wz
Karolína

Karolína Fustinoni

Dášeňka čili život štěněte

Dášeňka čili život štěněteNapsal a ilustroval: Karel Čapek
Vydalo ji Ottovo nakladatelství v Praze v roce 2014. Kniha má 79 stran a jsou zde povídky a pohádky.
Autor popisuje život štěněte od narození až po odchod k novému pánovi. V knize vystupují tyto postavy: Dášeňka, její maminka Iris a Karel Čapek jako pán obou pejsků. Dášeňka je roztomilé štěně foxteriéra, pro které je každý den jedno velké dobrodružství, protože poznává svět lidí. Její maminka Iris je velmi trpělivá a pomáhá Dášeňce učit se nové věci. Autor knihy zde vystupuje jako hrdý páníček obou pejsků a pečlivě zachycuje každý Dášeňčin pokrok ve vývoji a popisuje každodenní příhody.
Kniha mě zaujala zajímavým vyprávěním o pejscích, spoustou hezkých obrázků, které nakreslil sám autor a také fotografiemi. Doporučila bych ji všem dětem, které mají rádi zvířátka, zvlášť pejsky. Ze třídy hlavně Zuzce, Adélce a Verče. Dášeňku jsem si vybrala na maminčino doporučení.
Kniha je určena jak pro začínající čtenáře, tak pro starší děti. Četla jsem ji asi dva týdny.
Kniha je rozdělena do čtyř částí. V první části, která se jmenuje jako celá kniha, Dášeňka čili život štěněte, Karel Čapek zachycuje, jak Dášeňka roste a poznává svět. Tato část je rozdělěna na čtyři další kapitoly. Ve druhé části Jak se fotografuje štěně, autor popisuje, jak vznikaly fotografie, které jsou součástí knihy. Třetí část tvoří Pohádky pro Dášeňku, aby klidně seděla a v poslední části Pozor zlý pes, jsou fotografie z Dášeňčina alba.

Deník mimoňky – Příběhy nerozumný poradkyně

Deník mimoňkyVydalo nakladatelství Mladá fronta v Praze v roce 2014.
Kniha má 331 stran, napsala ji a ilustrovala Rachel Renéé Russellová.
Hlavní hrdinkou deníku je desetiletá Nikki, která soupeří se svou spolužačkou Mackenzií. Spory trvají již od doby, kdy spolu obě děvčata navštěvovala mateřskou školu.
V knize vystupují tyto postavy: Nikki, Chloe, Zoe a Mackenzie. Všechny holky se denně setkávají ve třídě základní školy, kde se také odehrává většina děje příběhu. Chloe, Zoe a Nikki jsou nejlepšími kamarádkami. Proti nim stojí zlá, namyšlená a vychloubačná Mackenzie.
Tato kniha mě zaujala tím, že hlavní hrdinka, která je v mém věku, má stejný pohled na svět jako já a řeší podobné situace jako spousta děvčat v tomto věku.
Doporučila bych tento deník zejména holkám, které mají rády veselé příběhy. Mně se kniha líbila, protože jsem se u ní hodně nasmála a zkrátka se dobře četla. Trvalo mi asi měsíc, než jsem knihu přečetla. Je napsána formou deníku.
Kniha zachycuje každodenní život desetileté dívky Nikki a jejích kamarádek i soupeřky Mackenzie, se kterou neustále bojuje. Ať už je to boj o chlapce Brandona, kterého obě obdivují, nebo o první místo v oblíbenosti ve třídě.
Knihu bych doporučila Marušce a Áji, protože jsou zde vtipné pasáže, které by je mohly rozesmát. Příběh zaujme zejména děvčata od osmi let.

Deník mimoňky 2 – Příběhy neoblíbený pařičky

Deník mimoňkyVydalo nakladatelství Mladá fronta v Praze roku 2012.
Kniha má 278 stran.
Autorkou je Rachel Renée Russellová.
Knihu ilustrovala Rachel Renée Russellová.
Jedná se o povídky, které se odehrávají k určitému datu a vzájemně na sebe navazují. Hlavní hrdinkou je Nikki Maxwellová, která nastupuje do prvního ročníku na střední škole, kde se snaží zapadnout mezi ostatní děti a najít si nové kamarády. Ty také brzy najde. Jsou to dvě dívky Chloe a Zoe. Společně „bojují“ proti nepřátelské Mackenzie Hollisterové.
Charakteristika postav: Nikki je chytrá a přátelská. Chloe je vtipná, Zoe je pravdomluvná. Mackenzie je namyšlená a falešná.
Kniha mě zaujala, protože se jedná o deník dospívající dívky, ve kterém popisuje své každodenní starosti a radosti. Doporučila bych ji ostatním děvčatům, protože v ní hlavní hrdinka zažívá situace, které provázejí všechny dospívající dívky. Hlavně bych ji doporučila Áje.
Kniha se mi opravdu líbila, protože mám ráda knihy pro dívky, dobře se četla a byla zde spousta zajímavých situací a postřehů. Vybrala jsem si ji sama, protože jsem již četla první díl, který se mi velmi líbil.
Příběhy jsou určeny pro dívky od devíti let.
Knihu jsem četla týden. Je napsána formou deníku.
Názvy jednotlivých kapitol jsou ve formě data zápisu v deníku.

