Tvůrce webu je i pro tebe! Postav třeba web. Bez grafika. Bez kodéra. Hned.
wz
Anežka

Anežka Kacafírková

Šmodrcha

ŠmodrchaNapsala: Archie Kimpton
Ilustrace: Kate Hindleyová
Vydalo nakladatelství Mladá fronta v Praze roku 2015.
Kniha má 264 stran.
Kniha obsahuje 34 kapitol: Bačkorovi, Kopec, Panímandoza, Domácí vězení, Útěk a další
Příběh je pro čtenáře od devíti let.
Šmodrchu jsem si vybrala, protože mám ráda kočky a napínavé příběhy.
Knihu jsem četla dva týdny. Doporučila bych ji Agátě, protože je legrační a někdy trochu ztřeštěná jako Šmodrcha v příběhu.
Knížku bych zařadila mezi dětské detektivky.
Líbí se mi v ní legrace, nespisovná slova a napínavost.
Příběh začíná tím, že Honzík Bačkora se toulá po městečku a najde zamotaného, mluvícího, tlustého a mrzutého kocoura. Honzík si ho chce nechat. Jeho matka Filoména je ale posedlá čistotou, sestra Nina neboli Koňská hlava je otravná a tatínek je ustrašený. Proto Honzík musí kocoura schovat u staré sousedky paní Mandy. Zjistili, že kocour se skutálel z Kotoulského kopce a v té rychlosti si zamotal celé tělo a začal mluvit. Jednou se vydali na soutěž zvláštních zvířat a tam si Šmodrchu vyhlédl bláznivý starý plukovník, který vycpával zvířata. Ukradl ho a uvěznil ve svém sídle. Honzík ani paní Manda ho nedokázali zachránit, tak vše prozradili hodnému tatínkovi. Ten vymyslel plán a Šmodrchu těsně před vycpáním zachránil. Při záchraně ale ještě měli nehodu. Kocour se skutálel do příkopu a v tu chvíli se mu srovnalo tělo, přestal mluvit a byl tak jak má být. Honzík si kocoura nechal u paní Mandy a každý den je navštěvoval. Šmodrcha zůstal mazlíčkem, ale vypaseným ze sušenek, na kterých byl závislý.
Postavy: Honzík je trochu uličník, ale spravedlivý, statečný a starostlivý. Máma Filoména je nespravedlivá a ukřičená. Tatínek Kryštof je zakřiknutý a hodný. Sestra Nina je rozmazlená, otravná. Paní Manda je milá a pracovitá. Plukovník je prolhaný a zlý. Šmodrcha je mazaný, nevrlý, roztomilý a mlsný kocourek.

Čoko a Keks

Čoko a KeksNapsala: Suza Kolbová
Ilustrovala: Nina Dullecková
Vydala Mladá fronta v Praze roku 2018.
Kniha je pro děti od 8 let.
Zařadila bych ji mezi komické příběhy.
V knize je 122 stran a 11 kapitol bez názvu.
Příběh jsem četla tři týdny. Líbí se mi v ní obrázky a legrační koně.
Knihu bych doporučila Anežce, protože má ráda koně.
Příběh je o Lotě, Grétě a Oskarovi, kteří se starali na statku o koně jménem Hraběnka, Ole a poníky Tony, Čoko a Keks. Také na nich jezdili. Doprovázel je pes Bruno a kočka Amélie. Děti často soupeřily s protivným panem Prudilem a jeho syny. Maminka Loty byla šéfová na statku a rozhodla, že tam zařídí jezdeckou školičku pro děti. To se vůbec nelíbilo Čokovi a Keksovi a za každou cenu chtěli plán překazit. Navedli všechna ostatní zvířata na statku, aby schválně ze sebe dělala hloupé a neposlušné. Dokonce Čoko hrál, že ho strašně bolí břicho. Schovali uzdy a když byla přehlídka koníků, co měli vozit děti, nemohl nikdo najít jedinou uzdu. Hrozilo, že šéfová školku neotevře. Měla by ostudu, zavřela statek a koně budou muset do jiného domova. Koně se zalekli, uzdy vrátili, začali vozit děti a zalíbilo se jim to. Jen Čoko trucoval, nakonec zůstal sám a nejvíc ho mrzelo, že za ním nechodila ani Lota, kterou měl velice rád. Po čase Lota přišla, vzala ho samotného na vyjížďku a s největší rychlostí cválali, až všichni kolem nadšeně křičeli bravo a tleskali. Takový obdiv měl Čoko rád a Lota mu slíbila další vyjížďky za odměnu, když zkusí vozit děti ve školičce. A tak se stal jezdeckým spokojeným superponíkem.
Postavy: Lota je milá a pracovitá. Gréta je kamarádská a veselá. Oskar je hodný a statečný. Šéfová je pilná a starostlivá. Zvířata na statku jsou mlsná, vtipná, přátelská. Poníci Čoko a Keks jsou nejlepší kamarádi s bláznivými nápady.

Kamarádky ze zámku - Případ ukradené korunky

Případ ukradené korunkyNapsala: Paula Harrisonová
Ilustrace: Michelle Ouellete
Vydalo nakladatelství Fragment v Praze v roce 2018.
Kniha je pro čtenářky od sedmi let.
Zařadila bych ji mezi dětské detektivky.
Knihu jsem četla tři týdny. Doporučila bych ji Anežce, Elišce, Lucce a Agátě, protože jsme kamarádky.
V příběhu se mi líbilo holčičí kamarádství a obrázky.
Kniha má 128 stran a 12 kapitol: Těsto na dort, Dřevěná krabička, Slídění, Knoflíky a mašle a další
Milly je princezna a Jess je zámecká služebná. Jsou nejlepší kamarádky, je jim osm let a jsou si podobné. Často se vyměňují a tak si z ostatních dělají legraci. Jednou na zámku chystali narozeninovou oslavu pro malého prince Edvarda a královna nemohla najít jeho démantovou korunku. Holky se to dozvěděly zrovna, když společně s kuchařkou Walshovou pekly pro Edvarda dort. Ihned se pustily do pátrání, ale neúspěšně. Hledal i král James i učitelka tance slečna Parnellová. Právě ona byla zlodějkou korunky a když už byla v podezření, schovala korunku do dortu. Ten najednou také zmizel. Milly a Jess ho dokázaly vypátrat a při jeho rozkrojení se nakonec objevila i ztracená démantová korunka.
Charakteristika postav: Milly a Jess jsou kamarádské, hodné, vtipné a statečné. Kuchařka Walshová je hodná a pracovitá. Král a královna jsou starostliví a laskaví. Edvard je roztomilý dvouletý princ. Tanečnice je chamtivá a prolhaná.

