jsou to jeho děti. Společně vysvobodili Johanku, kterou oživili živou vodou a zlé sestry zavřeli do žaláře.
Charakteristika postav: Sestry jsou zlé a chamtivé. Johanka je hodná a milá. Král je starostlivý. Celou dobu se trápil. Jaromír se dobře staral o sourozence. Jaroslav je hodný a starostlivý. Růženka všem pomáhá a všechny zachrání.
V knížce jsou různé pohádky, dobře se mi četla a doporučuju ji ostatním, protože v ní jsou poučné příběhy. Líbila se mi, protože má hezké obrázky a vybrala jsem si ji proto, že mě zaujaly některé kapitoly. Doporučím ji Martě, protože by se jí určitě líbila.
Kniha je určena pro čtenáře od sedmi let. Četla jsem ji týden.
Má čtrnáct kapitol: O denním a nočním motýlu, Vodník, Začarovaný osel a další.

Deník odhodlané prudilky: Fany a její rady

Fany a její radyKnihu vydalo nakladatelství Group a.s. v Praze roku 2019.
Počet stran: 268
Napsala: Virginy L. Samová
Ilustrovala: Marie Abesdrisová
Druh literatury: příběh s dětským hrdinou
Kniha vypráví o prudilce jmenem Fany. Ta má mladší sestru Evu. Fany se rozhodla, že si chce psát deník. Tak ji Charlí vzal do jednoho starého papírnictví. Jenomže Fany neměla žádné peníze. A tak zavolala mámě, že je to naléhavé. Když máma přijela, tak se na Fany rozčílila a nechtěla ho Fany koupit. Evě se zrovna začal kývat zub, a tak jí Fany navrhla, že jestli si bude přát od zoubkové víly ten deník, co Fany chce, tak jí dá cokoli ze svého pokoje. Nakonec Fany svůj deník dostala a byla spokojená. Začala si do něj psát. Jednoho dne se táta rozhodl, že Fany opraví v pokoji radiátor, ze kterého kapala voda. Bohužel tatínek nic neopravil, spíš všechno zkazil. A tak celý Fanin pokojík zaplavila voda. Druhý den, když šla do školy, ji učitelka dala papírek s informací o třídním focení, a to v pátek 8. listopadu. Ale 7. listopadu jim učitelka oznámila, že focení je dneska. Fany měla kostičkovaný svetr a nikdo nebyl na focení přistrojený. Při focení, když bylo všechno nachystané a fotograf chtěl zmáčknout spoušť, spustila se školní siréna. Všichni zjistili, že za to mohl Frenklin Kokta, deváťák, který všechny šikanuje. Telefonicky nahlásil bombu ukrytou pod stolem ve třídě. Fotograf zrovna cvaknul a výsledek byl katastrofální.
Charakteristika postav: Fany je prudilka, která se považuje za démonku a ráda dělá naschvály, ale je hodná. Eva je zlobivá. Tatínek je nešika, nemá rád zvířata. Maminka je přísná, nemá trpělivost s Fany.
Kniha je legrační, dobře se mi četla. Jsou v ní srandovní kapitoly. Doporučuji ji ostatním, protože jsem se zasmála a byla fakt legrační. Vybrala jsem si ji, protože mě zaujaly obrázky. Doporučuji ji Lucce, protože se ráda směje a tak by se jí mohla líbit.
Kniha je určena pro čtenáře od osmi let. Četla jsem ji týden.
Názvy kapitol: Prudidlo č.1, Prudidlo č.2, Prudidlo č.3, Prudidlo č.4, Prudidlo č.5, Prudidlo č.6

Maxipes Fík - Doma i na cestách

Doma i na cestáchKnihu vydalo nakladatelství Albatros v Praze roku 2020.
Počet stran: 148
Napsal: Rudolf Čechura
Ilustroval: Jiří Šalamoun
Druh literatury: pohádky
Knížka vypráví o maxipsu Fíkovi. Kapitola O zrození maxipsa Fíka: Za lesem je domeček a v tom domečku Ája. Jednoho dne se Ája zeptala tatínka, jestli může mít psa.Tatínek jí odpověděl, že ano.Tak jí ho koupili. Tatínek řekl, že se bude jmenovat Rek. Ája ale ještě neuměla tolik mluvit a tak opakovala Fek. A tak tatínek řekl, že se může rovnou jmenovat Fík. Tak mu začali říkat Fík. Maminka chtěla, aby spal v košíku. Jenomže ráno mu byl košík malý. Za den spořádal kyblík mléka. Druhý den mu tatínek postavil boudu. Jenomže přes noc zase vyrostl a bouda se rozbila. Když tatínek uslyšel boudu jak praská, myslel si, že to jsou zloději, a tak si vzal brokovnici. Druhý den se tatínek rozhodl, že chce Fíka prodat a tak napsal na ceduli: KDO KOUPÍ PSA? a Áju poslal, aby tu ceduli pověsila do města. Když šla kolem rybníka, zakopla o kámen a spadla do něj. Naštěstí to viděl holoubek, který letěl za Fíkem a řekl mu to. Hned jak se to Fík dozvěděl, běžel Áju zachránit. Viděl to tatínek a tak řekl, že si Fíka nechají.
Charakteristika postav: Fík je hodný, dobrosrdečný a všem chce pomáhat a má moc rád Áju. Ája je milá a hodná. Tatínek je hodný a starostlivý.
Knížka je plná legračních příběhů a krásných obrázků, proto jsem si ji vybrala. Určitě by potěšila všechny ze třídy.
Knížka se mi dobře četla. Doporučila bych ji Martince, protože by se jí určitě taky dobře četla.
Kniha je určena pro čtenáře od sedmi let. Četla jsem ji pět dní.
Názvy kapitol: Zrození maxipsa Fíka, Zmoudření maxipsa Fíka, Námořní dobrodružství, Větší než maxipes a další.

