Tvůrce webu je i pro tebe! Postav třeba web. Bez grafika. Bez kodéra. Hned.
wz
Štěpán

Štěpán Chvojka

Policejní křeček

Policejní křečekVydalo nakladatelství Albatros v Praze roku 2019.
Kniha má 57 stran.
Autor: Daniela Krolupperová
Ilustrovala: Eva Sýkorová - Pekárková
Druh literatury: příběh se zvířecím hrdinou
Charakteristika jednajících postav: Křeček je chytrý a nebojácný. Jirka je smutný a hodný.
Jirka chtěl zvířátko, protože se mu narodila sestra místo bráchy. Šel s dědečkem do Zverimexu. Vybral si křečka, protože se mu líbila barva jeho kožichu a byl roztomilý. Pojmenoval ho Bruno, protože se tak jmenoval dědy pes. Po pár dnech se nechal Bruno nosit v dlani a začal mluvit. Chtěl vědět, co se Jirka učí ve škole, a tak ho Jirka vzal do školy v krabičce na svačinu. Za pár dní se Bruno naučil číst. Jednou přišel tatínek domů rozčílený, protože už zase zloději kradli auta. Bruno je chtěl zastavit a stát se policejní hlídkou. Začal trénovat, běhal v kolotoči a posiloval. Číhal na zloděje, a když začali krást, jednomu vypadl mobil. Bruno na něm vyťukal 158 a nahlásil, kde zloději jsou. Policisté Brunovi poděkovali, dali mu ušít čepici a jmenovali ho policejním křečkem.
Nejvíce se mi líbilo, jak zatkli zloděje.
Knížku bych doporučil Vilémovi a Viktorovi, protože mají doma křečka.
Kniha je pro čtenáře od sedmi let.
Knihu jsem četl dva týdny.
Názvy kapitol: Vítej doma, křečku, Ve škole jde o život!. Jak to málem špatně dopadlo, Křeček zasahuje, Zloději!, Bruno se ztratil, Mezi zločinci, Já vás dostanu!, A je to, Splněný sen.

Kvak a Žbluňk jsou kamarádi

Kvak a Žbluňk jsou kamarádiVydalo nakladatelství Albatros v Praze 1990.
Počet stran: 136
Autor: Arnold Lobel
Ilustroval: Milan Grygar
Druh literatury: pohádkové příběhy
Knížka je o dvou kamarádech, ropušákovi Žblunkovi a žabákovi Kvakovi. Zažívají spolu dobrudružství. První příběh začíná, když se Kvak probudil ze zimního spánku a šel probudit Žbluňka. Tomu se nechtělo vstát z postele. Další příběh je o tom, jak je Kvakovi špatně a Žbluňk mu chce vyprávět příběh, aby mu bylo líp. Stavěl se na hlavu, polil si hlavu vodou, bouchl se do hlavy, ale nic nevymyslel. Nakonec mu z toho bylo špatně a Kvak mu začal vyprávět příběh. Potom spolu hledali Žbluňkův ztracený knoflík, koupali se spolu v řece, čekali na verandě, až příjde Žbluňkovi psaní, které nepřišlo, a tak mu napsal Kvak svoje přání. V dalším příběhu si Žbluňk napsal seznam věcí, které musí ten den udělat, ale nestihl všechno splnit, protože mu uletěl a pamatoval si jen poslední věc - jít spát a tak šel. Pak jednou navštívil Žbluňk Kvaka a ten zrovna zaléval svojí zahrádku. Žbluňk mu ji záviděl a tak mu Kvak daroval pytlík semínek. Žbluňk je zasadil, byl ale netrpělivý a pořád je chodil kontrolovat, četl jim pohádku a hrál jim na housle, ale semínka nerostla tak rychle,jak si představoval. Další příběh je o tom, jak snažili nepřejídat koláčky. Napínavý příběh je o tom, jak si chtěli ověřit, jestli jsou stateční a tak vylezli na vysokou horu, kde na ně číhal had a jestřáb. Poslední příběh je o strašidelném snu.
Charakteristika postav: Kvak je žabák, je hodný a veselý. Žbluňk je ropušák, je mrzutý a líný.
Kniha je zajímavá, protože příběhy jsou napínavé a oba kamarádi si pomáhají. Doporučil bych ji Viktorovi, protože má rád napětí.
Nejvíce se mi líbilo, jak legračně vypadal Žbluňk v plavkách při koupání.
Kniha je určena pro čtenáře od šesti let.
Názvy kapitol: Jaro, Příběh, Ztracený knoflík, Koupání, Psaní, Seznam, Zahrádka, Koláčky, Draci a obři, Sen
Knihu jsem četl tři dny.

