Tvůrce webu je i pro tebe! Postav třeba web. Bez grafika. Bez kodéra. Hned.
wz
Matyáš

Matyáš Lédl

Robinson Crusoe

Robinson CrusoeIlustroval: Antonín Šplíchal
Autor:Jana Eislerová
Vydalo nakladatelství Fragment v Praze roku 2015.
Knížku jsem četl jeden týden.
Knížka má 55 stran.
Jednou se vypravil Robinson Crusoe s posádkou na moře. Potkali piráty, kteří je zasáhli. Ztroskotali a dopluli do otroctví. Z otroctví uplavali. Když byli na moři, přihnala se velká bouře. Zemřela celá posádka. Robinson se ocitl na pustém ostrově. Začal si stavět obydlí. Vyrobil si kříž, kde si škrtal dny, jak tam je dlouho. Hledal potravu, například vajíčka od želvy. Ulovil prase, které si uvařil k večeři. Vyrobil si luk a šípy a sekeru. Šel do džungle. Chytil si kozy, sušil si víno. Ze slámy si udělal oblečení. Sázel si kukuřici. Chytl prales kvůli tomu, že bylo strašné teplo. Potom vyřezal kánoi.
Názvy kapitol: Poprvé na moři, Cesta do Afriky, V otroctví, Trosečník, První zkušenosti, Robinson začíná hospodařit, Práce pomáhá přežít samotu, Robinson má chuť na polévku a další.
Druh literatury: dobrodružný příběh
Knížka je pro čtenáře od sedmi let.
Charakteristika postav: Robinson je hodný, chytrý, pečlivý a tvořivý.
Knížku bych doporučil Davidovi, protože má rád tvoření.
Kniha je zajímavá tím, že Robinson pořád něco vyrábí. Moc se mi líbila.

Klub Tygrů: Zmizení v hlubinách

Zmizení v hlubináchVydalo nakladatelství Fragment v Praze roku 2015.
Napsal Thomas C. Brezina a ilustrovala Naomi Fearnová.
Kniha má 94 stran.
Druh literatury: detektivní povídka
Klub tygrů je právě ve městě Maui na Havaji. Šli se porozhlédnout po okolí. Objevili přístav. A v tom přístavu zahlédli ponorku. Luka ponorka velmi zaujala a chtěl se jít podívat dovnitř. Šli blíž k ponorce. Luk zahlédl námořníka a zeptal se ho, jestli se můžou jít podívat dovnitř. Námořník, který se představil jako Ron Wood, jim řekl, ať přijdou zítra. Druhý den po obědě se sešli s námořníkem v přístavu. Patrikovi se ale před vstupem do ponorky udělalo špatně, tak na Luka a Biggi počkal v přístavu. Patrikovi bylo velmi špatně, a proto usnul v přístavu na lavičce. Mezitím se do ponorky dostali zločinci a přepadli jí. Patrik se probudil a ponorka byla pryč. Mezitím v ponorce zločinci řekli námořníkovi, ať plave k úkrytu ďábelských ryb. Patrik viděl podivného muže a tak šel za ním do starého hotelu. Slyšel rozhovor muže a ženy, která byla nejspíš v ponorce, protože zaslechl i Biggi. Patrikovi bylo jasné, že jsou v nebezpečí, a proto šel za námořníkem, který se spojil s ponorkou, a zjistil návrat ponorky do přístavu. Klub tygrů dostal odměnu, protože zachránili ohrožený druh ďábelské ryby.
Charakteristika postav: Luk je přátelský, skamarádil se s námořníkem. Patrik je statečný, pronásledoval muže. Biggi je chytrá, řekla Patrikovi kde jsou.
V textu mě zaujalo, že se příběh odehrává pod vodou. Knihu mi doporučila moje sestra. Doporučil bych jí Davidovi, protože má rád detektivky.
Kniha je pro čtenáře od osmi let. Četl jsem ji čtyři dny.
Názvy kapitol: Pozvání do ponorky, V muzeu hlubin, Léčivý jed, Neklidná noc, Patrikův jogurtový záchvat, Kód pět, Jízda hrůzy a další.