Kouzelné příběhy - Strážci tajemství jednorožci

Kouzelné příběhyKnihu vydalo nakladatelství Sun s.r.o. v Říčanech roku 2021.
Počet stran: 122
Napsala: María Ferero
Ilustroval: Julien Tromeur
Druh literatury: pohádky
Kniha vypráví různé pohádky. Vybrala jsem si Drak z útesu: Jednoho dne Leila s bratrem Azarielem večeřeli, jenomže Azarielovi zaskočilo a dusil se a omdlel. Leila plavala za sousedem jednorožcem, jenomže zapomněla, že dnešní noc si Modroďas hledá oběť, která u něj musí být rok. Leila všechno vysvětlila jednorožci a pak plavali do Leiliny jeskyně. Jenomže je ucítil Modroďas a plaval za nimi. Jen taktak se dostali do jeskyně. Jednorožec, když uviděl Azariela, tak Leile řekl, že mu může pomoct jenom mág. Leila se rozhodla, že Azariela zachrání. Jednorožec jí vysvětlil, že teď někam plavat nemůže. Leila ale byla už rozhodnutá, a tak plavala najít mága. Jenomže Modroďas byl u jeskyně a Leilu pronásledoval. Nakonec Leilu chytil a chtěl, aby plavala s ním. Leila souhlasila, ale nejdřív pomůže Azarielovi. Modroďas nesouhlasil. Leila mu řekla, že je osamělý, proto si chytá zajatce. Modroďas to nechtěl přiznat. Leila mu nabídla, že jestli bude chtít, tak se stane jeho kamarádkou a slíbila mu, že ho bude každý den navštěvovat. Modroďas souhlasil, plavali společně za mágem. Mága našli a společně zachránili Azariela. Leila svůj slib dodržela a chodila za Modroďasem každý den.
Charakteristika postav: Leila je odvážná a chytrá. Modroďas je osamělý, ale nakonec si našel kamarádku. Jednorožec je hodný a milý. Azariel je milý a hodný. Mág je hodný a chytrý, všem pomáhá.
Knížka je zajímavá tím, že jsou v ní pohádkové příběhy o jednorožcích. Doporučuju ji ostatním, protože v ní jsou i napínavé pohádky.
Knížka se mi moc líbila, protože jsou vypráví o jednorožcích. Doporučuji ji Anežce, protože vyprávění o jednorožcích by se jí určitě líbilo.
Kniha je určena pro čtenáře od sedmi let. Četla jsem ji tři dny.
Názvy kapitol: Útesy, Vlasáči, Královo tajemství, Jinak řečeno, Můj malý jednorožec.