Podivuhodné vyprávění bývalého piráta Kolíska

Podivuhodné vyprávění bývalého piráta KolískaVydalo nakladatelství Albatros v Praze 1981.
Kniha má 63 stran.
Autor: Václav Čtvrtek
Ilustroval: Jiří Kalousek
Druh literatury: pohádkový příběh
Starý Josef Kolísko vypráví příběh o sobě a o tom, co se stalo, když nepřečetl knížku, kterou mu daroval knihkupec Rotrekl k osmým narozeninám. Josef z knížky neměl radost, ale doma ji prolistoval, aby aspoň podle obrázků věděl, o čem je. Večer šel spát a knížku si strčil pod polštář. Knížka ho tlačila do zad a tak ji dal pod postel a pak se to stalo! Probudil se na pirátské lodi a okolo něj stálo třináct pirátů. Jeden měl dřevěnou nohu, druhý pásku přes oko a jeden místo ruky hák. Z lodi viděl svoji peřinu, ze které se stala velryba a v moři se potápěla ta knížka. Na poslední chvíli z ní vyletěl barevný papoušek. Piráti zavřeli Josífka do kotce na přídi, aby mu čtrnáctý pirát Žvandra žvanivý neprozradil tajemství té zahozené knížky. Pak přišla bouře, vyplavila jim na palubu červenobílou velrybu a ta zavalila celou loď jako peřina postel. Pirát nařídil Josífkovi, ať velrybu vykuchá a rozporcuje. Přihnala se další bouře a ta když skončila, bylo mu už 53 let. Piráti se hádali o to, jestli už zavolají Žvandru, který věděl, jak si poradit s bouří, ale báli se, že prozradí Josífkovi tajemství ztroskotané knížky. Až potom, co jim Josífek řekl, že chce být taky pirát, ať se nehádají, zavolali Žvandru a ten zpíváním vlny narovnal. Piráti nedávali na Žvandru pozor a ten pošeptal Josífkovi, že se piráti bojí toho, co je napsané na poslední stránce utopené knížky. Když pluli kolem pobřeží, vzlétl barevný papoušek a vynadal mu, že zahodil tu knížku. Josífek naučil papouška mluvit, aby letěl vyřídit kupci Rotreklovi, ať mu pošle úplně stejnou knížku, kterou mu daroval k osmým narozeninám. Papoušek se vrátil s knížkou v zobáku. Josífek v ní začal listovat, ale na poslední straně viděl jen znaky, tečky a čárky. Zjistil, že vlastně neumí číst. K lodi připlula modrobílá velryba, sestra té červenobílé a vodotryskem vyplivla slabikář. Díky němu se Josífek naučil číst. Na poslední straně bylo napsáno, že na piráty čeká stíhací loď a spravedlivá odplata. Josífek všech čtrnáct pirátů sklapl zpátky do knížky a napsal knihu o tom, jak pirát Josef Kolísko odešel do výslužby.
Charakteristika postav: Josef Kolísko je chlapec, který nerad čte, je odvážný a vytrvalý. Knihkupec Rotrekl ke štědrý, hodný, protože daroval Josífkovi knížku.
Knížku jsem si vybral, protože v ní jsou piráti.
Knížka se mi četla dobře, byla napínavá a jsou v ní pěkné obrázky. Četl jsem ji pět dní.
Doporučil bych ji Jonášovi, protože má rád dobrodružství.
Kniha je pro čtenáře od sedmi let.

Krysáci

KrysáciAutor: Jiří Žáček
Ilustrátor: Ivan Mraček
Vydala Česká televize v Praze roku 2010.
Počet stran: 86
Druh literatury: pohádkové příběhy
Charakteristika postav: Krysák Hubert je čistotný a starostlivý, píše kroniku. Krysák Hodan je čistotný, pečuje o trpaslíka Ludvíka. Potkan Eda má rád dobrodružství a je nebojácný.
Na Moravě na smetišti žijí dva kamarádi, krysáci Hubert a Hodan. Bydlí ve starém šicím stroji a spí v šuplíku. S nimi tam bydlí i sádrový trpaslík Ludvík. Jednoho dne se u nich objevila mikrovlnná trouba a z ní vylezl potkan s mobilem, brýlemi a batohem. Jmenoval se Eda a byl z Prahy. Hledal nějaký hotel, ten ale poblíž nikde nebyl, a tak ho krysáci pozvali k sobě do šicího stroje. Od té chvíle spolu začnou zažívat různá dobrodružství. Příběhy jsou veselé, napínavé i strašidelné. Plyne z nich ponaučení, že je důležité mít kuráž, a když si kamarádi pomáhají, tak si poradí se vším. Nejvíce se mi líbil příběh o kocourovi Brunovi. Ten byl zlý a chtěl je sežrat. Eda namaloval obrázek psa a Hubert s Hodanem dělali zvuky psího vytí a tím kocoura vystrašili.
Knížku jsem si vybral, protože jsem viděl večerníček Krysáci.
Knížka se mi líbila, protože je napínavá a každý příběh dobře dopadne, protože si krysáci a potkan Eda pomáhají. Jsou v ní i pěkné obrázky.
Knížku bych doporučil Viktorovi a Adamovi, protože mají rádi dobrodružství.
Kniha je určena pro děti od pěti let.
Knížku jsem četl 12 dní.
Počet kapitol: 13 - Ludvík a Eda, Telefon, Slimák Ferdinand, Lochneska, Pavouk Pech, Starosta, Moucha Helena, Dovolená, Krtek Hanuš, Maják, Kocour Bruno, Úklid, Praha.