Rebelka

RebelkaVydalo nakladatelství Egmont ČR v Praze roku 2012.
Kniha je určena pro děti od osmi let.
Druh literatury: pohádka
Kniha má 42 stran. Četl jsem ji čtyři dny. Je zajímavá tím, že se příběh odehrává ve Skotsku.
Na vrchovině žila dívka jménem Merida, princezna z království DunBroch. Její matka se jmenuje Elinor, otec Fergus a tři bratři Harrise, Hubert a Hamisch. Rodiče chtěli mít z Meridy dámu a královnu trůnu. Ale ona raději jezdila po lese na svém koni Angusovi. Moc dobře to uměla s mečem a hlavně s lukem. Střílela do terče. Celé dny lítala po lese místo toho, aby se učila tanec a chování princezny. Už toho měla dost a jednoho dne utekla do lesa, aby měla klid. V lese potkala čarodějnici a chtěla po ní kouzlo, jak změní svoji matku, aby ji netlačila do manželství. Upekla jí koláč, který když matka snědla, tak se proměnila v medvěda. Ale Meridě nedošlo, že její otec loví medvědy. Tak vyrazila opět do lesa vyhledat čarodějnici, aby jí dala nové kouzlo. Kletbu prolomila tím, že musela sešít kobereček, který jednou ve vzteku na matku přesekla mečem.
Charakteristika postav- Elinor je matka Meridy, která chce dceru provdat. Merida je holka, která má ráda meče a volnost.
Knihu bych doporučil Davidovi, protože má rád dobrodružství.
Napsal a ilustroval: Disney

Klub tygrů - Jed červeného leguána

Jed červeného leguánaVydalo nakladatelství Fragment v Praze roku 2016.
Autor: Thomas Conard Brezina
Ilustrátor: Naomi Fearnová
Kniha má 132 stran.
Kniha je určena pro čtenáře od devíti let.
Knihu bych doporučil Davidovi, protože by se mu líbilo, že je to detektivní příběh.
V knížce se mi líbí lupy, podle kterých se dozvím více věcí z příběhu.
Klub tygrů vyrazil na dovolenou do Thajska za kamarádem Somchaiem. V džungli podnikli výlety na slonech. V noci se Somchaiem probudil a měl žízeň. Šel do kuchyně a tam se napil ze sklenice, ve které byl jed. Jed do sklenice dal pan Kempinský. Biggi řekla ostatním, že Somchaie zachrání protilátky z červeného leguána. Klub tygrů nasedl do člunu a vyrazil na ostrov, kde žil červený leguán. Protilátky, které získali od leguána, dali Somchaiovi a ten se uzdravil.
Charakteristika postav: Luk je odvážný. Biggi je statečná. Somchain je hodný, pozval je na návštěvu.
Názvy kapitol: Studna v džungli, Červí díra, Plán pomsty, Nepřátelé, Pozorování, Záhadná sklenice, Opičí cirkus, Lukova chyba, Strašlivé ráno, Jed červeného leguána, Ostrov piraní, Laguna, Křik, Příliv nebo odliv, Útok opic, V nesnázích, Lukovo podezření, Noční lupič, Překvapení za dveřmi.
Druh literatury: detektivní příběh
Knihu jsem četl jeden týden. Je zajímavá tím, že se celý příběh odehrává v Thajsku. Líbila se mi, protože v ní byly pěkné obrázky.

Klub tygrů - Tajemství tříbarevné kočky

Tajemství tříbarevné kočkyVydalo nakladatelství Fragment v Praze roku 2015.
Autor: Thomas C. Brezina
Ilustrátor: Naomi Fearnová
Kniha má 89 stran.
Druh literatury: detektivní povídka
Biggi zahlídla z okna dva neznámé chlapy, jak pronásledují a honí po ulici nějajou kočku. Kočka se bála, a tak vlezla na větev kousek od místa, kde měla okno Biggi. Hned ho otevřela a vzala si kočku domů, ale její maminka jí řekla, že ji musí vrátit majiteli. Maminka si všimla, že má obojek se jménem Princezna a ulici Beethovenova 17. Biggi svolala kamarády, aby jí pomohli najít tu ulici. Když došli do ulice, potkali pána s paní, kteří byli advokáti. Biggi zahlídla dva chlapy, které už potkala ráno. Pan advokát a jeho žena Cora jim řekli o dědictví po strýčkovi. V dopise bylo napsáno, že dědictví dostane ten, kdo si ho najde. Když parta dětí dorazila do klubovny, zjistila, že se jim tam někdo vloupal. Zahlídli oknem dva chlapy, jak utíkají. Luk drknul omylem do polštáře a najednou se z něj vysypalo strýčkovo dědictví. Byl to diamant. Klub tygrů ho daroval Coře. A ta za něj koupila krmivo pro zvířátka.
Charakteristika postav: Biggi je hodná, chtěla se starat o cizí kočku. Luk našel dědictví. Cora není lakomá, koupila zvířátkům potravu.
Knížku jsem četl čtyři dny. Je pro čtenáře od devíti let.
Knížku bych doporučil Davidovi, protože má rád detektivní příběhy.
Názvy kapitol: Noční úlek, Kočka pro štěstí, Princezna, Rozbití zahradní trpaslíci, Co se děje?, Společná záležitost, Vloupání.
Knížka je zajímavá tím, že je v ní detektivní lupa, se kterou se dozvíte více z příběhů. Líbila se mi, protože jsou v ní také pěkné ilustrace.