Štěňata z Čarovné louky - Lumpárny a kouzla

Štěňata z Čarovné loukyKnihu vydalo nakladatelství Scholastic Limited v Praze roku 2021.
Počet stran: 109
Napsala: Catherine Coeová
Ilustroval: Andrew Farley
Druh literatury: fantasy příběh
Andrea, Erika a Klára se už těší do psí školky. Až znova budou na čarovné louce, změní se ve štěňata. Kamarádky šly do psí školky za Klářiným taťkou. Když přišli, šli hned na procházku. Poté měli ze skladu přinést granule pro psy. Tam našli na skříni kouzelný obojek se jmenovkou Kvítek. Všechny se ho chytili a obojek je přenesl na čarovnou louku, kde potkali jezevce Jiříka. Štěňata mu řekla, že jdou na oslavu ke skřítkům. Jiřík jim ve spěchu řekl, že nemají chodit na pryskyřníkový most. Štěňata se ptala, proč tam nesmí. Jiřík je ale neslyšel. Jenže za skřítky jiná cesta nevede, tak se tam vydali. Cestou potkali srnku s kolouškem, zeptali se, co se děje na pryskyřníkovém mostě. Koloušek se s brekem rozběhl pryč, srnka řekla, ať se neptají a rozběhla se za kolouškem. Po chvilce potkali Hanku a také se jí zeptali, co se děje na pryskyřníkovém mostě. Hanka je vyzvala, ať se s ní jdou podívat. Hanka se zastavila až u violkového vřesoviště. A nařídila štěňatům, ať se přikrčí a pozorují. K mostu přišla myší rodinka a chtěla přejít most. Jenomže na most vyskočil zlobr jménem Trouba. Ten chtěl za přejití mostu něco. Myšky mu nabídly sýr, Trouba ho přijal a tak myšky mohly přejít most. Erice se to nelíbilo a tak si běžela s Troubou promluvit. Jenomže Troubu nepřesvědčila a tak běžela nazpátek. Hanka jim nabídla, že jim udělá malinový čaj. Když byli u Hanky, uslyšeli podobný hlas, jaký měl Trouba. Ale byla to Turda, Troubova maminka. Ta jim vysvětlila, že neví, co to do Trouby vjelo. Jestli by jí nemohli pomoct, aby se vrátil k nim. Potom slyšeli, co si Trouba povídá sám pro sebe. Trouba se vrátil ke zlobrům. Nakonec štěňata doběhla ke skřítkům, ale zjistili, že oslava byla minulý týden. Oslavu zopakovali.
Charakteristika postav: Klára je milá a má ráda psy. Erika je trpělivá, miluje zvířata. Andrea je srandovní a kamarádská. Hanka je motýl, je milá a hodná. Trouba je neposlušný a hodný. Truda je hodná a starostlivá.
Kniha je napínavá a má hezké obrázky. Doporučuju ji ostatním, protože je o psech.
Kniha se mi líbila, protože je o štěňatech, proto jsem si ji vybrala. Doporučila bych ji Anežce, protože má ráda psy jako já.
Kniha je určena pro čtenáře od osmi let. Četla jsem ji čtyři dny.
Názvy kapitol: Venčení, Zpátky na Čarovné louce, Zlobení, Trouba a Truda a další.

Štěňata z Čarovné louky - Kamarádi skřítkové

Štěňata z Čarovné loukyKnihu vydalo nakladatelství Scholastic Limited v Praze roku 2020.
Počet stran: 109
Napsala: Catherine Coeová
Ilustroval: Andrew Farley
Druh literatury: fantasy příběh
Andrea, Erika a Klára jsou před psí školkou, ale moc jim to nepřipadá jako psí škola. Jdou dovnitř a vidí Klářina tátu. Jdou za ním a zeptají se, jestli můžou na procházku. Klářin táta řekne, že půjdou až uklidí sklad. Kamarádky šly tedy uklidit sklad. Najednou na skříni najdou obojek s jmenovkou Kvítek. Všechny se ho chytí a obojek je přenese na Čarovnou louku. Kamarádky si uvědomí, že se proměnily ve štěňata. Najednou uvidí motýla, který k nim letí a řekne jim, že se jmenuje Hanka a na Čarovné louce je nikdy neviděla. Hanka jim nabídne, že jim ukáže Čarovnou louku a štěňata to přijala. Hanka jim ukázala Čarovnou louku a taky jezevce Jiříka a další kamarády. Potom musela Hanka pryč, štěňata uslyšela pláč. Vydala se za pláčem a našla skřítka Bena. Ten jim řekl, že jim někdo trhá hyacinty. Štěňata slíbala, že to dají do pořádku. Po chvíli potkali Jiříka a ten je pozval na čaj. Štěňata mu nechtěla říct, co dělají. V Jiříkově noře štěňata uviděla hyacinty. Neřekla mu, aby je netrhal. Když jdou zpátky k hyacintům, přemýšlejí, jak vyřešit problém. Cestou vymysleli okolo hyacintů plot, ale Ben žádný plot nechtěl. Andreu napadlo ukázat zvířátkům z Čarovné louky, jak jsou ostatní květiny hezké. Povedlo se jim to. Ben je nakonec pozval na jeho a Seninu oslavu narozenin. Když se vrátili zpátky do skladu, byl už uklizený a tak šly kamarádky na procházku.
Charakteristika postav: Klára je hodná a chytrá. Erika je trpělivá, miluje zvířata. Andrea je srandovní a milá. Hanka je motýl, je milá a hodná. Ben a Sena jsou hodní a milí.
Kniha je napínavá a má hezké obrázky. Doporučuju ji ostatním, protože je o psech.
Kniha se mi líbila, protože je o štěňatech, proto jsem si ji vybrala. Doporučila bych ji Anežce, protože má ráda psy jako já.
Kniha je určena pro čtenáře od osmi let. Četla jsem ji čtyři dny.
Názvy kapitol: Psí školka, Vítejte na Čarovné louce, Plán, Síla květin a další.