Velká medvědí cesta

Velká medvědí cestaAutor: Zbyněk Černík
Ilustrátor: Eva Sýkorová - Pekárková
Vydala Euromédia Group, a. s. Praha v roce 2017.
Počet stran: 64
Druh literatury: pohádkové příběhy
Charakteristika postav: Lumpur je hodný a veselý. Kuala je hodná a štědrá. Knut je hodný a veselý.
Jednou malajští medvědi Kuala a Lumpur uspořádali velký medvědí sraz, pozvali všechny druhy medvědů k sobě do asijského pralesa. Tam se skamarádili s ledním medvědem Knutem a ten je pozval k sobě domů do Arktidy. Na letišti je podezírali, že to jsou černí pasažéři, ale bylo to jen nedorozumění kvůli jejich černému kožichu a popleteným fotografiím. Když doletěli na severní pól, už na ně čekal Knut s tuleními kožešinami, do kterých se zabalili. Společně nastoupili na malou kru, která je měla dopravit ke Knotovi domů. Lumpur chtěl ochutnat led a olízl ho, jazyk s mu ale přilepil. Naštěstí šlo kolem pár ledních medvědů a společně mu dýchali na ten jazyk, aby se odlepil. Kuala, Lumpur a Knut pak dopluli na velkou kru, kde bydlel Knut a měli hostinu. Pak spolu zažívali velká dobrodružství. Třeba jak naštvali mrože, jak našli zmrzlého lachtana v ledu, jak se skamarádili s polárníkem a nebo jak jezdili na umělých krách. Hodně se mi líbil příběh, jak byl Knut u zubaře. Příběhy končí, když se Knut potká se svou medvědí ženou a dětmi. Pak Kuala a Lumpur zase odletí zpátky do džungle.
Knížka se mi líbila, protože v ní jsou hezké obrázky a příběhy jsou legrační. Doporučil bych ji Viktorovi, protože má rád zvířata.
Kniha je pro čtenáře od sedmi let.
Počet kapitol: 19 - Velký medvědí sjezd, Planý poplach, Jazykový problém, Doprava po arkticku, Hostina na kře, Ledová koupel a dobré bydlo, Knut a medvědice, Medvědí sporty a další.

Policejní křeček a zámecký zloděj

Policejní křeček a zámecký zlodějVydalo nakladatelství Albatros v Praze v roku 2021.
Počet stran: 50
Autor: Daniela Krolupperová
Ilustrátor: Eva Sýkorková-Pekárková
Druh literatury: pohádkový příběh se zvířecím hrdinou
Charakteristika postav: Křeček Bruno je chytrý a nebojácný. Jirka se vždy stará o Bruna a je hodný.
Jednou šli Bruno a Jirka do galerie na výstavu šperků. Bruno si všiml, jak paní šatnářka mluví s panem Kolihou, který chtěl vědět detaily o špercích a všechny si pečlivě prohlížel. Brunovi to bylo hned podezřelé. Druhý den byl velký poplach, někdo galerii vykradl! Přijeli kriminalisté a vyslýchali paní šatnářku, která z toho byla moc smutná. Křeček Bruno a Jirka se rozhodli vrátit do galerie za tmy a začít pátrat. Dovnitř se Bruno dostal větrací šachtou a Jirka hlídal venku. Bruno ale netušil, že zloděj rozbil poplašné zařízení a místo něj hlídá galerii doga Sára. Naštěstí se stihl schovat pod plechovým kbelíkem a když pes odešel, utíkal rychle ven do parku, ale spadl do nějaké díry. V té díře našel pytlík a v něm ty ukradené šperky, postupně je odnosil do úzké větrací šachty, ale pytlík tam nechal. S Jirkou počkali do rána, až si pro něj zloděj přijde. Hned ráno se tak stalo a byl to opravdu pan Koliha, Jirka utíkal na policii a policejní hlídka ho dopadla,ale pytlík byl prázdný. Bruno jim pak přinesl schované šperky a byl za hrdinu.
Knihu jsem četl tři dny.
Kniha se mi líbila, protože je napínavá. Doporučil bych ji Viktorovi, protože má rád napínavé příběhy.
Kniha je pro čtenáře od osmi let.
Názvy kapitol: Učenlivý hlodavec, Nádherná výstava, Ale krade, Kdo to byl?, Křeček v akci, Pod kbelíkem, Zloděj se vrací, Už ho máme!, Kde skončily šperky?