Čtyři a půl kamaráda

Čtyři a půl kamarádaIlustroval: Libor Páv
Autor: Joachim Friedrich
Vydalo nakladatelství BB/art v roce 2012 v Praze.
Kniha má 138 stran a 12 kapitol: Záhadný dopis a zázrak přírody, Kolíček na prádlo a muzikál s helikonem, Jářku, ty máš potíže! a další.
Příběh je ze série dětských detektivek.
Kniha je pro čtenáře od osmi let, doporučila bych ji Anežce, Lucce, Elišce a Agátě, protože už ji viděly ve škole a panu učiteli, aby věděl, jak mě knížka nebavila. Nakonec se mi, ale v knížce líbila záhada a napětí.
Čtyři kamarádi Ferda, Kalle a dvojčata Štefka a Ředkvička se psem Sedmikráskem si hrají na detektivní kancelář, které šéfuje Kalle. Pátrají kolem výhružného dopisu anonymu, který našel Ferda ve škole na schodech. Nikdo neví pro koho je, ale jde o vydírání. Kalle zase našel dopis s nadpisem- Poklad na školních záchodech. Děti dělaly konkurz do divadelní hry, kterou režíroval pan Marten. Ten často telefonuje, protože potřebuje sehnat hodně peněz. Děti ho sledují, myslely si, že chce vykrást banku, ale pak se ukázalo, že Marten chce jen úvěr. Děti Martenovi ukázaly dopis a on se přiznal, že není režisér, ale instalatér. Proto ho někdo vydírá a chce po něm peníze, nebo roli v každé divadelní hře. V podezření byl špatný herec Titus Miler Líbezný. Všichni vymysleli plán, že Marten předá v zahrádkářské kolonii Titusovi peníze. Děti to zatím ohlásily na policii a přijel komisař Štekr a policistka Milerová, která byla bohužel příbuzná s vyděračem. Dopadlo to, že se s Milerem sešel Kalle ve škole a pes Sedmikrásek vyděrače přepadl, zahnal ho na školní záchody kde ho zavřeli. Miler se přiznal policii, Marten zůstal režisérem a Kalle dostal vytouženou roli ve hře.
Charakteristika postav: Čtyři kamarádi jsou stateční, kamarádští, vynalézaví. Marten je vzdělaný a hodný. Titus je protivný, myslí jen sám na sebe.
Knihu jsem četla jeden měsíc.

Polly Zubatá - Zkouška Sedmispáčů

Polly Zubatá - Zkouška SedmispáčůNapsala: Lucy Astnerová
Ilustrovala: Lisa Hanschová
Vydalo nakladatelství Fragment v Praze roku 2018.
Kniha je pro čtenáře od osmi let. Vybrala jsem si ji, protože mám ráda napínavé příběhy.
V knize je 190 stran a 33 kapitol: Nepříjemné překvapení, Gréta velká houba, Nadpřirozené schopnosti, Škytavka nadávek a další.
Nejvíce se mi líbila kapitola Škytavka nadávek, protože tam byla nespisovná slova.
Knížku bych doporučila Lucce, protože je podobná hrdince Polly.
Příběh jsem četla tři týdny, zařadila bych ho mezi dobrodružné příběhy.
Polly Zubatá je obyčejná dívka, ale jednou ráno se probudí s velkým špičákem. Od rodičů se dozví, že je upírka. Když byla rozzlobená, měla schopnost zvedat všechno těžké. Polly dostala dopis od zkušených upírů Sedmispáčů, že musí složit zkoušku. Musela odjet na tři měsíce k tetě Winnie, která ji měla na zkoušku naučit. Polly se nerada rozloučila s rodinou a nejlepší kamarádkou Leni a s poníky Gulášem a Polévkou. U tety poznala netopýra Bystroočka, s kterým mohla mluvit. Ze začátku se jí hodně stýskalo a nic se jí nedařilo. V nové škole měla jediného kamaráda Pavla. Polly se každý den učila na zkoušku, protože od tety věděla, že když neobstojí před Sedmispáči, hrozí jí trest a záhuba. Polly nakonec zkoušku složila a oslavila to s celou svou rodinou, poníky i s Leni. Měla ale zatím jen jeden obří špičák a jako upírce musely narůst ještě další dva. Proto se rozhodla, že do té doby u tety zůstane.
Postavy: Polly je veselá, energická a má ráda poníky. Teta Winnie je starostlivá a zkušená upírka. Rodiče Polly jsou přísní i hodní, ale nejsou upíři. Pavel je kamarádský. Leni je hodná, chodí k Polly jezdit na poníkovi Polévce.

Zvířecí nemocnice - Morčátka v nebezpečí

Zvířecí nemocniceNapsala: Tatjana Geblerová
Ilustrace: Kathrin Treuberová
Vydalo nakladatelství Mladá fronta v Praze roku 2015.
Kniha je pro čtenáře od sedmi let. Vybrala jsem si ji, protože mám ráda morčata a dvě doma mám.
V knize je 109 stran a 14 kapitol: Bedna na dvoře, Krásná nadílka, A ještě jedna bedna na dvoře a další
Doporučila bych ji Anežce a Vaškovi, protože mají rádi morčátka a přejí si je domů.
Knihu jsem četla čtyři dny.
Zařadila bych ji do vánočních příběhů.
Márinka má velký sen, touží se stát zvěrolékařkou. Její tatínek má vlastní ordinaci. Tatínkovi v ordinaci pomáhá každý den. Pomáhá i ve stáji a v útulku. Ve stáji má vlastního poníka Cvaldu. Jednou ráno najde Márinka se svou kamarádkou Majkou bednu před útulkem. Zrovna byly na vyjížďce a začalo hrozně chumelit. Měly i Márinčina pejska Stračatelu, kterou jednou zachránily. Márinka a Majka rychle vzaly bednu a jely s ní do stáje. Snažily se ji otevřít, ale nešlo to, až konečně ji otevřely a našly tam dvě morčátka s vyholenými zády. Hned to šly říct Márinčinu dědovi Josefovi a ten jim řekl, aby Majka přespala u Márinky. Co jim Josef řekl, to udělaly. Nechaly si morčátka v pokojíčku a šly spát. Ráno to řekly tatínkovi a ten jim dal mastičku, aby morčátkům mazaly záda. Josef jim prozradil, že s morčátky musí i mluvit, protože se bojí. Jednou šla Márinka s Majkou a kamarádem Pavlem na procházku a uviděli psa Káju, který se topil. Káju zachránili. Uviděli dodávku s nápisem BELLA FLEUR. Rozběhli se za ní, ale ujela jim. Vše řekli Josefovi, ten vymyslel plán a společně chytili zaměstnankyni Zuzku. Ta jim prozradila, že BELLA FLEUR vyrábí krémy, které testují na hlodavcích. Josef zavolal policii a ta majitele zavřela a pomohli Zuzce najít novou práci. Josef měl kočku Míšu a když se vrátil domů, byla pryč. Na Vánoce měli večírek ve stáji, kde byli kamarádi a všechny zvířata. Morčátka Bela a Rozinka už byla zdravá. Josef dostal k Vánocům knihu s fotkami Míši. Pavel odhrnul seno a tam našel Míšu s koťaty.
Postavy: Márinka je hodná, spolehlivá a kamarádská. Josef je mazaný starý děda. Tatínek je veterinář. Kamarádi jsou hodní a hrají si spolu. Zvířátka jsou poslušná.