Čarodějky z jezdecké školy

Čarodějky z jezdecké školyKnihu vydalo nakladatelství Fragment v Praze v roce 2015.
Autorem knihy je Carola von Kessel a ilustrátorkou je Susanne Wendlandová.
Kniha má 127 stran a četl jsem ji týden.
Kniha je určena pro čtenáře od devíti let.
Druh literatury: povídka
Do jezdecké školy, která se jmenovala Koňský hrádek, chodily čtyři kamarádky, Jula, Franciska, Jana a Miki. Při tréninku se trenér rozhodl, že prozkouší děvčata. Chudák Franciska měla nejpomalejšího koně, který se jmenoval Bing. Kamarádky byly hrozně zvědavé, jak to Francisce a Bingovi půjde. Kůň Bing byl jak vyměněný, přeskakoval všechny překážky a byl najednou ze všech nejlepší. Trenér přišel po závodě za Franciskou a zetal se jí, jestli nechce jet velké závody. Franciska měla velkou radost a souhlasila. Zaslechla to její soupeřka a rozhodla se, že jí otráví koně Binga. Šla do stáje a nasypala mu do krmení nějaké pilulky. Naštestí šla kolem Franciska a viděla to. Zavolala hned trenéra a ten sebral Bingovi veškeré otrávené krmení. Olívie byla vyloučena ze závodu. A celý závod vyhrála Franciska.
Kniha je zajímavá tím, že je o zvířatech. Doporučil bych ji Anetce, protože má ráda knihy o zvířátkách.
Názvy kapitol: Jen bledá závist, Špatné zprávy, Čarodějná síla na čtvrtou, Rafinovaný protitah, Na plné pecky, Začarovaná čarodějka, Zlé podezření.
Charakteristika jednajících postav: Jula byla hodná, protože pomáhala Francisce. Franciska je spolehlivá, pomáhala kamarádkám. Jana byla kamarádská, kamarádila s ostatními závodnicemi. Miki je hodná, pomáhá koňům.
Kniha se mi líbila, protože v ní jsou pěkné ilustrace.

Klub Tygrů - Pobřeží koster

Pobřeží kosterKnihu napsal Thomas C. Brezina a ilustrovala ji Naomi Fearnová.
Knihu jsem četl pět dní. Má 117 stran.
Druh literatury: detektivní povídka
Kniha je určena pro čtenáře od devíti let. Doporučil bych ji Davidovi, protože má rád detektivky.
Knihu vydalo nakladatelství Fragment v roce 2010 v Praze.
Děti jsou na dovolené u strýčka v Karibiku. Biggi jednou v noci nemohla spát a koukala z okna. V dálce uviděla maják. Biggi o tom, co viděla, večer hned řekla klukům. Strýček jim začal vyprávět, že piráti přilákali lodě a po těch se pak slehla zem. A pak poklady ukryli pod maják. Patrik se vydal to tam prozkoumat, ale někdo ho praštil zezadu do hlavy. Biggi a Luk měli strach o Patrika, tak se ho rozhodli hledat. V majáku našli otevřený poklop do podzemí. Byl to pirátský hrob. Tam našli i Patrika. Ten jim řekl, že ho tam odtáhl Lukův strýček a ještě jeden muž, kterého Partik neznal. Rychle utíkali nazpátek. Po návratu zjistili, že u strýčka je pán, který ho taky praštil. Kamarád strýce se jmenuje Leo. Leo jim řekl, že poklad je v podzemí a tam musí být i mapa. Klub tygrů tam vzal strýčka s sebou. Najednou se otřásla zem a z majáků se začala odlupovat stěna. Maják se začal naplňovat vodou. Leo rychle ukradl mapu a okamžitě se vydal na vedlejší ostrov. Klub tygrů zavolal polici a ta ho okamžitě zatkla. Klub tygrů se vrátil se strýčkem domů.
Charakteristika postav: Biggi šla hledat Patrika. Je starostlivá. Leo je zlý a chamtivý. Patrik poznal muže, který ho praštil. Je všímavý.
V knize je lupa, kterou luštíme spoustu hádanek.
Názvy kapitol: Strašidlo ve starém majáku, Pobřeží koster, Mrazivý chlad, Zmizel, Opravdové strašidlo, Překvapivý objev, Chodba, Pirátský hrob, Zloděj na palubě, Dobrý kamarád a další.
Kniha se mi líbila i proto, že v ní jsou pěkné ilustrace.