Dračí srdce - Velký turnaj

Dračí srdce - Velký turnajAutor: Ana Galánová
Ilustroval: Pablon Pino
Vydalo nakladatelství CPress v Brně roku 2016.
Počet stran: 123
Charakteristika postav: Kal je nebojácný a statečný. Arko je trochu strašpytel a má rád svého draka. Maja je nebojácná a odvážná. Kasi je všímavá a má ráda kamarády.
Počet kapitol: 9 - Kdepak je Mondrago, Nebezpečná výzva, Rytíř ve zbroji, Nechť začne podívaná, A co teď, Rudé jezero, Kurielova chýše, Nový úkol, Vydařená expedice
Knížka je o čtyřech kamarádech, kteří mají draky a zažívají s nimi různá dobrodružství. Kalův drak Mondragon jednoho dne ukradne knihu z hradu starosty Wickenburga, která se jmenuje RÍDEL a umí mluvit. Kniha jim řekne, aby se vydali do Mlžného lesa, kde zahalený kat kácí mluvící stromy a aby jim pomohly. Našli jeden opuštěný strom, který jim řekl, že musejí nalézt šest semínek pro záchranu celého lesa. První semínko našli v sekvoji. Druhé semínko našli v tunelu. Po nálezu druhého semínka starostův syn Murda unese Kalova draka Mondragora a naši čtyři kamarádi se s ním musí utkat v zákeřné bitvě. Murdu porazí a důvtipem se dozví, kde celou dobu schovává uneseného draka. Draka zachrání a vydají se za třetím semínkem. Třetí semínko našli uprostřed rybníka, rybník byl však plný piraní a proto kamarádi museli vymyslet způsob, jak se k semínku dostat. Vysypali koš se zbraněmi a poslali kamarádku, aby pro něj doplula a protože byla nejlehčí, košík ji unesl. Cestou k semínku se podařilo piraním prokousat několik děr do košíku a ten se i s kamarádkou začal potápět. Na poslední chvíli se jí podařilo zavolat na svého draka, který ji zachránil těsně před tím, než se košík potopil úplně celý. Po tomto dobrodružství si byli kamarádi jistí, že zvládnou úplně vše a těšili se na hledání dalšího semínka.
Kniha je určena pro čtenáře od osmi let.
Knížka se mi líbila, protože je napínavá a jsou v ní draci.
Knihu bych doporučil Vaškovi, protože má rád draky.
Druh literatury: pohádkový příběh
Knihu jsem četl jeden týden.

Josífku, k noze!

Josífku, k noze!Autor: Daniela Krolupperová
Ilustrátor: Markéta Vydrová
Vydalo nakladatelství Albatros v Praze roku 2018.
Druh literatury: příběh se zvířecím hrdinou
Charakteristika postav: Josífek je trochu rošťák. Hafka je hravá a neposedná.
Počet stran: 77
Jednou šli Josífek a jeho sestra Hanička na fotbal. On ji měl hlídat, ale Hanička se ztratila. Když ji Josífek našel, viděl, že má malého psa. Pojmenovali ho Hafka. Maminka jim ho dovolila. Když jí začaly růst zuby, kousala boty i plyšáky. Josífek si neschoval kopačky a Hafka mu je rozkousala. Rozzlobený Josífek po ní hodil botu. Další den přišel Josífek pozdě domů a nestihl Hafku včas vyvenčit. Ta mezitím počůrala gauč. Byl z toho velký průšvih a Josífek dostal zákaz fotbalu na dva měsíce. Nadával na Hafku a když se druhý den prubudil, byl z něho Hafka. Nepravý Josífek mu nedal najíst, napít, křičel na něj za rozkousanou svačinu. Pak šli ven a Josífek házel Hafkovi klacek, až se zaběhl až na kraj parku. Byl tam výkop a viděl, jak nějaký pán vynáší truhlu, která byla plná zlata. Odevzdal ji šéfovi a ten ji schoval a chtěl ukrást. Josífek to viděl, ale nemohl to říct, když byl pes. Byl smutný a bál se, že zase nedostane najíst a nevyvenčí ho. Když se další den probudil, byl zase Josífkem a vzal Hafku do parku, kde pomohl dopadnout zloděje truhly. Pak už nikdy Josífek nezapoměl Hafku nakrmit nebo vyvenčit.
Kniha se mi líbila, jsou v ní hezké obrázky, byla napínavá a navíc mám rád psy.
Knihu bych dopuručil Viktorovi, protože by se mu mohla dobře číst, když je napínavá. Je pro čtenáře od sedmi let.
Knihu jsem četl pět dní.
Názvy kapitol: Kam zmizela Hanička?, Hele, Hafka!, Nový domov, Josífek a jeho Hafka, Hafka a její Josífek, Josífku, k noze!, V kůži štěněte, Obrovský objev, Kdo je tu zloděj?, Hrdinka Hafka.

Človíčkova dobrodružství

Človíčkova dobrodružstvíAutor: Pavel Teisinger
Ilustrace: Josef Lamka
Počet stran: 58
Vydalo nakladatelství Albatros v Praze roku 2015.
Druh literatury: pohádkový příběh
Charakteristika postav: Človíček je chytrý a bystrý. Pes je přítulný.
Děj začíná tím, že vybuchla sopka a vzbudila prvního pračlověka a ten se musel naučit všechny věci, aby přežil. Nejprve lezl po čtyřech a když chtěl utéct před velkou kočkou, postavil se na nohy a naučil se rychle hýbat. Při bouřce udeřil blesk do stromu, zapálil ho, a tak se Človíček poprvé setkal s ohněm a mohl se ohřát. Jednou vzteky bouchl kamenem o jiný kámen, vyletěla jiskra, a tak se naučil rozdělat oheň. Z ostrého kamene a klacku si vyrobil oštěp a naučil se rozbíjet kokosy a lovit. V noci mu byla zima a štípali ho komáři, a tak si z větví spletl první obydlí. Dělil se o jídlo s divoký psem, tím si ho ochočil a už nebyl sám. Naučil se chytat zajíce a ryby a z hlíny po dešti si udělal nádobí. Nakonec si ochočil i divokého prabuvola. Ten mu pomohl pokácet stromy a z těch klád si Človíček postavil první opravdový dům.
Kniha se mi líbila, protože je o pravěku a je napínavá. Vybral jsem si jí, protože jsem viděl o Človíčkovi příběhy v televizi.
Knihu bych doporučil Viktorovi, protože je o pravěku a jsou v ní hezké obrázky.
Kniha je pro čtenáře od osmi let.
Knihu jsem četl dva dny.
Názvy kapitol: Jak se poprvé probudil, Jak si vykřesal jiskřičku, Jak se poprvé řízl a píchl, Jak za sebou zabouchl dveře, Jak si nabral vodu, Jak se svezl do kopečka.