Horseland - Vítej na ranči

Vítej na rančiNapsala: Annie Auerbachová
Ilustrace: Alexandra Horová
Vydala společnost Albatros Média s.r.o. v Praze roku 2010.
Kniha je pro čtenáře od sedmi let, je to epizoda z jezdeckého klubu Horseland.
Knihu jsem četla čtyři dny, vybrala jsem si ji, protože jezdím na koni. V knize se mi líbilo kamarádství a péče o koně.
Knížku bych doporučila Anežce a Kristýně, protože jezdí na koni jako já.
Byl jednou jeden ranč jménem Horseland. Jezdily tam děti Alma, Molly, Zoe, Chloe, Will a Bailey. Jednoho rána přijede na ranč limuzína s dívkou Sarah a jejím koněm Scarlet. Všichni si o Sarah myslí, že je rozmazlená jako Zoe a Chloe. Jednou při učení skoků kůň Chloe jménem Chilli a kůň Pepper patřící Zoe chtěli dostat Scarlet do potíží. Alma šla s koněm Button také skákat a Chilli Button kousla. Ta se lekla a rozběhla se na překážku, kterou rozlomila. Alma i Button spadla a odřela se. Sarah Button utěšila a ošetřila. Alma a ostatní uznali, že Sarah to zvládla ještě lépe než oni a dobře si poradila.
Charakteristika postav: Sarah má vrozený talent na koně. Kůň Scarlet je černá arabská klisna. Molly je vtipná, má koně Calipso. Alma je sebejistá a pracovitá, má koně Button. Chloe je energická, má koně Chilli. Zoe je rozmazlená, má koně Pepper. Will a Bailey jsou bratranci, mají rádi dobrodružství a vlastní koně Azték a Jimber.
Kniha má 92 stran a 14 kapitol bez názvu.
Knihu bych zařadila mezi dobrodružné příběhy se zvířaty.

Horseland 2 Znovu v sedle

Horseland 2 Znovu v sedleNapsala: Annie Auerbachová
Ilustrovala: Alexandra Horová
Vydalo nakladatelství Albatros Média v Praze roku 2010.
Kniha má 89 stran a 12 kapitol bez názvu.
Knihu bych doporučila Anežce a Kristýně, protože jezdí na koni jako já a mají rádi koně.
Knihu jsem četla jeden den. Zařadila bych ji mezi dobrodružné příběhy se zvířaty. Vybrala jsem si ji, protože jezdím na koni a mám ráda koně.
Kniha je pro čtenářky od sedmi let.
V knize se mi líbily obrázky a kamarádství.
Byl ranč Horseland, kde odmala jezdily děti Sára se svým koněm Scarlet, Molly se svým koněm Calypso, Alma se svým koněm Button, Zoe se svým koněm Pepper, Chloe se svým koněm Chili, Bailey se svým koněm Aztec a Will se svým koněm Jimber. Jednoho dne šli skákat a jako první šla Molly s Calypso a Molly spadla. Od té doby Molly Calypso jenom osedlá, ale nejezdí. Když měli jet na závod, Molly nechtěla jet, a tak zůstala na ranči. Sarah to bylo líto, a tak se rozhodla, že také nepojede a půjde se s Molly projít i se Scarlet a Calypso. Když ostatní odjeli, šla Sarah za Molly, která zrovna čistila stáj. Molly byla na Sarah naštvaná a protivná. A tak Molly řekla, že se půjdou projít se Scarlet a Calypso. Molly nechtěla, ale nakonec šla, ale Scarlet se necítila dobře. Sarah si toho nevšimla. Když už byly u lesa, řekla Sarah, že se chvíli projedou. Molly se moc nechtělo. Když Sarah nasedla, Scarlet začala být neklidná. Molly nakonec nasedla také. Když šly, byla Scarlet neklidná, tak Sarah vysedla a Scarlet se skácela na zem. Sarah řekla Molly, ať jede pro veterináře. Molly se bála, ale nakonec strach překonala a jela pro veterináře. Když Scarlet se Sarah, Molly a Calypso byli na veterině, veterinář jim řekl, že Scarlet má koliku. Sarah byla nešťastná, ale nakonec se Scarlet uzdravila.
Postavy: Sarah má vrozený talent na všechno, co se týká koní. Její kůn Scarlet je černá arabská klisna. Molly má úžasný smysl pro humor a nebere nic vážně, kromě ježdění na koni. Její kůn Calypso je skvrnitá klisna indiánského plemene Appalosa. Alma je sebejistá a pracovitá. Její kůn Button, je grošovaná klisna plemene Pinto. Chloe se chová často energicky a ráda soutěží i když jde o její dvojče Zoe. Její kůn Chili je hřebec, šedivý holanský teplokrevník. Zoe je dvojče Chloe, je velice rozmazlená jako její sestra. Její kůn Pepper je šedivá klisna holandského teplokrevníka. Will je Baileyho bratranec, který žije odmala na ranči. Když jsou dospělí pryč, má Will všechno na starost, protože je nejstarší. Jeho kůn Jimber je hřebec plemene Palomino. Bailey má rád každé dobrodružství, jeho rodiče vlastní ranč Horseland. Jeho kůn Aték je plemene Kinger mustang. Na ranči žijí ještě pes Shep, kočka Angora a prase Tynny.