Klub Tygrů - Tajemství starého domu

Tajemství starého domuKnížku vydalo nakladatelství Fragment v Praze roku 2010.
Kniha má 130 stran.
Druh literatury: detektivní povídka
Knihu bych doporučil Davidovi, protože má rád detektivky. Je určena pro čtenáře od devíti let. Četl jsem ji šest dní.
Knihu napsal Thomas C. Brezina a ilustrovala ji Naomi Fearnová.
Klub tygrů vyrazil na kolech do přírody. Biggi uviděla strašáka ve vinici a zaslechla, jak mluví. Ukazoval směrem ke starému domu. Kluci rozhodli, že se tam musí jít podívat. V domě byl hrozný nepořádek poházené obrázky ryb a lodí. Patrik uviděl na stole fotku v rozbitém rámečku. V rámečku se objevil přízrak a ten jim radil, aby hned zmizeli. Kluci v klubovně prozkoumali rámeček. Pak Luk vytáhl z rámečku projektor, který způsobil objevení přízraku. Kluky tajemný rámeček moc zajímal a chtěli o něm vědět mnohem víc. Tak si domluvili schůzku se známou věštkyní Madam Dolores. A tam jim řekla, že na obrázku vidí muže, pana Markovského. Že bude v nebezpečí, když vypluje se svojí lodí Titanií. Tak klub tygrů hned běžel do přístavu a vyhledal tam pana Markovského a ten už nakládal na svoji loď výbavu na lovení ryb. Kluci mu řekli, že nemá vyplouvat. Kapitán jim nechtěl nic věřit, ale když mu vysvětlili, co jim řekla Madam Dolores, tak je raději poslechl.
Charakteristika postav: Madam Doroles chtěla pomoci panu Markovskému. Pan Markovský je tvrdohlavý, nejdřív si nechtěl nechat poradit. Biggi je všímavá a jako první uviděla strašáka. Luk je chytrý, vyřešil záhadu s rámečkem.
Názvy kapitol: Záhada tajemného domu, Hrůzostrašná fotka, Tajemství rámečku, Varování, Madam Dolores, Osudný den
V knize se mi líbila lupa, se kterou jsem mohl přečíst skrytý text. Kniha byla hodně napínavá.

Dobrodružství mezi dinosaury

Dobrodružství mezi dinosauryKnihu vydalo nakladatelství Fragment v roce 2012 v Praze.
Knihu jsem četl celý týden.
Kniha má 85 stran.
Druh literatury: dobrodružná povídka
Knihu napsala Mary Pope Osbornová a ilustrovala ji Jutta Knippingová.
Anička a její bratr Kuba šli do lesa na procházku. Najednou uviděli domeček na stromě. Vylezli do domečku a našli tam jen samé staré knížky. Kuba si vybral jednu o dinosaurech s Anička zase o hadech. Začali si je prohlížet a číst. Najednou si Kuba všiml, že se domeček otáčí. Dostali velký strach. Anička se podívala z okna a strachem se jí málem zastavilo srdce. Uviděla pteranodona a dokonce si ho i pohladila. Byla tam spousta dinosaurů, třeba triceratops. Kuba si dělal poznámky do sešitu - jak jsou velcí a co žerou. Zahlédl v dálce něco, jak se třpytí a šel se na to podívat. Byl to medailonek. Dal si ho do kaspy. Anička uviděla na kopci hnízdo plné vajec. A všude po lese spoustu dinosaurů. Děti dostaly strach a chtěly už co nejdříve zpátky domů. Schovaly se v domečku a moc si přály být už zas doma. Domeček se několikrat otočil a najednou už oba byli zpátky doma na zahradě. Vůbec nevěděli, jestli se jim to jen nezdálo nebo to byl jen sen. Ale vtom si Kuba sáhl do kapsy a našel tam medailonek. A tím bylo jasné, že se jim to nezdálo.
Charakteristika postav: Kuba i Anička jsou hodní, ale dost zvědaví.
Kniha se mi líbila, protože byla o dinosaurech. Doporučil bych jí Davidovi, ten má taky rád dinosaury. Kniha nemá kapitoly. Je určena pro čtenáře od sedmi let.