Pohádky z Větrné Lhoty

Pohádky z Větrné LhotyAutor: Daniela Fischerová
Ilustrace: Marie Satrapová
Vydalo nakladatelství Albatros v Praze roku 2016.
Počet stran: 53
Druh literatury: pohádkové příběhy
Charakteristika postav: Vichura je vítr, který je starší a silnější. Radovánek je mladší a slabší vítr. Jajda je jejich kamarádka a lidská holka. Dělbuch je Jajdy spolužák a žárlí na větříčky.
Kniha je o třech kamarádech, o Jajdě, Vichurovi a Radovánkovi. Příběhy se odehrávají uprostřed světa ve vesničce, která se jmenuje Větrná Lhota. Tam žije Jajda, Vichura a Radovánek, kteří spolu zažívají dobrodružství. Ve Větrné Lhotě mají kapelu a v ní hrál pan Mádle, kterého bolel zub, nemohl hrát, a proto mu větříčci pomohli foukat do heligonu. V dalším příběhu dostal Radovánek a Vichura velkou rýmu a nemohli foukat. Lidem bylo velké teplo, a tak Jajda svolala všechny děti a šly na Babí horu. Tam zazvonili na zvon. Sotva dozněl zvon, začalo něco, co Větrná Lhota ještě nezažila. Vítr vanul ze všech stran, ze severu se valil strejda Severák, z jihu snědý fešák Mistral, z východu sestřenka Bríza a ze západu dětátko Zefýrek. Foukalo to ze všech stran, až nakonec Lhotu skropil déšť. Mezitím Jajdina teta donesla klukům čaj proti rýmě a všem větrům uklidňující čaj z odpočívánků. Kluci se hned uzdravili a už zase mohli foukat. Kluci poděkovali tetičce Aničce, Jajdě a všem dětem, co zvonily na zvon.
Knížka se mi líbila, četla se mi dobře, jsou v ní pěkné obrázky a příběhy vždycky dobře skončí. Vybral jsem si jí, protože jsem viděl pohádku v televizi.
Kniha je určená pro čtenáře od sedmi let.
Knihu jsem četl tři dny.
Názvy kapitol: Jak se větříci a Jajda skamarádili, Jak větříčkové učili lítat ptáčka, Jak do Lhoty přiletěl Meluzín, Jak pana Mádle bolel zub, Jak přiletěla teta Smršť, Jak se pan učitel málem utopil, Jak poznali celou rodinu
Knihu bych doporučil Viktorovi, protože by se mu mohly líbit obrázky.

Ježibaba na koloběžce

Ježibaba na koloběžceAutor: Jiří Kahoun
Ilustrovala: Lucie Dvořáková
Vydalo nakladatelství Euromedia Group, k.s. v Praze roku 2015.
Počet stran: 80
Druh literatury: pohádkový příběh
Děj se odehrává v Kudyhůrce, kde měla dům ježiba Křížalka, která strašně ráda kouzlila a měla kamaráda skřítka, který se jmenoval Jahoda. Jednou našla koloběžku, začarovala ji, aby na ní mohla létat. Čarováním zachránila svého černého kohouta od hastrmana Vošploucha, který ho chytil do pasti. V dalším příběhu ježibaba zachránila začarovanou kozu a kohouta, které přeměnil hastrman na chaloupku a zlého psa. Nejvíce se mi líbil příběh Svátek lívanců. Jednoho dne šel skřítek trhat jahody na marmeládu a probudil ježibabu, protože si všiml, že všichni zapomněli na svátek lívanců. U Křížalky v chalupě chtěli začít vařit, ale zjistili, že nemají mouku a droždí. Poslali skřítka Mezulánka na koloběžce do města pro droždí a šli poprosit hastrmana o mouku. Pak všechno naházeli do hrnce, ale toho droždí bylo hodně a tak těsto začalo téct ven z chalupy. Když přišla všechna strašidla na lívance, ježibaba jim řekla, co se stalo a nabídla jim jen jahody. Všichni byli smutní, ale zachránila je Mezulánka, která tušila, že ježibaba nedokáže lívance upéct, a tak je upekla. Strašidla si potom dlouho do noci vyprávěla strašidelné příběhy.
Charakteristika postav: Ježibaba je hodná, nešikovná a ráda kouzlí. Jahoda je stydlivý a kamarádský. Hastrman Vošplouch rád dělá ostatním naschvály.
Kniha mě zaujala tím, že v ní jsou hezké obrázky a příběhy jsou vtipné. Doporučil bych jí Viktrovi, protože má rád legraci a šťastné konce.
Kniha je pro čtenáře od sedmi let.
Knížku jsem četl pět dní.
Názvy kapitol: Bába Křížalka, Hastrman Vošplouch, Ucháč, Začarovaná Bradka, Poklad z nebíčka, Caprdup, Svátek lívanců.