Horseland 3 Vyjížďka hrůzy

Horseland 3 Vyjížďka hrůzyNapsala: Annie Auerbachová
Ilustrovala: Alexandra Horová
Vydalo nakladatelství Albatros média v Praze 2010.
Kniha má 90 stran a 12 kapitol bez názvu.
Knihu bych doporučila Anežce a Kristýně, protože jezdí na koni jako já.
Knihu jsem četla čtyři dny.
Zařadila bych ji mezi dobrodružné příběhy se zvířaty.
Knihu jsem si vybrala, protože jezdím na koni a mám ráda koně.
Kniha je pro čtenářky od sedmi let.
V knize se mi líbily obrázky a kamarádství.
Byl ranč Horseland, kde odmala jezdili Will, Bailey, Alma, Moly, Sarah a dvojčata Zoe a Chloe. Jednoho dne v létě se rozhodli, že budou stanovat v lese s koňmi a začali si balit věci. Will potom všechny jejich věci zkontroloval a jeli do lesa. Když přijeli na místo, kde přespí Will, přikázal Zoe a Chloe, aby přinesly každá dva kanystry vody. Zoe a Chloe se ale nechtělo a tak se začaly vymlouvat, že je to dlouhá cesta, než dojdou k potoku, že kanystry budou těžké, až v nich bude voda. Ale Will se nenechal přemluvit, a proto je tam už poslal. Když Zoe a Chloe šly pro vodu, tak se zastavily a odhodily jeden kanystr do keře a šly dál. Když přišly k ostatním, zapálili oheň a vyprávěli si strašidelné příběhy. Když si dovyprávěli, šli všichni spát kromě Zoe a Chloe, tak jim Will vzkázal, aby až půjdou spát, tak ať uhasí oheň. Za chvíli se holky rozhodly, že půjdou už spát. Pak si všimly, že mají jenom už trochu vody. Zoe řekla, že to bude stačit a tak to uhasily. Ale zvedl se vítr a protože to uhasily jenom trochu, začal oheň hořet. Koně, které děti přivázaly ke stromu, začali být neklidní a snažili se utéct. Děti se vzbudily a stihly popadnout jenom jezdecké helmy a běžely ke koním, ale bály se jet, protože musely jet bez sedla. Nakonec to zvládnou a zavolaly hasiče, kteří oheň uhasili. Ráno se Zoe a Chloe přiznaly, a protože shořely skoro všechny stromy, nechali Zoe a Chloe sázet stromy nové.
Postavy: Sarah má vrozený talent na všechno, co se týká koní. Její kůň Scarlet je černá arabská klisna. Moly má úžasný smysl pro humor, nebere nic vážně, kromě ježdění na koni. Její kůň Calipso je skvrnitá klisna indiánského plemene appalosa. Alma je sebejistá a pracovitá. Její kůň Button je grošovaná klisna plemene pinto. Chloe se chová často velice energicky a ráda soutěží, i když jde o její dvojče Zoe. Její kůň Chili je hřebec šedivý holandský teplokrevník. Zoe je sestra Chloe, je velice rozmazlená jako její sestra. Její kůň Pepper je šedivá klisna holandského teplokrevníka. Bailey má rád každé dobrodružství, jeho rodiče vlastní ranč Horseland. Jeho kůň Azték je plemene kiger mustang. Will je Baileyho bratranec, který žije odmala na ranči, protože je nejstarší, má Will všechno na starost, když jsou dospělí pryč. Jeho kůň Jimber je hřebec plemene palomino. Na ranči žijí ještě pes Shep, kočka Angara a prasátko Tynny.

Kouzelní poníci - Nová kamarádka

Nová kamarádkaNapsala: Sue Bentleyová
Ilustrovala: Angela Swanová
Vydalo nakladatelství Fragment v Praze roku 2018.
Kniha má 124 stran a devět kapitol bez názvu.
Kniha je pro děti od pěti let.
Knihu jsem četla jeden týden.
Knihu bych doporučila Anežce a Kristýně, protože mají rády koně.
Knihu jsem si vybrala, protože mám ráda koně.
Jsou tady prázdniny, ale Eleanor se moc netěší, protože pojede na celé prázdniny k tetě Pipě, která bydlí u lesa. Ale má tři poníky jménem Mary, Jud a Blue. Ale když Eleanor přijela, dozvěděla se, že poníci jsou po celém lese. Druhý den se šla Eleanor podívat k lesu a potkala tam poníka Oriona. Orion jí vysvětlil, že je poník z ostrova Duhové mlhy a tam je stádo černých koní, kteří jim chtějí ukrást magii, protože to jsou pegasové a nosí náhrdelník, který jim umožňuje dělat jakékoliv kouzla. Ale Orion řekl Eleanor, že si hrál se svojí sestrou Destyny v oblacích a Destyny spadl náhrdelník do jezera. Orion náhrdelník našel, ale Destyny už byla pryč. Destyny se dostala do lidského světa, kde je také stádo černých koní. Destyny hrozí, že ji černí koně najdou a unesou ji. Destyny se teď vydává za jiného poníka jako Orion. Orion nabídl Eleanor, jestli mu pomůže hledat Destyny. Eleanor přikývla. Hledali celé prázdniny. Ale když přijeli rodiče, šla ještě Eleanor za Orionem. Najednou Orion uviděl Destyny. Orion se rozběhl za Destyny a ani se nestihl rozloučit. Nakonec dostala Eleanor svého poníka a pojmenovala ho Destyny.
Postavy: Rodiče jsou milí, jsou hudebníci. Teta Pipa je hodná, starostlivá, je fotografka. Eleanor je hodná, jezdí na koních. Orion je starostlivý, hodný a rozumný.
V knize se mi líbily obrázky a zajímavý příběh.
Knihu bych zařadila mezi fantasy pohádky.
Kniha je pro čtenáře od osmi let.

Kouzelní poníci - Velké přání

Velké přáníNapsala: Sue Bentleyová
Ilustrovala: Angela Swanová
Vydalo nakladatelství Fragment v Praze roku 2018.
Kniha má 119 stran a osm kapitol bez názvu.
V knize se mi líbí obrázky a kamarádství hrdinů.
Knihu jsem si vybrala, protože mě baví jezdit na koni a mám je ráda.
Knihu bych doporučila Anežce, protože jezdí a má ráda koně jako já.
Knihu bych zařadila k pohádkovým příběhům.
Četla jsem ji deset dnů.
Merci touží mít poníka a rodiče jí ho chtějí koupit, ale mají málo peněz. Jednoho dne potká Merci v ohradě poníka Oriona. Ten jí řekl, že je poník z ostrova duhové mlhy a tam žije stádo černých koňů, kteří chtějí ukrást magii. Tu nosí pegasové v náhrdelníku a tak můžou kouzlit. Jenomže Orionova sestra Destyny náhrdelník upustila do jezera. Orion ho našel, ale mezitím Destyny zmizela. Ocitla se v lidském světě a vydává se za jiného poníka. Orion poprosil Merci, aby mu pomohla s hledáním Destyny. Jednou při hledání běžel naproti Merci hnědý kůň a za ním sourozenci Jan a Saly. Poděkovali, že jim Merci chytla jejich koně Vánici a druhý den se všichni společně vydali na projížďku. Další den byla Merci znovu na návštěvě, Orion byl ve výběhu i s Vánicí, ta ale utekla. Jan obvinil Merci, že je to její vina, protože byla ve výběhu poslední a určitě špatně zavřela. Všichni hledali a povedlo se jim Vánici najít a při další vyjížďce Orion zahlédl Destyny. Rychle se za ní sám rozběhl. Byl šťastný, že ji našel, ale nestačil se rozloučit. Orion s Destyny se vrátili na svůj ostrov duhové mlhy, Merci se stýskalo, ale pochopila, že takhle budou poníci nejšťastnější. Nakonec Merci dostala od rodičů nového poníka.
Postavy: Orion je hodný a rozumný poník, Merci je statečná a poslušná, Jan a Saly jsou hodní, umí se starat o poníky, maminka s tatínkem jsou hodní a pracovití.
Kniha je určena pro děti od pěti let a pro čtenáře od sedmi let.