Krysáci

KrysáciNapsal: Jiří Žáček
Ilustroval: Ivan Mraček
Vydalo nakladatelství Česká televize v edici ČT v Praze roku 2015.
Druh literatury: pohádka
Počet stran: 86
Je určena pro čtenáře od pěti let.
Kniha je zajímavá tím, že zde vystupují krysy. Četla jsem ji tři týdny. Vybrala jsem si ji, protože mi ji doporučila maminka. Já bych ji doporučila Zuzce, protože se jí líbí pohádky. V textu mě zaujalo, že název kapitoly je nápsán velkým písmem.
Jednou ráno na smetišti u Vizovic se vzbudili tři krysáci a jejich trpaslík Ludvík. Zrovna ten den měl krysák Eda narozeniny. Chtěl se starat o jeho kamaráda Ludvíčka. Ale dva další krysáci nechtěli dát Ludvíčka Edovi. Nakonec mu ho nedali, ale Edovi to nevadilo. Tři krysáci s Ludvíčkem zažívají každodenní dobrodružství. Objevovali nové věci, například v kapitole Pavouk Pech si mysleli, že jejich kamarád Eda byl sežrán pavoukem Pechem, ale nakonec jej nesežral a vše dopadlo dobře.
Jednou šli krysáci na výlet. Šel s nimi i trpaslík Ludvíček. Cestou si povídali, když tu najednou stáli před velkými starými kamny, které někdo odvezl na skládku. Hodan s Hubertem Edu varovali, že v kamnech bydlí zlý pavouk Pech. Ale Eda byl zvědavý a rozhodl se kamna prozkoumat. Hodan s Hubertem šli dál a zase si povídali. Když najednou zjistili, že Eda s nimi nejde. Polekali se a začali na Edu volat a hledat jej, ale Eda nikde. Napadlo je, že si Eda chtěl kamna prohlídnout, i přesto, že jej varovali. Vrátili se tedy zpět ke kamnům. Když přišli blíž, zaťukali na dvířka. Vzali za kliku a dvířka byla otevřená. Vlezli dovnitř. Proti nim se náhle objevil obrovský pavouk s osmi očima. Mysleli si, že pavouk Edu snědl. Krysáci náhle zpozorovali, že pavouk má na očích Edovy brýle. Oba se polekali. Pavouk jim ale řekl, že Edu nesnědl, protože mu daroval svoje brýle a on Edu na oplátku nechal běžet. Krysáci si oddechli. Eda mezitím čekal opodál na rozcestí, protože se z kamen dostal dírou zezadu a tím se s Hubertem a Hodanem minuli. Dobře to dopadlo, protože se všichni krysáci spolu sešli a vydali se domů do svých postýlek v šuplíku starého šicího stroje.
Názvy kapitol: Ludvík a Eda, Telefon, Slimák Ferdinand, Lochneska, Pavouk Pech, Starosta, Moucha Helena, Dovolená, Krtek Hanuš a Maják
Charakteristika postav: Hubert je Chytrý, pomohl Edovi. Eda je Veselý, vykládal vtipné povídky. Hodan je jedlík, pořád jí. Ludvík je tichý, nic neříká.

Bajky

BajkyNapsal a ilustroval: Josef Lada
Knihu vydalo nakladatelství Albatros v Praze roku 1975.
Jedná se o knihu bajek.
Počet stran: 36
Nejvíce se mi líbila bajka O vlkovi a jeřábu: Trčela jednou vlkovi kost v krku. Volal o pomoc, ale všichni se ho báli. Jen starý jeřáb si dodal odvahy a vytáhl vlkovi kost svým dlouhým zobákem. Vlkovi hned otrnulo. Dokonce se začal zlobit.
O lišce a vlku: Liška ulovila rybu. Viděl ji vlk a pomyslel si, že když má ostřejší drápy než liška, uloví si celý koš ryb. Poradila mu liška, aby si tedy přivázal na ocas koš a táhl ho potokem. Vlk táhl a táhl a volal, jestli jsou v koši ryby. Liška mu řekla, že do koše mu právě jedna ryba skočila. Liška hodila do koše kámen a hned další a další. Vlk řekl že má plný koš ryb, ale cítí jak ho táhnou ke dnu. Vlk trčel uprostřed potoka a hnout se odtud nemohl. Liška se mu začala smát a řekla mu, že chytrý má k obědu rybu a hloupý zase koš kamení, protože kdo si nepomůže rozumem, toho už ani silné nohy nevytáhnou z bláta ven.
Charakteristika postav: Jeřáb je odvážný, pomohl nebezpečnému vlkovi. Vlk je nevděčný, neváží si jeřábovy pomoci.
V knize mě zaujaly obrázky namalované známým malířem Josefem Ladou. Doporučila bych ji ostatním ve třídě, protože jsou zde zajímavé a poučné příběhy. Kniha se mi líbila, protože ráda čtu bajky. Doporučila mi ji maminka. Četla jsem ji tři dny.
Knihu bych doporučila Áje, protože ji baví číst bajky. Je pro čtenáře od pěti let.
Názvy bajek: O rybáři a rybách, O mravenci a luční kobylce, O domýšlivé žábě, O mravenci a hrdličce, O lišce a vlku, O lišce a čápu, O lišce a kohoutovi, O lišce, vráně a sýru, O lišce a tetřevu, O lišce a kočce, O lišce a hroznech, O lišce a chytrém kohoutovi, O lišce, mezkovi a vlku, O vlkovi, lišce a opici, O myšce, žábě a orlu, O hlemýždi a orlu, O vlkovi a kůzlátku, O babce, klukovi a vlku, O netopýru a kolčavě, O vlku a oslu, O vlkovi a oslu ještě jednou, O vlkovi a jeřábu.

Malý princ

Malý princVydalo nakladatelství Albatros v Praze roku 2010.
Počet stran: 94
Napsal: Antoine de Saint – Exupéry
Ilustroval: Antone de Saint - Exupéry
Druh literatury: fantazijní příběhy
Letěl jednou jeden pilot nad pouští a porouchal se mu motor. Spadl do pouště. Pokusil se letadlo opravit, ale bylo to marné. Chýlilo se k večeru a pilot usnul. Náhle ho probudil zvláštní hlas. Hlas malého chlapce, který chtěl nakreslit beránka. Když pilot otevřel oči, stál před ním malý chlapec se zlatými vlasy. Chlapec opět požádal, aby mu pilot nakreslil beránka. Vzal si tedy kus papíru a tužku a nakreslil beránka. Nakreslil beránka a ukázal ho chlapci. Chlapec řekl, že je tento beránek moc nemocný, at nakreslí jiného. Pilot nakreslil dalšího beránka a ukázal jej chlapci. Chlapec tentokrát řekl, že to není beránek ale beran. Pilot nakreslil obrázek znovu. Chlapec odmítl beránka jako dva další. Pilot chtěl potěšit chlapce, ale nevěděl, jak má beránka nakreslit. Nakreslil proto krabici. Potom chlapci vysvětlil, že v té krabici je beránek, kterého chtěl. Takto začalo společné dobrodružství pilota a malého prince. Autor knihy zde v příběhu vystupuje jako pilot, který ztroskotal v poušti.
Pilot je hodný, nakreslil neznámému chlapci beránka. Malý princ je zvídavý chlapec. Objevil se na Zemi a prožívá zde velké dobrodružství. Cestuje i po jiných planetách.
Kniha je zajímavá, protože se její děj odehrává i na jiných planetách. V textu mě zaujalo, že zde mluví zvířata i rostliny. Je plná fantazie a odkrývá tajemství lidských pocitů a myšlenek.
Kniha je moc hezká, ukazuje, že se člověk má stále co učit. Moc se mi líbila. Knihu jsem si vybrala, protože mi ji doporučila maminka. Doporučila bych ji Marušce, protože má ráda dobrodružné knihy. Knihu jsem četla tři týdny. Má 29 kapitol beze jmen.