Školní štěně

Školní štěněAutor: Zuzana Pospíšilová
Ilustroval: Libor Drobný
Počet stran: 64
Vydalo nakladatelství Portál, s. r.o., v Praze roku 2020.
Druh literatury: příběh se zvířecím hrdinou
Příběh začíná tím, jak se zloděj vloupal do psího útulku a když kradl, tak se malé černé štěně protáhlo úzkou mříží a zakouslo se mu do nohavice. Zloděj zbaběle utekl a štěně za ním. Potom proklouzlo do okénka v domě, aby se schovalo před zimou. Byla to základní škola. Po čichu se dostalo do kuchyně, kde rozkousalo pytel s bramborami. Potom převrátil kbelík s vodou uklízečce a shodil ze žebříku školníka. Z druhého konce chodby šla paní ředitelka a pes jí skočil do náruče, a tak rozhodla, že si ho nechají a pojmenují ho Stafík. Děti učily Stafíka počítat, ukazovaly mu prsty a on pak tolikrát zaštěkal. Jednou v noci se ve škole objevil zloděj, ten stejný co kradl v útulku. Stafík ho postrašil a jak se zloděj lekl, tak si zvrtnul kotník o tenisák, spadl na zem a omdlel. Stafík ho zabalil do koberce a když přišla paní ředitelka, tak rychle zavolala policii.
Charakteristika postav: Paní ředitelka je hodná, má ráda psy. Štěně Stafík si rád hraje, tropí hlouposti a je statečný.
Kniha se mi líbila, příběhy jsou veselé a dobře se čtou.
Knihu jsem si vybral, protože mám rád psy a chci štěně.
Knihu bych doporučil Viktorovi, protože má rád psy.
Kniha je určena pro čtenáře od sedmi let.
Knihu jsem četl tři dny.
Názvy kapitol: Psa, nebo fenku, Ukradené štěně, Báječný úkryt, Hra na honěnou, Záchrana, Nový žák, Tělocvik se Stafíkem, Sněhová psí bouda, Stafík se učí počítat, V jídelně, Ukradli nám psa, Přišel pelíšek, V noci sám, Zloděj se vrací, Školní štěně.

Zrzečka pod hvězdami

Zrzečka pod hvězdamiAutor: Michaela Hrachovcová
Ilustrovala: Alice Danielovská
Vydalo nakladatelství Advent-Orion,spol. s r.o. v Praze roku 2016.
Počet stran: 85
Druh literatury: příběh se zvířecím hrdinou
Charasteritika postav: Zrzečka je hodná. Maminka veverka je starostlivá. Veveřík je zvědavý a hravý.
Příběh se odehrává v lese, kde maminka veverka a její dvě malé veverky Veveřík a Zrzečka sbírají jídlo na zimu. Malým veverkám se ale moc sbírat jídlo nechce, hlavně malému Veveříkovi, který si raději hraje v lese s kolouškem. Zima je dlouhá a veverky si všechno jídlo snědí ještě před koncem zimy. Ještě že mají v lese kamarády, hlavně kolouška, ze kterého se mezitím stal jelen. Ten jim s pomocí ostatních zvířátek připraví hostinu, aby neumřely hlady a přežily zimu.
Kniha se mi líbila, protože se dobře četla a jsou v ní hezké obrázky.
Knihu jsem četl tři dny.
Knihu bych doporučil Viktorovi, protože by ho mohl zajímat děj.
Kniha je určena pro čtenáře od osmi let.
Kapitoly v knize jsou očíslovány.

Dášeňka

DášeňkaAutor: Karel Čapek
Ilustrátor: Karel Čapek
Vydalo nakladatelství Albatros v Praze roku 2017.
Druh literatury: příběh se zvířecím hrdinou
Charakteristika postav: Dášeňka je hodná a divoká. Maminka je starostlivá a je hodná.
Počet stran: 46
Kniha je o štěněti foxteriéra, které se jmenuje Dášeňka. Prožívá dobrodružství a roste. Jako štěně je divoká a provádí lotroviny. Rozkouše nábytek, koberce, boty i zahradní hadici. Nejvíce se mi líbil příběh o tom, jak se jí snažili vyfotografovat. Její psí maminka Iris jí začne vyprávět pohádku O psím ocásku, aby chvilku seděla. Když povyrostla, začali jí říkat Dáša.
Kniha se mi líbila, byla vtipná a mám rád psy.
Knihu bych dopuručil Viktorovi, protože by se mu mohla dobře číst, když je vtipná.
Kniha je pro čtenáře od sedmi let.
Knihu jsem četl tři dny.
Názvy kapitol: kapitola 1. až 4, Dášeňka čili Život štěnětě, Jak se fotografuje štěně, Pohádka o psí ocásku, Proč teriéři hrabou, O Foxovi, Alíkovi, dobrmanech, chrtech a jiných psech.