Kouzelní poníci - Třpytivé štěstí

Třpytivé štěstíNapsala: Sue Bentleyová
Ilustrovala: Angela Swanová
Vydalo nakladatelství Fragment v Praze roku 2019.
Kniha má 126 stran a osm kapitol bez názvu.
Knihu jsem četla čtrnáct dnů. V knize se mi líbí obrázky a kamarádství.
Knihu bych doporučila Anežce, protože ráda čte o ponících.
Příběh jsem si vybrala, protože mám ráda knihy o koních.
Zařadila bych ji mezi dobrodružné příběhy.
Stephanie má svého poníka, ale musí ho prodat, protože je už moc malý, aby na něm mohla jezdit. Rodiče zatím zapsali Stephani do jezdecké školy, tam trenérka nechala Stephani o samotě s poníkem, kterého si vybrala. Byl to poník Orion a řekl jí, že je z Ostrova duhové mlhy. Hrál si se svou sestrou Destyny v oblacích a nosí kouzelný náhrdelník. Ten, ale Destyny upustila do jezera. Orion náhrdelník vylovil, ale Destyny mezitím zmizela. Destyny je teď v lidském světě a vydává se za jiného poníka stejně jako Orion. Oriona může totiž vidět jen Stephanie. Domluvili se, že spolu budou hledat Destyny. Pak si Stephanie vybrala poníka na projížďku a s trenérkou jezdily. Doma šla potom vyčistit stáj po svém malém poníkovi Fleur a další den s Orionem hledali Destyny. Potkala Ellie, která se nedávno přistěhovala, dostala poníka Turpina, ale moc toho o koních neví. Hned se skamarádily, Stephanie byla u Ellie na návštěvě a společně si vyjely na projížďku, aby se Ellie od Stephanie učila. Další den se holky měly sejít u lesa, Ellie jela na Turpinovi a Stephanie si všimla, že je poník oholený strojkem, na to si troufali jen opravdu zkušení znalci. Ellie se to moc nepovedlo, a tak poprosila Stephani, aby jí pomohla Turpina upravit, bála se, že se rodiče budou zlobit a poníka prodají. Rodiče přijeli brzy a Ellie hodně vynadali. Stephanie vzala všechnu vinu na sebe, tak Turpina naštěstí neprodali. Stephanie byla opět s Orionem hledat Destyny a najednou Orion svou sestru uviděl, rozběhl se rychle za ní a šťastně se vrátili na svůj Ostrov duhové mlhy. Bohužel se Orion v tu chvíli nestačil rozloučit se Stephanií, ale ona věděla, že to takhle dobře dopadlo. Vrátila se spokojená domů a brzy dostala svého nového poníka.
Postavy: Stephanie je hodná a kamarádská, má ráda koně. Ellie je pracovitá a nezkušená. Kůň Orion je hodný a rozumný. Rodiče Ellie jsou milí a rodiče Stephanie jsou pracovití a hodní.
Kniha je určená pro děti od pěti let a pro čtenáře od sedmi let.

Kouzelný králíček - Strážce klíče

Kouzelný králíček - Strážce klíčeNapsala: Sue Bentleyová
Ilustrovala: Angela Swanová
Vydalo nakladatelství Fragment v Praze roku 2019.
Kniha má 118 stran a 9 kapitol bez názvu.
Knihu bych zařadila mezi dobrodružné příběhy se zvířaty.
V knize se mi líbily obrázky a napětí.
Knihu bych doporučila Elišce, protože má ráda králíčky.
Kniha je pro děti od pěti let a pro čtenáře od sedmi let.
Druh literatury: fantazijní příběh
Diana má nastoupit do nové školy, protože se museli odstěhovat. Měli psa Tansy, ale ten musí být u tety, protože do bytu, kam se přestěhovali, nemohla zvířata. Když byla Diana první den v nové škole, nikdo ji neměl rád, hlavně Ema. Po škole seděla Diana na lavičce a uviděla králíčka Šípa. Šíp jí řekl, že je kouzelný králíček a žije s ostatními králíčky na Měsíční mýtině a nosí na krku zlatý klíč a za klíč je zodpovědný, protože byl vybrán jako klíčník. A jejich mýtina je moc hezká. Ale potom tam je mýtina, kde žijí temní králíčci a jejich mýtina je zpustošená, že už v ní nic nerostlo a nemají co jíst. A temní králíčci jim chtějí ukrást klíč, chtějí, aby jejich mýtina byla zase hezká a brzy na jejich mýtinu přijdou a když jim ukradnou klíč, tak se jejich mýtina promění v poušť a zahynou. Velitel Strajk ho poslal do lidského světa, aby klíč neukradli a Šíp se musí schovat. Potřebuje pomoc. Šíp nabídl Dianě, jestli mu pomůže. Diana přikývla. Ale uvědomila si, že do bytu, kam se přestěhovali, nemůžou zvířata. Ale ukryla ho do svého pokoje a Šíp se měl dobře. Jednoho dne se konaly závody s králíčky a Diana se Šípem tam přišli soutěžit. Byla tam i Ema, protože měla doma hodně králíčků, kteří se mají dobře. Ema tam byla s králíčkem jménem Malina. Zvítězila Ema s Malinou. Najednou tam přišli Dianiny rodiče, protože o závodech nevěděli. Zjistilo se, že Diana Šípa ukrývá u sebe v pokoji a Šípa si vzala na starost Ema. Diana byla naštvaná a tak se s Emou pohádaly. Druhý den ve škole přišla Ema za Dianou a za všechno se omluvila a byly z nich kamarádky. Po škole šla Diana k Emě a byly u králíčků, kde to bylo pro králíčky hezky přizpůsobené. Emě i Dianě bylo líto, že Šíp ani Dianin pes Tansy nemůžou být u Diany doma. Rodiče to také mrzelo, a tak společně přemluvili majitele bytu, aby do bytu mohla zvířata. Majitel jim to dovolil a Diana mohla mít doma i Tansy. Ale Šíp se musel vrátit zpátky na Měsíční mýtinu a tak se se všemi rozloučil a odhopkal tam.
Postavy: Diana je hodná a někdy má šílené nápady. Šíp je rozumný a roztomilý. Ema je občas nafrněná a má ráda králíčky.
Knihu jsem četla jeden týden.