Káťa a Škubánek

Káťa a ŠkubánekVydalo nakladatelství Albatros v Praze roku 2015.
Počet stran: 63
Napsala: Hana Lamková
Ilustrovali: Josef Lamka a Libuše Koutná
Jedná se o pohádkové příběhy.
V první kapitole se dívka Káťa setká s pejskem Škubánkem a stanou se z nich nejlepší přátelé. Jezdí spolu na výlety a prožívají různá dobrodružství. Jednou na horách potkají zlého kocoura Luciáše, který jim dělá neustále naschvály. Ale Škubánek si s koucourem vždycky poradí a dá mu za vyučenou. Nejvíce se mi líbila kapitola Jak se Škubánek vyklubal. Bylo jedno krásné ráno a Káťa šla do obchodu nakoupit. Na pultu v obchodě uviděla velké zlaté vejce. Zeptala se prodavačky, zda je vejce na prodej. Prodavačka řekla, že ano a usmála se na Káťu. Káťa si tedy vejce koupila, došla domů a uložila jej do svého kočárku pro panenky. Šla si vzít housku s máslem a nechala vejce, aby se líhlo. Právě v tu chvíli šel kolem jeden zatoulaný pejsek. Bylo to ještě štěně něco mezi foxterierem a špiclíkem. Šel a šel a padla mu do nosu přímo vůně andělská! Jako kdyby se rozpouštěla mléčná čokoláda a karamel. Vůně ho popadla za čenich a táhla ho přímo ke kočárku, kde se na slunci potilo zlaté vejce. Pejsek roztrhl zlatý staniol, prokousl čokoládovou skořápku a chramst - už se z vajíčka sypaly nugátové bonbony, kakaové hrudky, a italská směs s hrozinkami! Přišla Káťa a myslela si, že se pejsek vyklubal z vajíčka. Začala ho rozmazlovat, ale pejskovi se to nelíbilo. Jednou Káťa uložila pejska do kočárku, dala mu na hlavu čepičku a prohlásila, že jde něco dobrého uvařit. Pejsek si sundal čepičku, roztrhal peřinku a šel se podívat do Kátiny brašny, kde měla spoustu dobrého jídla. Káťa právě nesla pejskovi jídlo, ale uviděla roztrhanou peřinku a pejska nikde. Káťa byla velmi smutná, protože si myslela, že pejsek utekl. Pejsek uslyšel Kátin pláč a tak vyskočil z Kátiny brašny a všechno Kátě vysvětlil.
Káťa je přátelská, má ráda zvířátka. Škubánek je spravedlivý, protože dal kocourovi Luciášovi za vyučenou. Luciáš je zlý, protože dělal Kátě a Škubánkovi naschvály.
Kniha je moc hezky napsaná, líbí se mi příběhy, které Káťa a Škubánek zažívají. V textu mě zaujalo, že je to napsané jednoduše a jsou zde velká písmena.
Kniha je velmi hezká. Vybrala jsem si ji, protože jsem viděla večerníček a ten se mi velmi líbil.
Knihu bych doporučila Zuzce, protože má ráda pohádky. Je určena pro čtenáře od pěti let. Četla jsem ji čtyři dny.
Názvy kapitol: Jak se Škubánek vyklubal, Výlet do Afriky, Jak se Škubánek přestal bát, Hra na čmuchanou, Krásně je na horách, Démantový obojek, Škubánkovy narozeniny.

Pohádky z bodlákové meze

Pohádky z bodlákové mezeVydalo nakladatelství BLUG v Praze roku 2011.
Napsala Dagmar Štětinová a ilustrovala Vítězslava Klimtová.
Jedná se o pohádky o zvířátkách.
Kniha má více kapitol, v každé kapitole se odehrává jiný příběh. Nejvíce se mi líbila kapitola, jak králíček pomohl svým bratrům. Pod bodlákovou mezí žila jedna králičice a ta měla tři malé králíčky. Když králíčci dorostli, pelíšek už byl pro ně malý a na tři ocásky padala po ránu rosa. Nejstarší králíček Hnědoušek řekl mamince, že už se do pelíšku nevejdou. Zavolal své bratry Strakáčka a Bělouška a prohlásil, že půjdou do světa. Maminka trošku popotáhla, slzička jí ukápla na zástěru, ale potom se podívala koroptvím do hnízda, ježkovi do pelechu, špačkovi do budky. Všude to bylo stejné – děti musí do světa, jakmile jim křídla a nohy zesílí. Maminka jim řekla, že musí být opatrní a aby si navzájem pomáhali. Šli a šli a přišli k mateřídoušce a rozhodli se, že pod ní přenocují. Ráno je probudil dupot. Strakáček se probudil jako první a uviděl v dálce myslivce. Začal budit Hnědouška a Bělouška. Potom jim vysvětlil, že přicházejí myslivci a začali se ukrývat. Hnědoušek se začal krčit mezi hroudy, ocáskem ani nepohnul a ležel tiše tichounce. Strakáček se skrčil do houští mezi suché listí. Ale Běloušek? Kampak ten by se mohl schovat. Bílý kožíšek myslivce vábí, už z dálky je vidět a kudy Běloušek utíká, tudy myslivci se psem za ním. Hnědoušek prohlásil, že Běloušek je prozradí. Tak vzal hlínu a potřel mu celé tělo. Chýlilo se k večeru a králíčci byli unavení, a tak si našli pohodlné místečko ve křoví. Ráno se vzbudili a šli hledat potravu. Běloušek nasbíral šípky a Strakáček s Hnědouškem šli něco nasbírat kolem myslivcova domu, ale myslivec zrovna chtěl jít do lesa a uviděl králíčky, vzal je do rukou a dal je do klícky. Nastala noc a Běloušek se rozhodl, že je půjde hledat.Napadlo ho se podívat k myslivecké chalupě. Uviděl klícku, ve které byli jeho bratři. Běloušek se postavil a otevřel vrátka, bratři vyskočili ven a upalovali domů.
Charakteristika postav: Běloušek je hodný, pomohl svým bratrům. Hnědoušek je chytrý, protože pomazal Bělouška hlínou, aby ho myslivci neviděli. Strakáček je statečný, protože chvíli vydržel v klícce.
V knize mě zaujaly hezké příběhy. Líbila se mi, jsou zde pěkné ilustrace. Vybrala jsem si ji, protože mám ráda pohádky se šťastným koncem. Doporučila bych ji Marušce, protože má také ráda pohádky.
Kniha je pro děti od šesti let. Četla jsem ji tři dny.
Názvy kapitol: Nespokojený zajíček, Motýlí pohádka, O lakomém Bobíkovi, Červená želva, Mravenčí pohádka, Jak králíček pomohl svým bratrům, Dárek
Kniha má 72 stran.

