Tvůrce webu je i pro tebe! Postav třeba web. Bez grafika. Bez kodéra. Hned.
wz

Jiří Kouba

Arabela

zvonečekNapsal Miloš Macourek, filmově zpracoval Václav Vorlíček.
Ilustroval Adolf Born, fotografie Jitka Bylinská.
Vydalo nakladatelství Albatros v roce 2004.
Kniha má 272 stran. Je doporučena čtenářům od devíti let.
Knihu jsem četl čtrnáct dní.
Je to pohádkový příběh. Vypráví o tom, co se stane, když se spojí pohádkový svět s realitou. Je to krásný příběh princezny Arabely a jejich blízkých z říše pohádek. Co se stane, když jednoho dne najde pan Majer kouzelný zvoneček a zazvoní? Zvítězí dobro a láska nad zlem? To vše se dočtete v krásné knize Arabela. Doporučuji ji všem a doufám, že se vám bude moc líbit stejně jako mně.

Lucie postrach ulice

formelaNapsal Ota Hofman
Vydalo nakladatelství Albatros v Praze roku 2003.
Kniha je doporučena čtenářům od osmi let.
V knize se dočtete o malé Lucii, která půjde po prázdninách do školy. Lucka strávila překrásné prázdniny u dědečka, venkovského lékaře, který už je na penzi a na poslední týden se vrací zpátky domů do města. Tatínek a maminka chodí do práce a nemají na Lucku čas.
Lucka by hrozně ráda byla v partě starších dětí, ale vůdce party Hamala jí nechce přijmout. Naivní Lucka je ochotná udělat cokoli, třeba i krást. Hamala jí nabídne, že když ukradne něco v obchoďáku, může se stát členkou jeho party. Lucka souhlasí a v obchodě ukradne balíček plastelíny.
Z plastelíny se stanou dva kouzelní panáčci formeláčci. Naučí ji abecedu a hlavně oplatí Hamalovi všechna darebáctví, kterých se na Lucii dopustil.
Kniha má 199 stran a přečetl jsem ji celou. Moc se mi líbila a doporučil bych ji všem, kdo mají rádi veselé a napínavé příběhy s dobrým koncem.

Ať žijí duchové

hradNapsali Jiří Melíšek a Pavel Sýkora.
Vydalo nakladatelství Albatros a.s. v Praze 2002.
Kniha je určena pro děti od 9 let.
V knize se dozvíte o partě kluků a holek, o jejich přátelství a touze po vlastní klubovně, kde by se mohli scházet. Zatím se scházejí u seníku a na mokřinách. Mají ale jedno velikánské přání: chtějí mít klubovnu na hradě Brtníku, který chátrá a je bez využití. Nejsou sami, kdo má o hrad zájem. Podnikatel Jouza by chtěl hrad pro sebe. Děti mají na hradě spojence, kteří jsou na jejich straně. Je to rytíř Brtník a jeho dcera Leontýnka. Jsou to duchové. Kluci a holky se vydají za hajným a prosí ho o dřevo na opravu střechy a zavážou se, že za každý strom vysadí sto malých stromků do školky. Když jim slíbené dřevo přivezou na hrad, rytíř Brtník využije kouzla a povolá na pomoc malé trpaslíky, kteří novou střechu postaví. Děti jsou za novou střechu vděční. A chtějí opravit bránu společnými silami. Na tom pracují Leontýnka a Honza a jsou si víc než blízcí, ale hlavně dobří kamarádi. Leontýnka poprosí tatínka o pergamen, který má tu moc, že po přečtení jsou písmena vidět i za bílého dne. Tatínek souhlasí, ale jen po dobu opravy. Dětem se oprava zdaří a hrad připadl jim. Leontýnka je smutná, že si tatínek nepřeje, aby se s dětmi dál stýkala. Leontýnka má přání být zase živá. Honza jednoho dne vyslechne smutnou písničku, kterou Leontýnka zpívá a dá jí kopretinu a dívka obživne a stane se zase živou. Tatínek se moc zlobí, že zůstane sám, ale dcera mu slíbí, že za ním bude každý den chodit a nosit mu pivo.
Tato kniha se mi moc líbila a doporučil bych ji všem, kdo mají rádi napínavý příběh se šťastným koncem.
Je to pohádkový příběh.