Kouzelné koťátko - Letní dobrodružství

Letní dobrodružstvíNapsala: Sue Bentleyová
Ilustrovala: Angela Swanová
Vydalo nakladatelství Fragment v Praze roku 2019.
Kniha má 133 stran a 11 kapitol bez názvu.
Knihu bych zařadila mezi dobrodružné příběhy se zvířaty.
V knize se mi líbily obrázky a kamarádství.
Knihu jsem četla čtrnáct dní.
Knihu bych doporučila Lucce, protože má ráda kočky.
Kniha je pro děti od pěti let a čtenáře od sedmi let.
Druh literatury: fantazijní příběh
Lisa musí být celé prázdniny u tety Rose, protože její rodiče museli jet na služební cestu do Ameriky. Lisa si myslí, jaká nuda tam bude, když je zvyklá být ve městě a teta Rose bydlí na vesnici. Hlavně když tam nikoho nezná. Když byla Lisa u tety, zašla do stodoly, kde byla spousta zvířat. Najednou uviděla Lisa na slámě malé koťátko Plamínka. Plamínek jí řekl, že je princ Plamínek a ve skutečnosti je bílý lev a žije s ostatními bílými lvy na ostrově, kde jsou jen bílí lvi. Plamínkův strýc chce plamínka zničit, ale Plamínek nemá dost sil. Velitel Cirus poslal Plamínka do lidského světa, aby nabral sílu a musí se schovat. Plamínek potřeboval pomoc a tak požádal Lisu, aby mu pomohla. Lisa souhlasila. Druhý den poslala teta Lisu na nákup a půjčila jí svoje kolo. Rose řekla Lise, že se nesmí kolo rozbít. Když jela Lisa s Plamínkem na kole po cestě, srazili se s Johnem, který jel na poníkovi Triskovi. John začal na Lisu křičet. Lisa mu řekla, že by takhle řvát neměl. John se omluvil a pozval Lisu s Plamínkem k sobě domů. Tam John opravil tety Rose kolo a byli z nich kamarádi. Když přijela Lisa domů, vzpomněla si, že nemá nákup. Plamínek nákup vykouzlil, ale Lisa se ho zeptala, odkud to jídlo vzal. Plamínek odpověděl, že z obchodu. Lisa se rozhodla, že když to nebylo zaplacené, tak že to pojede zaplatit. Když se s Plamínkem vraceli domů, Lisa uviděla, jak někdo střílí jeleny. Další den šla Lisa s Johnem, Plamínkem a Triskem rybařit. Najednou tam přišel náčelník a ptal se jich, jestli někoho neviděli lovit jeleny. Lisa to nepřiznala. Druhý den přiběhl John k Lise a řekl jí, že Johna táta je ve vězení, protože je podezřelý, ale on to nebyl. Večer šla Lisa s Plamínkem a Johnem vyfotit důkazy, že to byl Johnova táty bývalý kamarád. Když se vraceli, zjistili, že ztratili foťák. Nakonec ho našli a zavřeli bývalého kamaráda. Druhý den ráno byla Lisa nakrmit zvířata a najednou se tam objevili Lisiny rodiče. Řekli jí, že už se jim stýskalo, a tak u tety pár dní zůstanou. Potom je teta Rose zavedla do kuchyně. Lisa šla za Plamínkem a Plamínek jí řekl, že už musí jít a Lisa se s ním rozloučila.
Postavy: Lisa je hodná a statečná. Teta Rose je milá a jí zdravě. Plamínek umí kouzlit a je kamarádský. John je legrační a někdy je nevrlý.

Kouzelné koťátko - Chlupatý zázrak

Chlupatý zázrakNapsala: Sue Bentleyová
Ilustrovala: Angela Swanová
Vydalo nakladatelství Fragment v Praze roku 2019.
Kniha má 119 stran a 11 kapitol bez názvu.
Kniha je pro čtenáře od sedmi let.
Knihu jsem si vybrala, protože mám ráda psy.
Knihu bych doporučila Anežce a Martince, protože mají rády psy.
Knihu bych zařadila mezi dobrodružné příběhy se zvířaty.
Druh literatury: dívčí příběh
Lily pomáhá a jezdí v jezdecké škole, ale je smutná, protože žádný z poníků, o které se stará a jezdí, nepatří jí. Lily touží mít domácího mazlíčka, ale její rodiče jí to nechtějí dovolit. Jednoho dne Lily potká štěně jménem Hrom. Hrom jí vysvětlil, že je kouzelné štěňátko, ale že je doopravdy kouzelný vlk a žije na ostrově, kde žije se svou rodinou. Ale žije tam i zlý vlk, který chce všechny vlky zničit. Hrom už přišel o celou svou rodinu, kromě maminky. Když jednoho dne přišel do jeskyně, kde žije se svou maminkou, jeho maminka byla zraněná. Jeho maminka mu řekla, že ji pokousal zlý vlk a že musí do lidského světa, aby utekl a až nějaký vlk zničí zlého vlka, tak ať se vrátí. Lily ho vzala k sobě domů a schovala ho. Druhý den Lily vzala Hroma do školy. Hrom použil své kouzlo, že je neviditelný. Když Lily potkala své kamarádky, mezi nimi byla i sestřenice jedné z kamarádek. Lily si s ní začala povídat a dozvěděla se, že se jmenuje Adina a má poníka jménem Pixie. Jednoho dne šla Lily s Hromem k Adině zajezdit si na Pixie a Adina Lily řekla, že majitel pozemku chce prodat stáje, kde žije Pixie. Adini rodiče Pixie musejí prodat. Lily napadlo, že by Pixie byla v jezdecké škole, kde Lily jezdí, ale Adiny rodiče nechtějí platit tolik peněz za ustájení. Lily přemluvila Adiny rodiče, že se zkusí domluvit s majitelkou jezdecké školy. Druhý den se šla Lily domluvit s majitelkou jezdecké školy. Majitelka se s Lily domluvila, že Pixie může zůstat v jezdecké škole, ale pod podmínkou, že na Pixie mohou jezdit i ostatní jezdci, a tak nebudou muset Adini rodiče platit za ustájení. Když to řekla všechno Adině a rodičům, všichni souhlasili. Druhý den šla Lily do jezdecké školy, Hrom jí řekl, že se už musí vrátit. Lily se rozloučila a Hrom se vrátil zpátky na ostrov.
Charakteristika postav: Lily je hodná, ráda pomáhá a ráda jezdí na koni. Hrom je někdy hodně bláznivý a upřímný. Adina je milá, má ráda koně a ráda jezdí na koni.
Knihu jsem četla 14 dní.

