Tvůrce webu je i pro tebe! Postav třeba web. Bez grafika. Bez kodéra. Hned.
wz

Martin Kolář

Robinson Crusoe

ostrovKnížku napsal Daniel Defoe, ilustroval Julek Heller.
Vydalo ji nakladatelství Perfekt.
Hlavní postavy: Robinson a Pátek.
Knížka vypráví o životě Robinsona, který ztroskotal na pustém ostrově, kde strávil 28 let a 2 měsíce se psem, papouškem a přítelem Pátkem, kterého zachránil před kanibaly.
Živil se ovocem, které tam rostlo, objevil stádo koz, které pochytal. Dávaly mu mléko a maso. Pěstoval ječmen.
Z ostrova je zachránila britská loď.
Knížka je dobrodružná a zajímavá tím, že vypráví o životě na pustém ostrově.

Bílý tesák

Bílý tesákKnížku napsal Jack London, ilustroval Lubomír Kupčík, vydalo ji nakladatelství Albatros.
Jde o příběh Bílého tesáka, který je kříženec psa a vlka a který překonává nástrahy drsného života v arktické přírodě. Kniha pojednává o krutosti lidí, ale i o jejich dobrotě.
Hlavní postavy: Weedon Scott a Bílý tesák.
Bílý tesák je krásný kříženec psa s vlkem. Když se narodil, byl velice dravý, brzy se sám naučil živit masem a stále ho lákal výlet ven z jeskyně, ale matka mu to vždy zakázala čenichem nebo tlapou. Ale jednou se vydal na průzkum okolí. Když vyšel ven z jeskyně, byl tam prudký svah dolů. Po něm se zřítil a padal do neznáma. Když se probral, zalezl do křoví a dlouho se tam vzpamatovával z leknutí. Jednou, když se toulal po okolí, přišel k ohni, kde byli Indiáni. Nechal se od nich hladit, krmit. Oni se k němu ale nechovali dobře, pořádali s ním psí zápasy. Bílý tesák přestal lidem důvěřovat. Z krutého života ho vysvobodil hodný člověk Weedon Scott, který měl rodinu a dvě malé děti. Bílému tesákovi dlouho trvalo, než začal opět důvěřovat lidem.
Knížka má 187 stran. Přečetl jsem ji celou, je dobrodružná a zajímavá.
Doporučil bych ji všem, kdo mají rádi dobrodružství.

Nerozluční přátelé

PonyNapsala Julia Brehme, která se narodila v roce 1966 v Brémách. Studovala literaturu a hudební vědu a poté pracovala jako redaktorka televizního vysílání pro děti. Již nějaký čas píše dětské knížky a televizní scénáře.
Ilustrovala Hejke Weichmannová.
Vydalo nakladatelství FRAGMENT v roce 2003.
Kniha má 134 stran, přečetl jsem ji celou.
Knížka vypráví o desetileté dívce Valentýně, která miluje koně. Chodí do jezdeckého klubu, kde má svého poníka Honzíka. Její maminka je zvěrolékařka a tam kde bydlí, neměla pro sebe vhodné zaměstnání, a proto se musí stěhovat. Týna ani její bratr Martin z toho nejsou vůbec nadšení, neboť musí opustit své kamarády a zvykat si na nový život v Hradišti. Avšak rodiče koupili dům poblíž velkého jezera, z toho má obrovskou radost Martin, protože jeho koníčkem je rybaření a v sousedství se nachází ponyklub, z toho má velkou radost Týna, takže si děti na nový život velice rychle zvykly. Týna začala navštěvovat jízdárnu a spřátelila se s koníkem jménem Pony, začala na něm trénovat, ale netušila, že jsou na Ponyho dvě, ještě jedna dívenka, která byla na dovolené, a tak se o Ponyho hádají a nemůžou se dohodnout, která na něm pojede a bude ho hřebelcovat. Při jedné z hádek se Pony lekne žáby, která před ním vyskočí a srazí ho auto. Seběhnou se všichni i doktor Bříza, který Ponyho zrentgenuje a říká, že Pony už nikdy pořádně nebude chodit a navrhuje injekci. Ale Týna se s tím nechce smířit a přemlouvá maminku, aby Ponyho začala léčit. Maminka souhlasí a začíná boj o Ponyho život. Všichni musejí mít velkou trpělivost a hlavně Pony, kterému dali nohu do sádry, musí zůstat v klidu, a proto ho Valentýna každý den na dlouhé hodiny navštěvuje.
Tomu, koho zajímá, jak příběh dopadl, doporučuji knihu přečíst.
Druh literatury: dobrodružná a zábavná.
Doporučuji všem, kdo mají rádi dobrodružství, koně a šťastné konce.