Klub tygrů - Záhadný duch

Klub tygrů - Záhadný duchVydalo nakladatelství Fragment v Praze roku 2010.
Kniha má 128 stran.
Napsal Thomas C Brezina a ilustorovala Noami Fearnová.
Druh literatury: detektivní povídka
Byl letní slunný den a klub tygrů se vydal na piknik. Luk jim chtěl ukázat svůj vynález, který dokáže odposlouchávat různé rozhovory a zvuky, které byste normálně neslyšeli. Chvilku se zaposlouchali a najednou z přístroje slyšeli ženský hlas, který říká zemřeš. Zjevila se před nimi žena oblečená v bílých šatech a s klouboukem, ze kterého jí visel dlouhý bílý závoj, takže jí nebylo vidět do obličeje. Klub tygrů se za ní vydal, ale přes cestu jim na koni projela malá holka, která jim později řekla, že se jmenuje Natálka a že bydlí se svou tetou Henrietou a strýčkem Arturem. Taky jim řekla, že ta bílá paní ji pronásleduje a straší ji. Klub tygrů už musel domů, ale nedalo jim to klid a druhý den se vydali za Natálkou. Nevěděli, kam mají jít, než si Biggi všimla bobků od koně. Šli podél nich, až došli ke starému domu. Uviděli Natálčina koně. Byl to ten dům, o kterém všichni mluví. Bydlela v něm teta se strýčkem a Natálkou, kteří ji vychovávali. Natálka neměla rodiče, protože ti umřeli při letecké nehodě. Biggi šla blíže k domu a malá Natálka ji uviděla z okna a řekla, ať jde dál, že teta se strýčkem jsou u doktora. Než Biggi došla ke dveřím, slyšela výkřik. Byla to Natálka. Biggi běžela za ní do domu a Natálka celá vystrašená jí řekla, že zase viděla bílou paní. To už u nich byl i Patrik a ve dveřích stála teta Henrieta. Ta je zavřela v tajné chodbě. Luk mezitím zůstal schovaný v knihovně. Slyšel strýčka Artura a Henrietu, jak se o něčem baví. Došlo mu, že si povídají o rodičích malé Natálky. Doopravdy totiž nejsou mrtví, ale teta se strýčkem je uvěznili v Jižní Americe. Chtěl to jít říct ostatním, ale Artur ho viděl. Vyhrožoval mu se zbraní v ruce. Pak teta Henrieta vzala vázu s liliemi a hodila jí po něm. Váza sice jeho hlavu minula, ale na hlavě mu zůstaly lilie. Pán, který bydlel v domě vedle, slyšel křik a nějakou ránu. Zavolal policii. Policie přijela včas a teta se strýčkem byli zadrženi. Zjistilo se, že jim jde o velký majetek, který zdědila malá Natálka po svých rodičích a také o část domu. Policie osvobodila Natálku, Biggi a Luka z tajné chodby a všechno Natálce řekli.
Charakteristika postav: Biggi je všímavá, všimla si bobků. Luk je odvážný, riskoval, aby zjistil informace. Patrik je silný, do domu se dostal oknem. Teta a strýček jsou zlí, chtěli se zbavit Natálky a chtěli její majetek.
Text byl velmi napínavý. Knihu jsem si vybral, protože mi ji doporučila sestra, která už ji četla. Doporučil bych jí Davidovi, protože obsahuje zajímavé ilustrace.
Kniha je doporučena pro děti od devíti let. Četl jsem ji týden.
Názvy kapitol: Zemře, Bílá paní, Děsivá tvář, Nebezpečné ticho, Úprk, Zmizení hraběnky, Strašidelné světlo, Prokletý dům, Výkřik, Hrozivá bouřka, Pronásledování, Hon na bílou paní, Bláznivý pokoj, Vyhazov, Strašlivé podezření, Přistižený, Volání o pomoc, Kruté plány, Odhalen, Lapení.

Vynálezce Alva

Vynálezce AlvaKnihu napsala Klára Smolíková a ilustroval Luděk Bárta.
Kniha má 91 stran.
Druh literatury: povídka
Knihu jsem četl jeden týden.
Doporučil bych ji Kubovi, protože jsou v ní zajímavé vynálezy.
Knihu vydala Česká televize v Praze v roce 2016.
Kniha je pro čtenáře od devíti let.
V knize se mi líbily pěkné ilustrace.
Názvy kapitol: Včas ve škole, Fotovýprava, Na farmě, Pštrosi na pastvě, Na horách, Sněhulák, Na výletě, Kotě, Na koupališti, Hrad z písku
Alvin byl hrozně šíkovné a nadané dítě už od narození. Třeba rozmontoval dudlík a udělal z něj píštalu. Svoje jméno dostal po Thomasu Alvu Edisonovi. Má bratra a sestru, kteří se jmenují Filip a Denisa. Bere je jako svoje nejlepší kamarády. Všechny tři děti vyrazily do školy. Bylo to ale dost daleko, a děti nestíhaly. Alvu napadlo postavit stroj času. Denisa se tomu smála, ale Alva to myslel vážně. Ze smetiště si posbíral věci, co bude potřebovat, a začal stavět. Stoj byl postavený a Alva se vydal na první cestu. Vydal se do pravěku. Byla zde spousta dinosaurů a Alvovi se tu moc líbilo. Už byl ale čas se vrátit, takže klikl na tlačítko domova a vrátil se.
Charakteristika postav: Alva je chytrý a velmi vynalézavý kluk. Filip je velký kamarád Alvy, je hodný. Denisa je šikovné děvče, které rozumí klučičím zálibám.
Kniha je zajímavá tím, že všechno na sebe navazuje.