Hvězda v horské vánici

Hvězda v horské vániciAutor: Gill Lewisová
Ilustroval: Sarah Horne
Počet stran: 121
Vydalo nakladatelství Mladá fronta a.s. v Praze roku 2018.
Druh literatury: příběh se zvířecím hrdinou
Charasteristika postav: Hvězda je hodná, ale i zběsilá. Hvězdina mamka je hodná a je mistrem v pastevectví.
Kniha je o psovi jmémen Hvězda, která prožívá dobrodružství se svými psími kamarády Švestkou, Pipem a Maxíkem. Hvězdina maminka byla nejlepší pastevecký pes v zemi, ale Hvězdě to moc nešlo, protože měla hodně neposlušné tlapky. Jednoho dne Hvězda potkala lidi, kteří šli na procházku, ale jeden z nich se ztratil, a tak se Hvězda vydala do hor turistu hledat. Našla ho pod srázem. Mezi kameny byla zapadnutá baterka. Hvězda ji vzala do tlamy, zvedla ji a díky tomu je zahlédl vrtulník. Záchranáři se zeptali Hvězdy, jestli nechce být záchranářským psem a ona souhlasila.
Kniha je pro čtenáře od osmi let.
Kniha mě zaujala, protože je napínavá.
Knihu jsem si vybral, protože mám rád psy.
Kniha je pro čtenáře od osmi let. Četl jsem ji tři dny.
Kniha je rozdělena do sedmi kapitol bez názvu.
Knihu bych doporučil Adamovi, protože má rád psy.

Projekt pes

Projekt pesAutor: Lucie Hlavinková
Ilustroval: Sylva Francová
Vydalo nakladatelství Albatros v Praze roku 2018.
Počet stran: 65
Kniha je pro čtenáře od devíti let.
Kniha nemá kapitoly.
Druh literatury: dobrodružný příběh
Kniha je o třech kamarádech se psem Dennym, kteří prožívají různá dobrodružství u dědy a babičky v Beskydech. Když Jenda venčí psa, potká se se svým bratrancem Robinem a kamarádkou Monikou, kteří jsou právě v Beskydech na táboře. Domluví se, že za nimi bude Jenda chodit. Nejvíce se mi líbily přiběhy o tom, jak viděli rysa v lese u místa, kde tábořili a o vlkovi, který plašil sousedovy slepice.
Charakteristika postav: Pes Denny je vlčák a je hodný. Jenda je netrpělivý a hodný. Robin je statečný. Monika je škodolibá a někdy se Jendovi směje. Babička a děda jsou hodní.
Knihu bych doporučil Adamovi, protože má rád napínavé příběhy.
Knihu jsem četl dva dny.
Knihu jsem si vybral, protože mi přišla napínavá a mám rád psy.
Jednou večer se děti šly podívat na farmu, jak pastevečtí psi zahánějí ovce do stodoly, aby je nesežral vlk, který se tam objevil. Když šel Jenda spát, tak uviděl z okna vlka, který se blíží ke kleci, ve které byly slepice. Ráno Jenda řekl panu sousedovi, že už ví, kdo mu plaší slepice, že to není jeho pes Denny. Pan soused si postavil plot, aby tam už vlk nevlezl a dobře to dopadlo.

O chytré kmotře lišce

O chytré kmotře lišceAutor: Josef Lada
Ilustroval: Josef Lada
Vydalo nakladatelství Albatros v Praze roku 2017.
Počet stran: 93
Druh literatury: pohádka
Knížka je o lišce, která zažívá dobrodružství a nebezpečné výpravy. Liška bydlí u hajného Vobinušky v hájovně U Pěti buků ve psí boudě. Do hájovny chodí tajně poslouchat pohádky. Od lidí se brzy naučila číst, mluvit a psát. Nejvíce se mi líbil příběh o dobrodružství s kouzelným stolečkem, kterému když řeknete: "Stolečku prostři se!", tak vám udělá jídlo. Liška vzala stolek u hajného v kůlně a odnesla si ho do svého starého doupěte a řekla: "Stolečku prostři se!". Otevřela šuplík a uviděla tam tři jitrnice, snědla je a další den pozvala na hostinu všechny lišky z lesa. Zase řekla: "Stolečku prostři se!", ale když otevřela šuplík, tak tam nic nebylo, vyletěl jen komár. Všechny lišky byly tak naštvané, že se na kmotru lišku vrhly a ta vylezla na strom, kde byla v bezpečí.
Knihu bych doporučil Viktorovi a Vilémovi, protože mají taťku myslivce.
Knihu jsem si vybral, protože mám rád zvířata. Líbilo se mi, jak jsou příběhy napínavé.
Kniha je pro čtenáře od sedmi let.
Knihu jsem četl čtyři dny.
Počet kapitol: 13
Názvy kapitol: V hájovně u Pěti buků, Nový domov, Nezdařený rybolov, Dobrodružství s kouzelným stolečkem, Čertovský gramofon, Sláva telefonu, Smělý dopis a sázka, Nebezpečná výprava do nohavic, Poklad na silnici, Kmotra liška se stává slavnou, Podařená zkouška na hajného, Jak se kníže pán div nerozsypal smíchy, Šťastný život na Malinovém vršku
Charakteristika postav: Liška je chytrá, mluví lidskou řečí. Hajný je hodný, stará se o les.