Malý Mikuláš

Malý MikulášVydalo nakladatelství BB art v Praze 2011.
Počet stran: 117
Napsal a ilustroval: Le petit Nicolas
Jedná se o povídky.
Kniha vypráví o malém chlapci Mikulášovi. Mikuláš má spoustu kamarádů, třeba jeden z nich se jmenuje Augustýn. V knize také vystupuje hoch jménem Celestýn, který je nejchytřejší ze třídy a je mazánek paní učitelky. Celestýn je Mikulášův kamarád. Mikuláš je trochu nešikovný a tak vždy něco provede. Nejvíce se mi líbila kapitola Rex. Jednou se Mikuláš vrátil domů a maminka mu prozradila, že má pro něj překvapení. Maminka Mikulášovi zavázala oči a navedla ho do obýváku. Pak řekla, že si už ten šátek může sundat. Mikuláš si sundal šátek a před sebou uviděl krásného bílého pejska. Mikuláš prohlásil, že je moc hezký a že takového vždy chtěl. Ale jak ho pojmenovat? Tatínek řekl, že by se mohl jmenovat Alík, ale Mikuláš chtěl, aby se jmenoval Rex. Mikuláš měl Rexe moc rád, chodili spolu na výlety, hráli si spolu a byli nejlepší kamarádi. Jednou musel jít Mikuláš do školy a Rex zůstal na zahradě. Jedno dřevěné prkno na plotu bylo uvolněné a tak tudy Rex prolezl a dostal se na pozemek pana Josefa Zmoka. Rex neměl ani zdání, že hrabe na cizím pozemku, začal také ničit růže. Pan Josef Zmok se právě chtěl projít a uviděl Rexe, jak hrabe a ničí růže. Rozzlobil se, popadl jej a šel si stěžovat. Pan Zmok řekl, že chce, aby ten pes byl hned pryč, ale tatínek ho nechtěl prodat. Pan Zmok jej tedy vzal a odnesl do útulku. Všichni byli smutní, ale nejvíc Mikuláš, protože ztratil nejlepšího kamaráda.
Charakteristika postav: Mikuláš je veselý chlapec, protože vymýšlel různou zábavu, aby se s Rexem zabavili. Tatínek je hodný, protože koupil Rexe. Maminka je citlivá, byla smutná, když pan Zmok dal Rexe do útulku. Pan Zmok je zlý, dal Rexe do útulku.
Kniha je zajímavá tím, že se v ní odehrávají příběhy z každodenního života školáka. V textu mě zaujala neobvyklá jména Mikulášových kamarádů.
Kniha se mi líbila. Dostala jsem ji od tety. Vybrala jsem si ji, protože mi ji doporučila teta. Doporučila bych ji Verči, protože má ráda příběhy ze života.
Kniha je pro děti od šesti let. Četla jsem ji čtyři dny.
Názvy kapitol: Upomínka na celý život, Kovbojové, Polívka, Kopaná, Byl u nás inspektor, Rex, Džozef, Nádherná kytice, Žákovky, Lojzička, Nacvičovali jsme pro pana ministra.

V hlavní roli Snoopy

V hlavní roli SnoopyKnihu vydalo nakladatelství Plus v Praze roku 1958. Má 231 stran.
Napsal ji a ilustroval Charles M. Schulz.
Jedná se o komixové příběhy.
Nejvíce se mi líbila kapitola Kondor. Bylo hezky a Snoopy a jeho páníček Charlie Brown byli na hřišti. Najednou přiletěl obrovský pták a sedl si do koruny stromu. Snoopymu bylo hned jasné, že to byl kondor. A protože se začal nudit, zkoušel napodobovat kondora. Kamarádům Charliho Browna se to nelíbilo, protože je pořád otravoval. Všechny děti už toho měli tak akorát a tak si šly stěžovat na Snoopyho Charlimu Brownovi. Charlie už toho taky měl dost, ale snažil se Snoopymu domluvit. Snoopy si rozzlobených dětí vůbec nevšímal. Třeba se dětem nelíbilo to, že Snoopy jim překážel a otravoval je schválně. Ale po čase toho už měl Snoopy dost, děti na něj pořád křičely a tak si šel radši hrát na první světovou válku. Charakteristika postav : Snoopy je zlobivý, protože otravoval děti. Charlie Brown je hodný, snažil se Snoopymu domluvit. Děti jsou netrpělivé, chtěly,aby se Snoopy hned napravil.
Kniha je zajímavá tím, že je ve formě komixu. V textu mě zaujalo, že v každé kapitole Snoopy představuje jinou postavu.
Kniha se mi moc líbila, protože mám ráda komixy. Vybrala jsem si ji, protože jsem ještě nedělala referát z komixové knihy.
Knihu bych doporučila Marušce, protože má ráda bígly. Kniha je pro čtenáře od sedmi let. Četla jsem ji týden.
Názvy kapitol Šéfbígl, Spisovatel, Hokejista, Kondor, Stíhací eso z první světové války, Skaut, Advokát, Tenista, Legionář, Astronaut.

365 pohádek na dobrou noc

365 pohádek na dobrou nocKnihu napsala Emílie Harantová.
Ilustrovala: Veronika Jelenová
Vydalo ji nakladatelství Junior v Říčanech roku 2007.
Jedná se o pohádky.
Počet stran: 406
Kocour Tygřík jde večer ven, protože je teplá noc. Kráčí kolem malého náměstíčka za řeznictvím. Každý večer se tu scházejí všechny kočky z vesnice. Když došel až na náměstí, začal se rozhlížet po nějakém dobrém místě na zdi. Přes náměstí kráčí velká bílá kočka. Postaví se pod pouliční lampu, takže to vypadá jako kdyby stála ve světle reflektoru. Velká bílá kočka přivítá všechny kočky a kocoury a uvede letošní kočičí koncert. Jak to kočka dopověděla, ustoupila ze světla reflektoru. Zpoza popelnic vystoupily dvě další kočky. Zanotovaly v duetu krásnou melodii. Když píseň skončila, diváci je odměnili hlasitým potleskem. Zpěvačky s hlubokými úklonami pochvalu přijaly. Potom začaly zpívat druhou píseň. Všichni žasnou nad výškou a silou jejich hlasu. Tu se rozletělo okno nad zídkou a obě zpěvačky tak tak že stihly uskočit. Řítila se na ně řezníkova bota. Rozzlobený řezník křičí, že kvůli jejich vřískání nemůže spát, ať si jdou vřískat někam jinam. Pro dnešní večer koncert skončil. Všechny kočky se totiž rozeběhly domů.
Charakteristika postav: Velká bílá kočka je zdvořilá, protože přivítala diváky. Řezník je zlý, protože hodil po kočkách botu a zkazil jim koncert.
Kniha je zajímavá tím, že jsou zde pohádky na každý den v roce. V textu mě zaujalo, jakým způsobem vyhnal řezník kočky.
Kniha se mi moc líbila, vybrala jsem si ji, protože mám ráda pohádky. Doporučila bych ji Sárce, protože čte ráda pohádkové knihy. Je pro děti od šesti let. Četla jsem ji měsíc.
Názvy kapitol: Dům na kopci, Pan Mrazík, Bylo bílo, Sáňkování, Krmení ptáčků, Obleva, Teta Matylda, Všetečka, Palčáky, Deník a další.