Klub tygrů: Safari v ohrožení

Safari v ohroženíVydalo nakladatelství Fragment v Praze roku 2010.
Kniha má 128 stránek.
Četl jsem jí deset dní.
Druh literatury: detektivní příběh
Knihu napsal C. Brezina a ilustrovala ji Naomi Fearnová.
Knihu bych doporučil Davidovi, protože se mu můžou libit ilustrace ze safari.
Biggi se svojí partou Klubu tygrů vyráží za dobrožrustvím na safari. Moc se těší, až uvidí zvířata, hlavně slony, žirafy a pumy. Vyrazili se strážcem parku na, aby viděli všechna zvířata. Ale najednou se se jim rozbilo auto. Měli strach je opustit a jít do vesnice pěšky, aby se jim něco nestalo. Patrik hledal v kufru, čím by ho mohli spravit. Našel pod dekou motorovou pilu a velký nůž. Motor naštěstí naskočil. Mohli vyrazit do tábora. Cestou viděli spoustu mrtvých zvířat, ale strážce dělal jako by nic. Klub tygrů vyslechl rozhovor dvou chlapů, jak řeší zvířata. Biggi začala pátrat, proč ta zvířata jsou mrtvá. Patrik zjistil, že je zabíjí strážce parku a kly ze slonů prodává. Ten zjistil, že děti už na to přišly a snažil se z tábora odjet. Ale vtom ho zastavili policisté a zatkli ho.
Charakteristika postav: Biggi je hodná a chytra holka. Patrik je všímavý kluk, který zjistil, kdo zabíjí zvířata.
Názvy kapitol: Pekelná jízda, Co se to dějě se zvířaty, Noční objev, Bezvýchodná situace, Odhalení
Kniha je pro čtenáře od devíti let.
V knize se mi líbily obrázky pouští a zvířat.
Kniha je zajímavá tim, že v ní je lupa, pomocí které můžete rozluštit tajný text.

Krysáci jsou zase spolu

Krysáci jsou zase spoluVydalo nakladatelství Česká televize v Praze roku 2016.
Kniha má 85 stran.
Knihu napsal Jiří Žáček a ilustroval Ivan Mráček.
Druh literatury: pohádka
Kniha je pro děti od sedmi let. Četl jsem ji pět dní.
Na knize se mi líbily směšné obrázky. Doporučil bych ji Davidovi, protože má rád zvířata.
Názvy kapitol: Ludvík a Eda, Telefon, Slimák, Pavouk, Starosta, Moucha, Hanuš, Maják, Kocour a další
Charakteristika postav: Krysáci Hodan a Hubert jsou hrozně líní. Krysa Eda ráda poznává různá dobrodružství.
Krysáci Hubert, Hodan a Eda žili na smetišti. Udělali si ze střepů vanu a udělali si koupel. Při koupeli Edu napadlo, že by mohli jet k moři. Všichni se moc těšili. S sebou si sbalili i sádrového trpaslíka. To byl jejich kamarád. Vydali se na cestu. Eda zařval, že už moře vidí. Hubert řekl, že to žádné moře není. Že je to jen louže a že tam není ani žádná pláž u toho. Eda rozpáral starý míč a volal, že už má písek u moře. Krysák Eda se vydal na plavbu po moři. Najednou se rychle vzdaloval kamarádům. Ti mu rychle hodili záchranný kruh a přitáhli ho k sobě na pláž. Pak se vydali zpátky domů na smetiště a vzpomínali, co krásného za ten den prožili.

Kubula a Kuba Kubikula

Kubula a Kuba KubikulaKnihu napsal Vladislav Vančura.
Ilustroval: Zdeněk Miler
Druh literatury: pohádkový příběh
Kniha má 87 stran.
Vydalo nakladatelství Albatros v Praze roku 2001.
Kniha má moc pěkné obrázky. Četl jsem ji pět dní.
Knihu bych doporučil Davidovi, protože má rád medvědy, určitě by se mu líbily obrázky.
V jedné vesnici žil Kuba, to byl lovec medvědů. A Kuba měl svého mazlivého medvídka, ten se jmenoval Kubula. Šli na procházku do vesnice Hrnce a Vařečky a tam vlétlo strašidlo Barbucha. A lidi z vesnice si mysleli, že to strašidlo patří k nim. Barbucha lítal po vesnici a strašil děti. Lidi se bouřili a všechny zavřeli do vězení. Kubula a Kuba museli slíbit lidem, že to stašidlo není jejich, že ho neznají. Lidi je pustili, ale podmínka byla zatancovat jim. Kuba a Kubula se dostali z vězení.
Kniha se mi líbila, protože v ní vystupují zvířata.
Charakteristika postav: Kuba Kubikula je medvědář, cvičí jednoho medvídka - Kubulu. Kubula je zlobivý medvídek, stále dělá problémy.
Kniha je pro čtenáře od šesti let.

