Tvůrce webu je i pro tebe! Postav třeba web. Bez grafika. Bez kodéra. Hned.
wz

Absolventi školy v roce 2013

Naše Kniha knih

čtenářský vláčekReferáty z přečtených knih jsme začali zpracovávat na počátku čtvrtého ročníku. Každý měsíc jsme přečetli jednu knihu a pro ostatní spolužáky si připravili vyprávění o tom, co se nám v téhle knize nejvíc líbilo a čím nás zaujala. Také jsme ji doporučili některým kamarádům k přečtení.

Referáty jsme si připravili sami, přepsali je na počítači ve třídě a odeslali je svému učiteli emailem. Pan učitel je poté vloží na tyto stránky. Ke každému referátu jsme si také nakreslili obrázek, který jsme ve třídě oskenovali a v počítači upravili.

Pája Frošová: Nejlepší kniha kterou jsem četla, byla Jednu jí vrazím. Chtěla bych si přečíst na doporučení spolužáků knihy Malý princ, Mio, můj Mio a Zlatý klíček pro Alenku.
Eliška Horáková: Mezi mé referáty patří i nejhezčí kniha ze všech a to jsou Nejkrásnější Filmové pohádky, v kterých mě zaujaly obrázky z filmů. Ze tří referátů mých spolužáků bych si vybrala Zatoulané štěně od Páji Frošové, Dědictví rodu Trnhoffů od Pavly Tvrzické a Doktor Proktor a prdící prášek od Barbory Maškové.
Barbora Mašková: Moje nejhezčí kniha byla Doktor Proktor a prdící prášek. Chtěla bych si přečíst Dědictví rodu Trnhoffů, Luisa a Lotka a Vidím to co vrah.
Pavla Tvrzická: Kdybych zhodnotila všechny moje knížky, které jsem četla, tak na prvním místě je určitě kniha Dědictví rodu Trnhoffů. V této knize mě zaujalo, že se bratr se sestrou snaží navzájem zabít. Hodně se mi také líbila knížka Kuky se vrací, přečetla jsem si ji, protože jsem viděla film a moc se mi líbil. Chtěla bych si přečíst knihu Doktor Proktor a prdící prášek. Už jen proto, že má zajímavý název, ale i proto že vypráví o jednou šíleném vynálezci. Další kniha kterou bych si chtěla přečíst je Rodiče jsou taky lidi a Bratr vlk.
Lukáš Kloboučník: Nejvíce se mi líbila kniha Malý mysliveček a Honzíkova cesta. Chtěl bych si přečíst knihu Na Medvědích stezkách od Pavla Rohlíka, Strašpytlík od Ivana Pytlíka a knihu Malý princ od Marka Pytlíka.
Dorota Špásová: Nejlepší kniha, kterou jsem za tyto dva školní roky četla (v průběhu 4. a 5. ročníku), se nedá určit, já mám prostě více oblíbených knih. Asi nejlepší z těch nejlepších byly tyto: Mio, můj Mio, Děti z Bullerbynu, Kluci, holky a Stodůlky 1, Myši patří do nebe, ...ale jenom na skok, Kluci, holky a Stodůlky 2, Rodiče jsou taky lidi, Princ v zeleném království, Dřevorubecké pohádky, Kuky se vrací, Helinda a Klekánice, Čas tajných přání, Konec času, Vidím to, co vrah a To jsme, prosím, nebrali. Samozřejmě toto nejsou všechny knihy, které se mi líbily. V poslední době knihy přímo „hltám“ tedy aspoň takhle to říká mamka. Od posledního referátu jsem již přečetla čtyři knížky. Mě prostě baví knihy číst, ale neláká mě je zpracovávat (tedy dělat referáty). Knihy které bych si chtěla přečíst, žádný z mých kamarádů nečetl. Četla je asi jenom moje sestra a bratr. Jsou to příběhy od spisovatele Eduarda Štorcha a spisovatelky, která napsala knihu Bratr vlk. Když už bych si musela od svých spolužáků nějaké knihy vybrat, byly by to knihy od Barči, o které si myslím, že má dobrý vkus a možná bych mohla na referát zpracovat Léto, jako když vyšije od Elišky (tuto knihu jsem již četla, ale nezpracovala jsem ji na referát).
Pavel Rohlík: Nejlepší kniha, kterou jsem četl, byla Na Medvědích stezkách. Také se mi moc líbila Madla a Ťap. Chtěl bych si přečíst knihu od Lukáše Kloboučníka a to Malý mysliveček, od Ivana Pytlíka Broučci a od Marka Pytlíka Malý princ.
Marek Pytlík: Nejlepší kniha, kterou jsem četl, se jmenovala Klub Tygrů a Palác stříbrných panterů. Chtěl bych si přečíst knihu Diamantová sekekra, Psí ráj a Strašpytlík. Hodně se mi líbí knížky, které čte Ivan Pytlík.
Markéta Řezáčová: Nejhezčí knihy, které jsem četla, se jmenují Mio, můj Mio, Dášeňka čili život štěněte, Pohádky z hradů a zámků a Bob a Bobek. Chtěla bych si přečíst knihu Čínské pohádky od Barbory Maškové, Myši patří do nebe, ...ale jenom na skok a od Pavly Tvrzické Kuky se vrací.
Ivan Pytlík: Kniha, kterou jsem četl a zárověň se mi líbila, se jmenuje Fotbaloví gangsteři a druhá je Nekonečné prázdniny. Chtěl bych si přečíst knihu Malý princ, Madla a Ťap a Psí ráj.

čtenářský hrad