Obrázky z českých dějin a pověstí

Obrázky z českých dějin a pověstíNapsal Jiří Černý a Pavel Zátka, ilustroval Zdeněk Alda a Jiří Kalousek.
Knihu vydalo nakladatelství Albatros v Praze roku 2010.
Počet stran: 166
Jedná se o povídky a pověsti. Nejvíce se mi líbila kapitola O Lucké válce.
Když kníže Křesomysl zemřel, vladykové za jeho nástupce zvolili Neklana. Byl to vládce mírný a bázlivý. Snažil se vycházet v dobrém i s Vlastislavem, pyšným vladykou Lučanů. Lučané však přepadli Neklanovi vesnice a blížili se ku Praze. U Hradce se podařilo divoké Lučany porazit, protože Čechům pomohli Lemuzové, Litoměřicové, a Děčané. Vlastislav se ale nevzdal myšlenky pokořit Čechy. Neklan se s ním snažil dohodnout, ale marně. Vlastislav neposlechl Neklana a začal proti Čechům verbovat vojáky. Neklan se třásl strachy. Nevzmužil se, ani když mu vladykové oznámili, že jeho lid je připraven se bít. Neklan povolal chrabrého Čestmíra. Čestmír neváhal, vzal knížecí plášť a kuklu. Vsedl na Neklanova koně a v čele družiny vyrazil k vojsku. Když přijeli k Tursku, Čestmír zaslechl, že se Lučané blíží. Promluvil k bojovníkům. Vypukla bitva, ve které Čestmír zabil Vlastislava. Po chvíli klesl pod Čestmírem kůň. Jezdec však bojoval dál. Raněn odrážel nepřátele z posledních sil. Nakonec i on padl. Čestmírovo hrdinství posílilo Čechy a Lučany porazili. Po bitvě mrtvého vojevůdce odnesli ke stromu. Když mu teprve sňali přilbu poznali, že s knížecím štítem bojoval Čestmír.
Charakteristika postav: Neklan je zbabělý, bál se bitvy. Čestmír je chrabrý, nebál se Lučanů. Vlastislav je zlý, chtěl vyvraždit český lid.
Kniha se mi moc líbila. V textu mě zaujalo, jak Čestmír zabil Vlastislava. Doporučila bych ji Zuzce, protože má ráda historické povídky a pověsti.
Kniha je pro čtenáře od osmi let. Četla jsem ji pět dní.
Názvy kapitol: O praotci Čechovi, O Krokovi a jeho dcerách, O Libuši a Přemyslovi, O Ctiradovi a Šárce, O Křesomyslu a Horymírovi, O Lucké válce, O Durynkovi, O Bruncvíkovi, O králi Svatoplukovi, O králi Ječmínkovi.

Deník Mimoňky - Příběhy nehorázný primadony

Deník Mimoňky - Příběhy nehorázný primadonyNapsala a ilustrovala Rachel Renéé Russellová, vydalo ji nakladatelství Mladá fronta v Praze roku 2015.
Kniha má 331 stran. Jedná se o dívčí román.
Kniha vypráví o dívce jménem Nikki Maxwellová. Bylo ráno a Nikki přišla do školy. Začala hodina matematiky. Po matematice byla přestávka. Na lavici si zapomněla svůj tajný deníček. Náhodou šla kolem Nikkina sokyně Mackenzie a uviděla její deníček, tak si ho vzala. Deníček pak přečetla a začala do něj psát. Nakonec Mackenzie odejde na jinou školu a deníček jí vypadne z tašky ve škole, odkud odchází. Nikki deníček najde a je spokojená, že si jej může psát dál.
Charakteristika postav: Nikki je zapomětlivá, nechala deníček na lavici. Mackenzie je chytrá a vypočítavá, protože vzala Nikkin deníček a předělala ho, aby ho Nikki nepoznala.
V textu mě zaujalo, jak byla Mackenzie zlá a dokázala Nikki ublížit.
Kniha se mi líbila. Doporučila bych ji Zuzce, protože má ráda příběhy plné zápletek.
Kniha je určena pro dívky od deseti let a četla jsem ji týden. Kapitoly jsou odděleny daty.

Můj milý deníčku - Nikdo není dokonalý, ale já jsem blízko!

Můj milý deníčku - Nikdo není dokonalý, ale já jsem blízko!Knihu vydalo nakladatelství Fragment v Praze roku 2015, má 134 stran.
Napsal a ilustroval ji Jim Benton.
Autor popisuje příběh dětské hrdinky, třináctileté dívky jménem Jamie Kellyová. Ve škole ji mají všichni rádi. Její nejlepší kamarádkou je Isabella. Jamie je také výborná studentka. Ale má pocit, že jí něco schází. Chtěla by být dokonalá. Její věrná kamarádka Isabella jí nabízí svou pomoc, ale Jamie zjistí, že Isabella je ve všem lepší než ona. A tak jí začne závidět. Vymyslí si na Isabellu plán jak ji ztrapnit a zmírnit její popularitu. Jamie u Isabelly přespí. Zapnou si televizi a najednou začne hrát Isabellina nejoblíbenější píseň. Isabella se neudrží a začne tancovat. Jamie rychle utíká pro mobil, aby Isabellu natočila a zveřejnila video na Youtube. Jamie se to podaří. Isabella další den přijde do školy a všichni se jí smějí. Jamie byla velmi ráda, že zmírnila Isabellinu popularitu. A sama začala být populární, protože zveřejnila jiná svá videa na Youtube.
Charakteristika postav: Jamie je závistivá, chtěla být lepší než její nejlepší kamarádka. Isabella je hodná, chtěla Jamie pomoct.
V textu mě zaujalo, jak Jamie vymýšlela plán, jak Isabellu ztrapnit. Kniha se mi moc líbila, protože zde platí přísloví „Nikdo není dokonalý“. Doporučila bych ji Ádi, protože si myslím, že by jí mohla zaujmout.
Kniha je určena pro dívky devíti let. Kapitoly jsou zde označeny daty. Četla jsem ji týden. Jedná se o příběh s dětskou hrdinkou.