Klub tygrů - Utajená laboratoř

Klub tygrůVydalo nakladatelství Fragment v Praze v roce 2016.
Druh literatury: detektivní příběh
Knihu napsal Tomas C. Brezina a ilustrovala Naomi Fearnová.
Kniha je pro čtenáře od devíti let. Četl jsem ji týden.
V knize se mi líbila lupa, která odalila místo, kde byla ukryta zvířata.
Knihu bych doporučil Kubovi, má rád zvířata.
Klub tygrů při procházce po louce uviděl spoustu králíků s divnými cedulkami na krku. Jednoho si vzali s sebou a dali mu jméno Julča. Vzali si ji do klubovny. Ale Patrik začal přemýšlet, jak se ti králíci dostali na louku a proč mají ty divné cedulky. Patrik si vzpomněl, že před pár dny tam viděl parkovat karavan. Klub tygrů měl strach, aby tam netýrali zvířata. Biggi se vydala s partou to vypátrat. Našli ten karavan a on byl plný spousty žrádla pro zvířata. Vedle karavanu zahlédli, jak sedí dva muži. Šli se jich zeptat, jestli ti králíci jsou jejich. Chlapi jim řekli, že nejsou. Parta pak sledovala karavan do vzdálené vesnice Kozlic. Partik s BIggi tam našli stodolu a když se dostali dovnitř, uviděli tam všude zvířata - myši, králíky a kočky. Někdo je tam zavřel ve stodole, ale naštěstí děti zavolaly policii a ta přijela a muže zatkla.
Charakteristika postav: Patrik si vzal z louky králíka a dal mu jméno Julča, je hodný. Biggi má ráda zvířata, myslela si, že ti muži je týrají.
Názvy kapitol: Tajná paseka, Strašlivé podezření, Neznámý, Pustá lež, Tajemné stopy, Bezpečí pro Julču, Ochránce zvířat, Vesnice duchů, Opuštěné statky, Nemilé překvapení, Na starém statku, Tajné dveře a další.
Kniha má 116 stran.

Klub Tygrů - Oživlá mumie

Klub tygrůVydalo nakladatelství Fragment v Praze v roce 2012.
Knihu napsal Tomas C. Brezina a ilustrovala Naomi Fearnová.
Kniha má 122 stran.
Druh literatury: detektivní povídka
Kniha je pro čtenáře od devíti let. Četl jsem ji týden.
Knihu bych doporučil Vendovi, protože má rád historii.
V knize se mi líbila obrázková lupa, díky ní je vidět mumie.
Členové Klubu tygrů vyrazili na vykopávky do Egypta. Pod velkou hromadou písku našli hrobku faraona. A klub tygrů ani neví, že faraon se bude na ně hněvat a proklínat je. Luky, Patrik a Biggi musí rozluštit kletbu, která je stará víc jak pět tisíc let. V hrobce našli papyrus a tam byly různé kresby písma, které hlídala velká mumie. Podle kresby poznali, že se jedná o poklad. Hned vyrazili ho hledat. Poklad našli v jedné z chodeb v pyramidě. Luky s Patrikem a Biggi ho poté předali do muzea v Egyptě.
Charakteristika postav: Luky je nebojácný kluk. Biggi je hodná, protože navrhla, že dají poklad do muzea. A Patrik je taky hodný, s Biggi souhlasil o vrácení pokladu.
Názvy kapitol: Něco tu nehraje, Co se přihodilo v pyramidě, Varování, Další odhalení, Záhadný papír, Ještě větší záhada a další kapitoly.

Frankie a Světový pohár

Frankie a Světový pohárVydalo nakladatelství CPress v Brně v roce 2015.
kniha má 138 stran.
Knihu napsal Frank Lampard a přeložil Jiří Berka.
Ilustrátora jsem nenašel.
Knihu jsem četl jeden týden.
Doporučil bych jí Kubovi, protože má rád fotbal.
Druh literatury: povídka
Knihu jsem si vybral, protože je o fotbale.
Frankie je chlapec, který hraje fotbal a má ho stašně rád. Jeho tým je totiž nejlepší z celého světa. Jednou Franklin s jeho týmem vyhrál důležitý zápas. A proto byli pozváni do Brazílie na mistroství světa. Setkali se s hvězdou fotbalu Ricardem. Ricard jim řekl, že mu někdo ukradl pohár. Frankie a jeho kamarádi se vydali ho hledat. Cestou šli džunglí. Když se vrátili zpátky do města, zjistili, že pohár ukradl nepřátelský tým fotbalistů. Dohodli se, že když neprátelský tým prohraje, bude muset pohár vrátit. A samozřejmě vyhrál tým Frankieho a pohár získali zpět.
Charakteristika postav: Frankie je skvělý fotbalista a dobrý kluk. Ricard je nejlepší a má i pohár ve fotbale.
Názvy kapitol nejsou, mají jen čísla 1 - 9.
Kniha je určena pro čtenáře od devíti let.

