Tvůrce webu je i pro tebe! Postav třeba web. Bez grafika. Bez kodéra. Hned.
wz

Patrik Rulík

Muž na cestách

muž na cestáchNapsal Javier Reguero
Nakladatelství ALBATROS
Je to knížka zajímavá, napínavá, dobře vymyšlená.
Má 105 stran, 38 jsem jich přečetl.
Kniha vypráví, jak třináctiletý kluk Carlos utekl z domova. Poznal muže s lesklým sportovním bourákem, který se jmenoval Vidal. Carlos nasedl k němu do auta a jeli daleko. Zastavili se u obchodního domu. Vidal ucítil, že se něco pálí. Šli dovnitř a lidi kolem nich utíkali ven. Venku už byla policie, hasiči a sanitky. Carlos s Vidalem rychle nasedli do auta a ujeli. Zastavili se u benzínky, Vidal šel dovnitř a Carlos zůstal v autě. Zapnul si rádio. Uslyšel hlášení o tom, že utekl z domova.
Přiřazení - dobrodružná kniha.

Velká plavba

velká plavbaNapsal Václav Šolc
Nakladatelství LEPREZ
V knize se vypráví se o tom, jak Junák, Honza, Pepík, Láďa a Josef chtěli jet na velkou výpravu na řeku Labe. Zarazilo je, že nemají pádla kánoe, provazy a podobně. Ani nemají peníze, aby si tyto věci mohli pořídit. Proto poprosili rodiče o částečné přispění. Honzův taťka byl proti. Vše si vyrobili sami a za měsíc měli hotovo. Našli si tábor s hlídačem. Druhý den ráno hlídač něco objevil. Byl to zloděj. Kluci ho měli v táboře. Neváhali, vzali pádla a běželi za ním. Honza a Pepík vzali lano od kánoí a běželi napřed. Natáhli lano a schovali se za křoví. Zloděje se podařilo dopadnout a tím zachránili veškeré věci vlastnoručně vyrobené a jídlo.
Tato kniha má 181 stran, přečet jsem jich 100.
Přiřazení - dobrodružná kniha.

O hajném Robátku a jelenu Větrníkovi

muž na cestáchAutor této knížky se jmenuje Václav Čtvrtek.
vydalo ji nakladatelství ALBATROS Praha.
Hlavní postavy: hajný Robátko, Josefka, jelen Větrník, Kotrč, pes Heršpic, Hromburác.
Kniha je od sedmi let. Vypráví se o tom, jak Robátko a Větrník odešli z jednoho lesa do druhého. Potkali tam Josefku. Pan Kotrč šel na lov, Robátko viděl, jak už chce střílet na zajíce, ale Robátko řekl ne. Schoval se za stromem a jak šel Kotrč, tak Robátko mu podkopl nohy. Ale když šel Hrumburác do lesa, nadělal tam velké škody. Pokácel tam stromy, pak mu přeskočilo a začal je zase sázet.
Knížka je moc zajímavá a doporučil bych ji těm, kdo mají rádi šťastné konce.
Přiřazení - pohádková kniha.