Upíří internát - Přistávací dráha volná pro Molly

Upíří internát - Přistávací dráha volná pro MollyKnihu vydalo nakladatelství EGMONT v Praze roku 2014. Napsala a ilustrovala ji Dagmar H. Muellerová. Jedná se o dívčí román.
Upíří dívka jménem Molly z Křivozub se konečně zabydlí v internátu Zámek strašidelná skála. Jednou šla Molly a její kamarádky z Lipové hrobky na oběd. Najednou k nim přišla ředitelka internátu hraběnka Rotkusová. Hned za ní jde zrzatá dívka s rozpuštěnými vlasy. Hraběnka Rotkusová jim řekla, že dívka se jmenuje Tonja a je nová a bude s nimi v Lipové hrobce. Molly se s ní snažila spřátelit, ale Tonja vždy někam odešla. Jednou se Molly procházela venku a zpozorovala Tonju, jak někam jde. Molly byla strašně zvědavá, kam Tonja šla, tak šla za ní. Molly došla na mýtinu. Uviděla Tonju. Molly se zeptala Tonji, co tam dělá. Tonja odpověděla, že neumí moc dobře létat. A že nechce trénovat před ostatníma holkama, protože by se jí smály. Molly řekla, že ji naučí létat. A tak se Tonja s Molly skamarádily.
Charakteristika postav: Molly je zvídavá, protože chtěla vědět, kam Tonja chodí. Tonja je stydlivá, protože se bála trénovat před ostatními dívkami.
V textu mě zaujalo, jak Molly špehovala Tonju. Kniha se mi moc líbila. Četla jsem ji týden. Doporučila bych ji Verči, protože si myslím, že má ráda dívčí romány.
Kniha je určena pro dívky od devíti let. Má 130 stran. Je zajímavá tím, že je o upírech.
Názvy kapitol: Upíří sport, Bublaninový koláč s novinkami, Krysí čumák Tonja a pašerák česneku, Krvavé karbanátky na zdi, Let za bílého dne, Žerou vlkodlaci upíří holky?, Nic není takové, jak se zdá, Malý vlk s paličkou česneku, Dvě přítelkyně a jedno upír - tajemství, Mám nepříjemný krysácký pocit.

To nejhorší na mé sestře

To nejhorší na mé sestřeNapsala Jacqueline Wilsonová, ilustroval Nick Sharratt.
Knihu vydalo nakladatelství BB art v Praze roku 2013.
Jedná se o příběh s dětskou hrdinkou.
Kniha vypráví o dívce jménem Marty, která má starší sestru Melissu. Marty má devět let a Melissa má jedenáct let. Marty je úplně jiná než její starší sestra, protože se spíš chová jako kluk. Melissa je zase přehnaně holčičí. Marty a Melissa si dělají navzájem naschvály. Jednou přišli jejich rodiče domů a prohlásili, že Marty bude v pokoji s Melissou, protože v Martynim pokoji bude nová pracovna. Tak začali stěhovat věci do Melissina pokoje. Když Martyny věci byly přestěhované, Marty řekla, že si půjde kreslit komiks jménem Super Marty. Tak si zalezla do postele, vzala papír, ale nemohla najít žádnou tužku, tak si vzala Melissinu tužku na oči. Melissa přišla do pokoje a uviděla, že Marty má její tužku na oči. Melissa se rozzlobila a začala Marty nadávat, sebrala jí svou tužku a roztrhla jí její komiks. Marty se taky rozzlobila a začala se s Melissou prát. Potom Melissa běžela za rodiči a začala žalovat na Marty.
Charakteristika postav: Marty je provokatérka, protože vždy Melissu něčím vyprovokuje. Melissa pořád žaluje, protože se bojí, aby se na ni rodiče nezlobili.
V textu mě zaujalo, jak se Marty s Melissou pořád hádají. Kniha se mi moc líbila. Četla jsem ji týden. Doporučila bych ji Zuzce, protože má podobné spory se svým bratrem. Má 209 stran. Je pro dívky od osmi let.
Kapitoly jsou zde očíslovány.

Poppy a její poslední vtípek

Poppy a její poslední vtípekVydalo nakladatelství CooBoo v Praze roku 2015.
Napsala Jojo Gillespie a ilustrovala Diana Egeaová.
Kniha má 102 stran. Jedná se o deník s ptačí hrdinkou.
Vypráví o ptačí dívce jménem Poppy, která pořád vymýšlí nějaké lumpárny. Ale jejím kamarádům to začíná vadit, tak jí zakážou vtipkovat celý týden. Poté se Poppy začne chovat trochu rozumně, tak jí její kamarádky Stella, Dahlia a Willow dají na hlídání Willowina mladšího bratra Lucu. Poppy ale zapomene na Lucu a tak ho ztratí. Lucu potom uvězní Stellina bývalá nejlepší kamarádka Gale, která vládne prasatům a nemá žádné přátele. Poppy a její kamarádky se rozhodly, že Lucu zachrání, ale nevěděly, jak to udělat. Dahlia ušila Poppy šaty, aby vypadala jako Gale. Potom se vloupaly na Galin hrad. Zachránily Lucu a utíkaly domů.
Charakteristika postav: Poppy je vtipná a chytrá, protože svým chytrým žertíkem zachránila Lucu. Dahlia je šikovná, ušila Poppy šaty. Gale je zlá, protože zajala Lucu. Prasata jsou hloupá, nevěděla, že se Poppy převlékla za Gale. Luca je neposedný, ztratil se Poppy. Stella je hodná, pomohla zachránit Lucu. Willow je starostlivá, bála se o svého bratra.
Kniha se mi moc líbila. V textu mě zaujalo, jak prasata nepoznala převlečenou Poppy. Četla jsem ji čtyři dny. Doporučila bych ji Marušce a Zuzce, protože mají rády dobrodružné knihy. Je pro dívky od osmi let. Kapitoly jsou zde označeny podle názvů dnů.