Frankův kouzelný fotbal - Frankie zachraňuje vánoce

Frankie zachraňuje vánoceVydalo nakladatelství CPress v Brně v roce 2015.
Kniha má 150 stran.
Knihu napsal Frank Lampard a přeložil Jiří Berka.
Ilustrátora jsem nenašel.
Knihu jsem četl jeden týden.
Doporučil bych jí Kubovi, protože má rád fotbal.
Druh literatury: povídka
Knihu jsem si vybral, protože je o fotbale a ten já mám rád.
Frankie je kluk, který hraje se svým týmem fotbal a nemají pauzu ani o vánocích. Za pár dní budou vánoce a parta kamarádů Charlie Louisa se rozhodli, že přespí u svého kamaráda Frankieho. Parta kamarádů hraje různé hry a užívají si večer. Zkoušeli i vyvolávat duchy a kouzlit. Najednou se díky kouzlům ocitli až v Japonsku a hodný Santa jim prozradil, že pytel s vánočními dárky ukradl zlý elf a sněhulák. Frankie chce zachránit vánoce pro děti. Parta musí bojovat se sněhulákem, který po nich hází sníh a posílá na ně laviny. A zlý elf jim přehazuje cedule, aby nevěděli, kam mají jít. Ale děti nad nimi vyhrály a našly dárky pro ně. A vtom se kouzlo přerušilo a děti se najednou ocitly zas v pokojíčku Frankiho doma. A všechno to byl jen zlý sen.
Kniha je určena pro čtenáře od devíti let. V knize je devět očíslovaných kapitol. Charakteristika postav: Frankie je hodný kluk a velitel party. Charlie je kluk, který přelstil zlého elfa. Louisa je hodná holka, která se bojí, že děti nebudou mít dárky.

Frankův kouzelný fotbal - Frankie v Austrálii

Frankie v AustráliiVydalo nakladatelství CPress v Brně v roce 2016.
Kniha má 110 stran.
Knihu napsal Frank Lampard a přeložil Jiří Berka.
Ilustrátora jsem nenašel.
Knihu jsem četl šest dní.
Doporučil bych jí Davidovi, protože má rád fotbal.
Kniha je pro děti od devíti let.
Kniha má sedm očíslovaných kapitol.
Druh literatury: povídka
Knihu jsem si vybral, protože mám moc rád fotbal.
Frankie a jeho fotbalový tým jedou hrát fotbal do Anglie. Mají odpoledne volno, tak vyrazí do zoo za zvířaty. Autem jedou po safari a prohlíží si zvířata. Na plotě je cedule Prosím nepoužívat klakson". Tak samozřejmě Charlie hned musel zatroubit. Vtom přiběhla drzá opice a sebrala klukům míč. A teď musí parta hledat svůj míč. Cestou našla opuštěné mládě klokana, co se ztratil mamince. Louis mu hned dal jméno Ding. Pak vyrazili hledat maminku. Zahlédli klokana za palmou, který vydává zvláštní zvuky, jako by naříkal. Ding zbystřil svoji maminku a hned k ní doskákal. Klokaní maminka si hned Dinga schovala do vaku. A Frankieho parta měla z toho tak velkou radost, že úplně zapomněla, že chtěla hledat svůj míč.
Charakteristika postav: Frankie je hodný kluk a velitel party. Charlie je kluk, který neuposlechl a musel hned troubit. Louis je hodná holka, která dala klokánkovi jméno.

Klub tygrů - Přízrak černého obra

Klub tygrů - Přízrak černého obraVydalo nakladatelství Fragment v roce 2016 v Praze.
Kniha má 132 stran.
Druh literatury: detektivní povídka
Napsal: Thomas C. Brezina
Ilustrovala: Naomi Fearnová
Knížku jsem četl týden. Je určena pro čtenáře od devíti let.
Knížku bych doporučil Davidovi, má rád detektivky.
V knize se mi líbí lupa, podle které se dozvím odpovědi na otázky.
Klub tygrů vyrazil na dovolenou do Dubaje. Biggi s Patrikem vyrazili do pouště na výlet po památkách, ale zastihla je písečná bouře. A před nimi se objevila stará pevnost, ze které šel strach. Po chvíli se ve dveřích vstupu do pevnosti objevil černý obr. Biggi s Patrikem dostali velký strach a začali utikat k autu. V hotelu vyprávěli Lukovi, co se jim v poušti stalo. A druhý den vyrazili do pouště hledat tu pevnost. Ale nemohli ji vůbec najít. Pak se najednou zvedl vítr a písek ji odkryl. Tak parta vyrazila obhlížet pevnost a maličkatým okénkem zahlédla dva lidi, co se převlékají do černého oblečení. A Biggi si hned vzpomněla, že je to ten černý obr, co ho viděla. Takže to nebylo žádné strašidlo. Dva chlapi strašili lidi, kteří se chodili dívat na památky.
Charakteristika postav: Biggi a Patrik jsou odvážní, že šli tu pevnost prozkoumat. Luk je zvědavý, proto šel s partou prozkoumávat.
Názvy kapitol: Pozor, písečná bouře, Hlava obra, Písek, který chutná, Luka, Pán pevnosti, Pevnost, Duchové neexistují, nebo snad přece a další.