Čoko a Keks - Hlava plná neplech

Čoko a KeksNapsala: Suza Kolbová
Ilustrovala: Nina Dullecková
Vydalo nakladatelství Mladá fronta v Praze 2017.
Kniha má 136 stran a 11 kapitol bez názvu.
Knihu bych zařadila mezi dobrodružné příběhy se zvířaty.
V knize se mi líbily obrázky a napětí.
Knihu jsem četla deset dní.
Knihu bych doporučila Agátě, protože je stejně bláznivá jako koně v příběhu a je s nimi legrace.
Kniha je pro čtenáře od osmi let.
Druh literatury: dobrodružné příběhy se zvířaty
Koně na statku s šéfovou, Marií a Lotou se stěhují do nového domova, ale koňům se to nelíbí. Když přijeli do nového domova, zjistili, že poníci Čoko, Keks a Tony budou ve výběhu a koně Ole a Hraběnka budou ve stáji. Druhý den se šéfová s Lotou rozhodly, že Čoka a Kekse zapřáhnou do kočáru a pojedou na vyjižďku. Když byli na vyjižďce, Lota a šéfová se rozhodly, že se půjdou podívat do malého obchůdku a nechaly Čoka a Kekse venku před obchůdkem. Když šéfová s Lotou zašly dovnitř, Čoko si všiml jablek v bedýnce u vchodu do obchůdku. Za chvíli si toho všiml i Keks a natahovali se k bedýnce. Jak se natahovali, převrátili bedýnku. Hned tam přiběhla šéfová s Lotou a majitelka obchůdku Ema. Šéfová se Emě omluvila a Ema jí odpověděla, že to nevadí a přišla k poníkům a začala si je hladit a říkala, že jsou roztomilí. Najednou se tam objevil nějaký pán a říkal šéfové, že kam se přestěhovali, straší. Šěfová mu nevěřila a vydala se s Lotou a poníky domů. Doma Čoko řekl Tonymu, že tam straší. Poníci se rozhodli toho ducha chytit a začali si říkat super tým fantom. V noci se poníci pokusili chytit ducha, ale nepovedlo se jim to. Další noc se Čoko rozhodl, že ho půjde chytit sám a začal si říkat super Čoko, ale ducha se mu chytit nepovedlo. Ráno se poníci rozhodli říct o tom duchovi psu Brunovi, kočce Amálili, slepicím, pani Žloutkové, paní Šmolkové a paní Zelenkové, Olemu a Hraběnce a jestli by jim nepomohli chytit ducha. Všichni souhlasili, jenom slepice ne. Řekli si, co kdo udělá a společně ho chytí. Najednou si vzpomněli, že musí ducha na něco nalákat. Uviděli Marii péct koláč. Čoko ho šel ukrást a schovali ho na noc, až budou chytat ducha. Když to Marie zjistila, byla hodně naštvaná. Nastala noc, položili koláč do stáje a schovali se. Najednou tam přišel nějaký pán a chytili ho. Hned přišla Marie, šéfová a Lota. Zjistilo se, že je to ten pán, který stál u obchůdku a říkal jim, že na jejich statku straší. Řekl jim, že tady dřív pracoval, když ještě žili bývalí majitelé a rozhodl se tady strašit, protože teď nemá kde bydlet. Šéfová mu dovolila bydlet s nimi a bude tady pracovat. Pán souhlasil.
Postavy: Šéfová je pracovitá. Marie je přísná. Lota je hodná a má ráda koně. Zvířata na statku jsou mlsná a bláznivá.

Polly Zubatá - Sloní nadělení

Sloní naděleníNapsala: Lucy Astnerová
Ilustrovala: Lisa Hanschová
Vydalo nakladatelství Fragment v Praze 2019.
Kniha má 183 a 28 kapitol: Zub času, Jak Roberta vyváděla, Proklatá srážka a další
V knize se mi líbily obrázky a napětí.
Knihu jsem četla 14 dní.
Knihu bych doporučila Agátě, protože má ráda napínavé příběhy s upírkami.
Kniha je pro čtenáře od osmi let.
Druh literatury: fantazijní příběh
Jednoho dne ráno se Polly probudila a zjistila, že zaspala a zrovna měla jet se třídou do ZOO. Polly si všimla, že ji přes noc narostl druhý špičák s nadpřirozenou schopností. Po cestě do školy se srazila s pošťákem a ten si všiml Pollyiných špičáků a začal si je prohlížet. Polly se to ale nelíbilo a tak pošťáka svou nadpřirozenou schopností vyhodila na pouliční lampu. Když Polly dorazila do školy, všechno řekla svému kamarádovi Pavlovi. V ZOO uviděli ceduli - dnes v 10 hodin jízda na slonovi, tak se tam vydali. Zjistili, že slon, na kterém budou jezdit, se jmenuje Roberta. Polly si uvědomila, že Roberta je přítelkyně jejího netopýrka Bystroočka, kterému Polly dokázala rozumět. Když ale nasedla na Robertu Pollyina učitelka paní Dolíčková, Roberta začala vyvádět a paní Dolíčková spadla a zlomila si nohu. Druhý den přivedl pan ředitel paní Krutilovou, která zastupovala Dolíčkovou. Polly byla paní Krutilová povědomá. Při hodině žáci zjistili, že paní Krutilová je krutá. Když Polly přišla domů, přiletel k ní Bystroočko a říkal jí, že chtějí Robertu poslat zpět do Afriky. Polly s Pavlem jeli na kole do ZOO a vysvobodili Robertu a Polly ji vzala k tetě Winnie na hausbót, kde musela chvíli bydlet, než jí vyrostou všechny špičáky, protože teta Winnie je také upírka. Když otec Polly jménem Kornélie přišel na hausbót, uviděl tam Robertu a začal křičet a stříkat kolem sebe sprej na vlasy. Polly rychle přiběhla, říkala tátovi, že by mu přála, aby byl v Robertině kůži. Najednou otci vyrostl chobot a postupně se proměňil ve slona. Vysvobodit ho mohl jen zub času, který Kornélie měl spolknout. Polly se vydala zub hledat, nakonec ho našla, byl to její první mléčný zub, který spolkla Isabela uvězněná dvěstě let v obrazovém rámu. Tím se Isabela vysvobodila z obrazu, začala všude stříkat spreje na vlasy, jako to předtím udělal tatínek Kornélie. Isabela vykřikovala zaklínadlo, až tím odčarovala kletbu a tatínek se proměnil ze slona zpátky v člověka. Přišlo se i na to, že paní Krutilová byla vlastně ten zlý pošťák a začarovali ji za trest v žábu.
Charakteristika postav: Polly je statečná upírka. Kornélie je bláznivý tatínek Polly. Winnie je také upírka a má bezva nápady. Pošťák, neboli paní Krutilová je zlý a touží po moci upírů.