Deník úúúplně obyčejného vlkodlaka

Deník úúúplně obyčejného vlkodlakaKnihu vydalo nakladatelství Fragment v Praze roku 2013.
Napsal ji a ilustroval Tim Collins. Má 218 stran.
Jedná se o deník dospívajícího kluka, který se stal vlkodlakem.
Kniha vypráví o klukovi jménem Luke Thorpe, kterému je patnáct let. Jednou večer si Luke vyšel na noční vycházku jako každý jiný den. Vypravil se tentokrát do lesa. Jak se tak procházel, najednou něco zašustilo v křoví. Lukovi se zatajil dech, ale přemohla ho zvědavost a šel se podívat, co se ve křoví skrývá. Najednou na něj vyběhlo veliké chlupaté zvíře, které připomínalo vlka. Luke začal utíkat, ale zvíře bylo rychlejší, tak ho snadno dohonilo. Skočilo po něm a svalilo ho na zem. Luke praštil zvíře po čumáku, ale to ho kouslo. Potom uteklo, protože slyšelo hlasy lidí. Druhý den se Luke probudil trochu dřív než měl, protože ho něco podezřele svrbělo na zádech. Šel do koupelny, aby se mohl v zrcadle podívat, co má na zádech. Když se podíval na svá záda, byl překvapený, protože mu na zádech vyrostly zvířecí chlupy. Když přišel do školy, cítil nepopsatelnou bolest. Běžel na klučičí záchody, aby se podíval, co se mu to děje. Chlupy byly pryč, ale vyrašil mu malý ocásek. Po škole zase cítil silnou bolest, ale větší než před tím. Cítil, jak se mu protahuje nos a z nehtů se pomalu stávají drápy. Luke běžel do školníkova kumbálu, kde se proměnil v krvežíznivou bestii. Když přišel domů, dostal zprávu od neznámého muže jménem Ryan Savage, který mu nabídl, aby přišel na místo jménem Měsíční stín. Luke nabídku přijal a přišel. Pak se dověděl, že Ryan je také vlkodlak, který vede spolek lidí se stejnými problémy, jako má Luke. Tak ho přijal do spolku. Ryan potom seznámil Luka s dívkou jménem Chloe, s mužem jménem Paolo, s párem Jane a Tomem a se sekuriťákem Stevem. Ryan naučil Lukeho ovládat jeho nadpřirozené síly. Luke se spřátelil s Chloe, která mu prozradila, že je Ryan zlý a že ho schválně kousl, aby mu pomohl v bitvě proti upírům. Chloe Lukeho seznámila se svým kamarádem Nigelem Mulletem, který je upír. Všichni tři věděli, že se na obou stranách schyluje k válce, tak vytvořili spolek s názvem S.P.V.U. což znamená spolek přátelství vlkodlaků a upírů.
Charakteristika postav: Luke je chytrý, dokázal zamaskovat, že je vlkodlak. Ryan je vypočítavý, protože kousl Luka, aby vyhráli nad upíry. Chloe je hodná, prozradila Lukovi, že Ryan chce bojovat s upíry.
Kniha se mi líbila hlavně proto, že se zde vyskytují nadpřirozené bytosti. V textu mě zaujalo, jak se Luke začal proměňovat ve vlkodlaka. Doporučila bych ji Marušce, protože čte ráda knihy s nadpřirozenými bytostmi. Četla jsem ji týden. Je pro všechny čtenáře od devíti let. Kapitoly jsou odděleny daty.

Deník úúúplně obyčejného upíra - Fakt "šílenej" rok

Fakt šílenej rokKnihu vydalo nakladatelství Fragment v Praze roku 2011.
Napsal ji a ilustroval Tim Collins.
Jedná se o deník dospívajícího chlapce, který je upír.
Kniha vypráví o klukovi jménem Nigel Mullet, kterému je šestnáct let a je upír. Jednou přišel do školy a jako obvykle si šel dát bundu do skřínky. Všiml si, že u ní vedle něho stojí vysoký svalnatý kluk, který měl srostlé obočí. Byl to nový kluk, jmenoval se Jason, který se se svojí rodinou přestěhoval. Když ho uviděl, něco se mu na něm nezdálo, ale zatím to nechal být. Šel za svou holkou Chloe a všechno jí pověděl. Večer šla Chloe k Nigelovi, aby si udělali úkoly. Najednou Chloe napadlo, že by jí Nigel mohl kousnout do krku a ona by se proměnila v upírku. Ale Nigel to odmítl. Nigelovi to o měsíc později už začalo vadit, protože Chloe ho pořád prosila, aby ji proměnil v upírku. Když potom přišel do školy, uviděl Chloe, jak drží Jasona za ruku. Nigel byl z toho smutný a byl zároveň naštvaný, ale věděl jednu věc, že s ním už Chloe nechce chodit. Další den se konaly běžecké závody. Nigel už se připravoval, jak vyhraje, ale porazil ho Jason. Večer se byl Nigel projít. Když šel kolem hřbitova, uslyšel vytí. Tak se šel podívat. Uviděl Jasona, jak se mu prodlužuje obličej a jak se mu nehty mění v drápy. Nakonec se změnil ve vlkodlaka a poté utekl pryč. Ve škole Nigel běžel za Chloe , aby ji varoval, že je Jason vlkodlak. Ale pak si všiml, že má Chloe taky srostlé obočí jako Jason. Nakonec si Jason našel jinou dívku jménem Jacquelline. Tak se Nigel s Chloe domluvili, že se sejdou u hřbitova. Ale když přišel, místo Chloe tam stál vlkodlak. Nigel poté zjistil, že je to Chloe.
Charakteristika postav: Nigel je závistivý a zároveň hodný, protože záviděl Jasonovi, že vyhrál závod a hodný je, protože dal Chloe druhou šanci. Chloe je otravná, protože pořád prosila Nigela, aby ji proměnil v upírku.
V textu mě zaujalo, jak Nigel zjistil, že je Jason vlkodlak. Kniha se mi líbila hlavně proto, že zde vystupují nadpřirozené bytosti. Doporučila bych ji Zuzce, protože čte ráda knihy s upíry. Četla jsem ji šest dní. Je pro všechny čtenáře od jedenácti let. Kapitoly jsou odděleny daty.
Kniha má 224 stran.

Deník Mimonky- Příběhy neohrabaný krasobruslařky

Příběhy neohrabaný krasobruslařkyNapsala a ilustrovala Rachel Renée Russellová.
Vydalo ji nakladatelství Mladá fronta v Praze roku 2012.
Kniha má 346 stran. Jedná se o dívčí román.
V knize vystupuje jako hlavní postava dívka jménem Nikki Maxwellová. Jednou přišla Nikki do školy a uslyšela, jak si její dvě nejlepší kamarádky Chloe a Zoe povídají o tom, že se chystají závody v krasobruslení na podporu útulku Chlupáč v tísni. Nikki napadlo, že tam bude i její idol Brandon. Další den byla hodina bruslení, měli si vytvořit skupiny. Nikki byla s Chloe a se Zoe. Potom jim učitelka řekla, že si mají vzít trička, na kterých bylo napsáno: VÁNOCE NA LEDĚ. Všichni si vzali trička, které jim byla dobrá, jenom na Nikki zbyla velikost XXXXXL. Když Nikkina rivalka Mackenzie uviděla, že má na sobě Nikki tričko XXXXXL, okamžitě se jí začala posmívat. Když se vraceli z hodiny, všimla si Nikki papírku, který měla přilepený na její skřínce. Bylo to od Nikkiniho idola Brandona. Stálo tam: Čau Nikki můžeš za mnou o polední přestávce přijít, chtěl bych s tebou mluvit. O polední přestávce se tedy Nikki vydala za Brandonem. Brandon jí oznámil, že vypomáhá v útulku Chlupáč v tísni a že ten útulek vlastní manželé Phil a Betty Smithovi. Ale doneslo se k němu, že si Phil zlomil nohu a příští dva měsíce bude ležet v nemocnici. Také říkal, že Betty bez Phila pomoci útulek neutáhne, tak ho bude muset prodat. Nikki nabídl, že by mohli krasobruslením Betty pomoct. Holky nabídku přijaly.
Charakteristika postav: Nikki je hodná, podpořila Bettyn útulek. Mackenzie je škodolibá, protože se posmívala Nikki. Brandon je obětavý, protože chce za každou cenu pomoct Betty.
V textu mě zaujalo, jak pomohli Betty. Kniha se mi moc líbila. Četla jsem ji týden. Doporučila bych ji Zuzce, protože si myslím, že by ji mohla zaujmout. Je určena pro dívky od devíti let. Kapitoly jsou zde odděleny daty.