Klub tygrů - Létající přízrak

Klub tygrů - Létající přízrakAutor: Thomas Brezina
Ilustrovala: Naomi Fearnová
Počet stran: 112
Knihu vydalo nakladatelství Fragment v Praze roku 2012.
Charakteristika postav: Patrik je statečný. Biggi je chytrá a statečná. Luk je chytrý a je trochu strašpytel.
Kniha je o třech kamarádech, kteří prožívají dobrodružství a snaží se vyřešit záhady. Jednoho dne tábořili u rybníka, kde prý spadlo letadlo do vody a od té doby tam straší. Kamarádi se snaží záhadu vyřešit, ale v tom jim chce zabránit přízrak letadla. V noci šli k rybníku a čekali. Najednou uviděli světlo a tak šli za ním. Letadlo bylo nahoře na kopci. Když tam přišli, tak na ně letadlo začalo nalétávat a pustilo slzný plyn. Podařilo se jim utéct, ale když přišli zpátky do hotelu, našli tam nápis: Vypadněte!Tygři vypátrali, že za vším byla stará paní, která v okolí hledala poklad Vikingů.
Kniha se mi líbila, příběhy jsou napínavé a dobře se čtou.
Knihu jsem si vybral, protože mám rád napínavé příběhy.
Knihu bych doporučil Viktorovi, protože i on má rád napínavé příběhy.
Kniha je určena pro čtenáře od devíti let.
Knihu jsem četl tři dny.
Názvy kapitol: Strašidelné letadlo, Záhadný pád letadla, Smůla začíná, Tak moment!, Opravdu tu straší?, Hledání přízračného letadla, Jde do tuhého!, Strašidelný dům, Na pomoc Biggi, Uvězněni!, Bravo Patriku!, Hoří, Překvapivé odhalení, Biggi přichází věci na kloub, Hrůzná noc, Úžasný nález.

Sedmilhář Josífek

Sedmilhář JosífekAutor: Daniela Krolopperová
Ilustroval: Markéta Vydrová
Počet stran: 70
Charakteristika postav: Josífek lže a je neposlušný. Maminka je hodná, má ráda Josífka. Taťka je hodný a je starostlivý.
Vydalo nakladatelství Albatros v Praze roku 2015.
Kniha je určena pro čtenáře od sedmi let.
Druh lieratury: příběh
Kniha je o chlapci jménem Josef, který pokaždé mamince lže. Jednoho dne měl Josífek narozeniny a maminka mu slíbila, že mu upeče dort. Když se Josífek probudil, dort hotový nebyl, tak byl smutný. Když se Josífek chystal do školy, tak se ho maminka zeptala, jestli si vyčistil zuby a on přikývl, ale lhal, on si je nevyčistil. Když přišel Josífek domů, tak ani nepozdravil maminku a hned se jí zeptal, jestli udělla dort, ale maminka řekla, že ne. Když udělal Josífek všechno, co měl, tak se ho zeptala maminka, jestli neudělají dort spolu a on přikývl.
Knihu bych doporučil Adamovi, protože má rád napínavé příběhy.
Knihu jsem četl dva dny.
Knihu jsem si vybral, protože se mi líbily obrázky.
Počet kapitol: 6, bez názvu.

Klub tygrů - Utajená laboratoř

Klub tygrůAutor: Thomas C. Březina
Ilustroval: Naomi Fearnová
Druh literatury: příběh
Počet stran: 116
Vydalo nakladatelstvíí Albatros v Praze roku 2016.
Počet kapitol: 19
Jednoho dne Patrik jel natrhat chutnou trávu do lesa na tajnou paseku, a proto vynechal schůzi tygrů. Našel tam ale zatoulaného ochočeného králíka. Rychle dojel do klubovny, kde právě Biggi a Luk přemýšleli, kde je Patrik. Patrik jim vysvětlil, že jel do lesa pro trávu pro jeho králíka, ale našel zatoulaného králíka. Tak tygři začali hledat důkazy a našli dva lidi, kteří měli v autě hromadu jídla pro králíky. Biggi se šla zeptat, proč mají tolik jídla v autě, a oni jí vynadali, co tady dělá. Ale potom u nich v autě našli laboratoř se zvířaty a zavolali policii.
Charakteristika postav: Luk je chytrý a rychlý. Biggi je chytrá a rychlá. Patrik má rád zvířata a je chytrý.
Knihu jsem četl tři dny.
Kniha je určena pro čtenáře od devíti let.
Názvy kapitol: Tajná paseka, Neznámý, Strašlivé podezření, Pustá lež a další
Knihu jsem si vybral, potože se mi líbily obrázky.
Knihu bych doporučil Vilémovi, protože má rád napínavé příběhy.