Ať žijí štěňata - Kdo rozveselí Sisinku

Kdo rozveselí SisinkuNapsala: Susan Hughesová
Ilustrovala: Leanne Fransonová
Vydalo nakladelství CPress v Brně roku 2021.
Kniha má 93 stran a 11 kapitol bez názvu.
Knihu jsem si vybrala, protože mám ráda psy.
V knize se mi líbily obrázky.
Kniha je pro čtenáře od šesti let.
Knihu bych doporučila Anežce, protože má ráda psy.
Knihu jsem četla sedm dní.
Druh literatury: příběh se zvířaty
Děvčata Katka, Mája a Gábina ráda chodí pomáhat Katčině tetě Janě do salonu s názvem Veselé ocásky. Nedávno tam přibylo štěně Sisinka, ale bylo smutné. Sisinka si ráda hrála s kočkou Marmeládou, ale vždy, když si s ní přestala hrát, byla zase smutná. Jednoho dne šly holky na procházku se Sisi a potkaly Katčiného kamaráda Otu. Ten jim poradil, ať zkusí přijít na návštěvu k panu Mertovi. Ten má dva kocoury a mohli by si se Sisinkou pohrát. Holky ho poslechly a druhý den se vydaly k panu Mertovi. Lidé je často zastavovali, jestli by si Sisinku mohli pohladit. Jednou je zastavil pán a řekl jim, že Sisi propadá letargii. Když dorazily k panu Mertovi, Sisinka si hrála s kocoury a byla zase veselá. Když, ale přišly do salonu, Sisinka byla zase smutná. Nakonec se zjistilo, že Sisinka si vyžaduje častou pozornost koček, tak si často hraje s kočkou Marmeládou, takže tolik už smutná není.
Charakteristika postav: Katka je hodná, často jí říkají Kačko. Gábina je vtipná a zvědavá. Mája je spravedlivá a všeho si váží. Sisinka je plemeno Kavalír King Charles španěl a je roztomilá.

Kladrubáčci, aneb vyprávění starokladrubského hříběte

KladrubáčciNapsala: Jindra Baudisová
Fotografie: Dalibor Gregor
Vydalo Foto a nakladatelství Ing. Dalibor Gregor v Opavě roku 2021.
Kniha má 147 stran a není řazená do kapitol.
Knihu jsem četla čtyři dny.
Knihu bych doporučila Agátě, protože by se jí určitě líbily fotografie.
Druh literatury: vyprávěni o koních
V příběhu se mi líbily fotografie a řeč Emilky.
Kniha je pro všechny věkové kategorie, hlavně pro čtenáře od osmi let.
Příběh je o hříběti Eminenze neboli Emilce, vypráví o prvním roce jejího života. Emilka se narodila v Národním hřebčíně Kladruby nad Labem a je to kladrubský bělouš. Její příbuzní žijí i ve Slatiňanech a jsou to černí kladrubští vraníci. Emilka se narodila 31.3.2012 mamince Emílii. Ve čtyřech letech Emilku budou čekat výkonnostní zkoušky, hlavně jak umí tahat kočár, jak umí pracovat s jezdcem a se zátěží na písku, u toho záleží i na vzhledu. Proto Emilka začala hned trénovat v koňské školce, kde bude až do svých tří let. Zvyká si i na ošetřovatele. Má tam hodně koňských kamarádů. Emilka hned první rok zažila závody ve spřežení - Rudolfůf pohár, kde v minulosti několikrát zvítězil její děda. Také poznala Den koní v Kladrubech na nádvoří Hřebčína, kde měla představení s maminkou. Stejný den prožila i ve Slatiňanech v zámeckém parku. Další akcí Emilky byl Velký jezdecký den. Emilka za první rok svého života poznala život ve stájích, na pastvinách, na různých akcích i v koňské školce, naučila se poslušnosti a začínala být samostatná.
Charakteristika postav: Hříbě Emilka je veselá, učenlivá a hezká. Maminka Emílie je vzorná, statečná a vyhrála několik cen.

Kladrubáčci - Emilka se vrací

KladrubáčciNapsal: Jiří Machek
Fotografie: Dalibor Gregor
Vydalo Foto a nakladatelství Ing. Dalibor Gregor v Opavě roku 2018.
Kniha má 156 stran a není řazená do kapitol.
Knihu bych doporučila Anežce, protože má ráda koně jako já.
Kniha je určena pro čtenáře od osmi let a pro všechny věkové kategorie.
Knihu jsem si vybrala, protože se mně líbil první díl.
V knize se mi líbily fotografie a zajímavosti o koních.
Druh literatury: vyprávění o koních
Knihu jsem četla pět dní.
Příběh pokračuje návratem klisny Emilky z koňské školky zpátky do hřebčína Kladruby nad Labem. Jsou jí tři roky a bude přecházet do koňské školy. Emilka se musela nechat ošetřovatelem upravit a předvést před odbornou komisí. Nastal Den starokladrubského koně a Emilka si moc přála, aby příští rok po dokončení školy se mohla této slávy také zúčastnit. Výcvik Emilky začíná v historické císařské jízdárně, kde si zvyká na sedlo a na jezdce, nejprve na lonži. V roce 2017 Emilka konečně mohla vystupovat na Dni starokladrubského koně, a to v ukázce Hubertovy jízdy. Ten den se pořádá lov, chytá se liščí ocas. Emilka s jezdkyní Ivou vyhrála. Další slávou je Velký jezdecký den. Emilka byla předváděna jako mladá nadějná klisnička ve výcviku. Byla hrozně chválená a Emilka na to byla hodně pyšná. Emilka se stále učí navyknout si na uzdečku, sedlo a postroj s chomoutem. Musí umět krok, klus, cval a zapřahat. Po roce výcviku Emilka složila výkonnostní zkoušku. A byla ze všech nejlepší a stala se nejlepší klisnou celého ročníku.
Charakteristika: Emilka je šikovná, statečná, učenlivá a poslušná klisnička. Jezdkyně Iva je spolehlivá, zkušená a hodná.