Deník Malého poseroutky - Páté kolo u vozu

Deník Malého poseroutky - Páté kolo u vozuNapsal ji a ilustroval Jeff Kinney.
Knihu vydalo nakladatelství Coo Boo v Praze roku 2012. Má 212 stran. Jedná se o příběh s dětským hrdinou.
Kniha vypráví o chlapci jménem Greg Heffley, který si zapisuje své zážitky do deníčku. Už od malička si vše dobře pamatuje. Když byl Greg ještě v maminčině bříšku, tak si jeho mamka pořídila rádio. Později k rádiu přikoupila reproduktory a mikrofon, aby mohli díky tomu mluvit na Grega. Každý večer si jeho mamka zapnula mikrofon a reproduktory a četla Gregovi knihu o Oliverovi Twistovi. Od narození se Greg snaží vrátit si pocit, kdy se ještě nenarodil. Greg měl skoro všechny věci po svém starším bratrovi, ten se jmenoval Rodrick. Takže když například Rodrick nepotřeboval dudlík, zakročila Gregova mamka, která Rodrickovi vytáhla z pusy dudlík a rovnou ho dala Gregovi. Po několika letech se Heffleiovým ještě narodí Manny. Jako malému mu Gregova mamka pouštěla poučné pohádky pro děti a tak se vlastně Greg nemohl dívat na televizi, protože u ní vždy sedět Manny. Potom ho napadlo, že si tu pohádku přepne na to, na co se chce dívat a aby to mamka nemohla přepnou zpět, z ovladače vytáhl baterky a schoval je. Jednou Gregovi mamka pořídila nové chodítko, Greg byl rád, že nebylo po Rodrickovi. Hned se naučil s chodítkem chodit. Ve školce s ním ale běhal po třídě a rušil ostatní, tak mu ho zabavili. Všechny děti byly chytřejší než Greg, protože si už uměly samy obout boty, či zapnout bundu. Když to Greg zjistil, začal ostatním říkat, že se boty obouvají jinak, aby byl lepší než oni. Jenomže jednou ho při tom uviděla učitelka a postěžovala si Gregově mamce.
Charakteristika postav: Greg je chytrý, protože řekl ostatním dětem , že se boty obouvají jinak, aby byl lepší než oni. Gragova mamka je hodná, koupila Gregovi chodítko.
Kniha se mi moc líbila. V textu mě zaujalo, že Greg vše dostává od svého staršího bratra. Četla jsem ji týden a dva dny. Doporučila bych ji Zuzce a Ádi, protože si myslím, že by je mohl zaujmout děj. Je pro všechny malé i velké poseroutky od deseti let. Kapitoly jsou zde odděleny daty.

Deník mimoňky - Příběhy neschopný psí chůvy

Deník mimoňkyKnihu napsala a ilustrovala Rachel Renée Russellová.
Vydalo ji nakladatelství Mladá Fronta v Praze roku 2017.
Jedná se o dívčí román.
Jednou si Nikki vyšla se svým idolem Brandonem ven. Brandona napadlo, že by mohli zajít do nově otevřené muffinárny. Dali si čokoládové muffiny a taky speciální muffin, na kterém bylo srdce. Brandon se chtěl natáhnout pro muffin a rozpůlit ho. Ale totéž chtěla udělat Nikki. Najednou se jejich ruce setkaly. Najednou si málem dali polibek, ale to ještě netušili, že se tam objeví Nikkina rivalka Mackenzie. Když Mackenzie přišla, praštila omylem do stolu, a muffin vyletěl a spadl jí přímo na hlavu. Mackenzie začala dělat jako by jí Nikki chyběla. A ještě začala balit Nikkiniho idola. Ale najednou se v muffinárně objevili Mackenziini spolužáci z nové školy. Spolužáci se jí hned začali vyptávat, kdo jsou ti lidé, se kterými právě mluví. Mackenzie začala hned vyprávět, že jsou to její nejlepší přátelé z minulé školy. Nikki už to nemohla vydržet a navrhla Brandonovi, že by se mohli podívat do útulku Chlupáč v tísni, ve kterém Brandon vypomáhá. Když tam přišli, všimli si pejska, který měl na obojku připevněný papírek a vedle něj ležela krabice s nápisem Pro Holly. Brandon se k pejskovi sklonil a pohladil ho a sundal mu z obojku papírek. Na papírku bylo napsáno: Vážení psí přátelé z Chlupáče v tísni, bohužel se musím odstěhovat do domova důchodců, kde jsou zvířátka zakázána. Svou Holly hluboce zbožňuji, tak se prosím o ni a její špunty dobře postarejte. Věřím, že se vám podaří najít jí nový báječný domov. Mnohokrát vám děkuji za všechno, co pro opuštěné němé tváře děláte! Nikki a Brandon se podivili, jaké špunty to myslel. Potom se podívali na krabici s nápisem Pro Holly. Přistoupili k ní blíž a otevřeli jí. V krabici bylo sedm roztomilých štěňátek. Útulek je ale přeplněný a Holly a její štěňátka se tam už nevejdou. Domluvili se, že pár dní Holly se štěňátky zůstane u Nikki doma. Ale že je to přísně tajné a že se to nikdo nesmí dozvědět. Najednou zahlédla Nikki Mackenzii, jak kráčí po ulici. Přišla až k nim a podivně se zasmála. Naklonila se k Nikki a povídá, že jí to moc mrzí s tím muffinem a tak jim ho vytáhla z koše a donesla jim ho. Brandon čekal, že Mackenzie už odchází, a proto začal opět povídat o pejscích. Ale Mackenzie tam pořád stála a vše poslouchala. Najednou Mackenzie oznámila, že vše slyšela a že na ně zavolá policii.
Charakteristika postav: Nikki je hodná, chtěla pomoct pejskům. Brandon je obětavý, chtěl pejsky zachránit před ostatními útulky. Mackezie je falešná, předstírala, že jsou Nikki a Brandon její nejlepší přátelé, aby zaujala své nové spolužáky.
Kniha se mi moc líbila, hlavně proto, že zde vystupují psi. V textu mě zaujalo, jak Mackenzie vyhrožovala Nikki. Četla jsem ji dva týdny.
Kniha má 291 stran. Doporučila bych ji Verči a Zuzce, protože si myslím, že mají rády psy. Je pro dívky od devíti let. Kapitoly jsou zde odděleny daty.