Tvůrce webu je i pro tebe! Postav třeba web. Bez grafika. Bez kodéra. Hned.
wz

Diskuze

Jméno: (povinný údaj)
Muž Žena
Email:

WWW:

Text zprávy: (povinný údaj)

Ochrana proti spamu: (povinný údaj)
opište čísla


Martin J. Muž email www 01.9.2012 | 13:46
Zdraví všechny nevíte náhodou kde bych sehnal knihu Jak si Slávek načaroval dubového mužíčka, napsal Václav Čtvrtek. Díky. Martin


peter Muž email www 29.8.2012 | 22:02
Já bych chtěl zjistit pravdu o legende jak se stala Berta královnou dikuji dominika?! prosím.


Peter Muž email www 22.6.2012 | 13:13
Mám na mysli tú legendu


peter Muž email www 22.6.2012 | 13:12
Aj mna velmi zaujíma ako sa stala Berta královnou? mohli by ste to vysvetliť?


Arnošt Vít Muž email www 26.11.2009 | 18:26
Dobrý den, pane učiteli.
Koncem září jste si s mou dcerou Lenkou vyměnili mejly o recenzi Vašeho žáka Lukáše Bouška mé knížky Balík a Brundibára. Teď už jsem napojen taky na internet a mohu Vám říci rovnou, že mě Váš nápad spojit zájem dětí se zájmem o knížky velmi zaujal, moc mu fandím a přeju Vám z celého srdce zdar a výdrž. Kéž by tak činili i ostatní pedagogové na všech stupních, to by snad současný nezájem o dětské knížky brzy pominul!
Mám pro Vás i jeden nesmělý návrh: Máte patrně materiálu pro recenze dost, ale což zkusit občas dát dětem k posouzení texty dosud nevydané? Byl by to pro ně i motiv: Komupak se podaří být prvním čtenářem a říci autorovi, co si o tom textu myslím - a třeba ho i ovlivnit!
Kdybyste (i Vaši žáci) měli o takovou spolupráci zájem, docela s chutí bych Vám dal na pospas třeba své Vyprávěnky a půlpohádky. Je to soubor 28 asi třístránkových pohádek a příběhů, které se odehrávají v půvabné vesničce poblíž známých Ratibořic a Babiččina údolí (v mém rodišti), jejichž aktéry jsou vesničtí strejci a tetky a hlavně kluci přibližně stejného věku, jako jsou Vaši žáci. Ve fantazii hlavního představitele, kluka Vítka, zasahují ovšem do běžných dějů a příhod pohádkové bytosti a z toho vznikají všelijaké, většinou úsměvné, zádrhely a patálie. Příběhy jsou mírně protkány místním podkrkonošsko-podorlickým nářečím, ale to by nemělo čtenářům vadit. Pokud by si to žáčci přáli, mohu jim nabídnout i jiné dosud nepublikované texty, mám jich několik habadějů, dokonce i v řeči vázané.
Zamejlujte mi, prosím, pane učiteli, co Vy na to. Bude-li zájem, pošlu Vám text na disketě nebo jako přílohu k mejlu (i když ještě nevím, jak se to dělá). Třeba mi naznačíte, co bude pro Vás lepší. V každém případě Vám i Vašim žákům držím palce, aby Vám to vydrželo. Lukášovi vyřiďte, že i já mám mezi svými pravnoučaty (zatím 6 ks, sedmý přibude na jaře) taky jednoho Lukáše.
Všecko dobré přeje Arnošt Vít.


Lenka Peštová Žena email www 15.9.2009 | 16:44
Dobrý den,
můj táta Arnošt Vít zdraví Lukáše Boušku, kterému se líbila knížka Balík a Brundibára. Tatínkovi bude příští rok 90 let, a moc ho potěšila Lukášova recenze, kterou jsem náhodou objevila a pro tátu vytiskla. Pozdrav vyřizuju já, protože otec nemá připojení do internetu. Ale počítač používá, a nejvíc ho baví psát na něm básničky, pohádky a vyprávěnky pro děti. Naposledy vloni mu v nakladatelství Mladá fronta vyšla knížka Tři tucty bajek a jedna navrch. Jsou to převyprávěné klasické bajky, doplněné krásnými obrázky (malovala je Dora Dutková), a Lukášovi a jiným dětem by se asi dobře četla, protože má zvláštní a moc hezkou grafickou úpravu. Podrobnosti o knížce jsou třeba na http://rostemesknihou.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=270&Itemid=78. Nechci té knížce dělat reklamu, jen se mi zdá, že je vhodná pro nenásilné seznámení s klasickým literárním fondem (kdyby se s ním někdo chtěl nebo potřeboval seznámit).
Lenka


Milan.A Muž email www 31.5.2009 | 11:20
nevite nekdo o cem je kniha velka plavba od vaclava šolce. poptrebuji to do 9.6.2009
děkuji


Michal Muž email www 25.3.2009 | 13:33
mili honzo posles mi prosim plan ostrova kde robinson ztroskotal?posli to prosim na mail.dekuju.
P.S potrebuju to do 29.3.09


Markéta Žena email www 12.1.2009 | 21:52
Milý Honzo, jak jsi přišel k údaji o knížce: Trosečníci z Vlaštovky, že jí Albatros vydal v roce 1931? Pokud je mi známo, tak Albatros vznikl v roce 1949 jako Státní nakladatelství dětské knihy?


Dominka Žena email www 11.11.2008 | 15:26
Já bych chtěla zjistit pravdu o legende jak se stala Berta královnou dikuji dominika?!


Lubomír Man Muž email www 10.5.2008 | 22:04
S úžasem jsem si četl, co umíte dělat s mládeží. Takhle získává práce pedagoga opravdový smysl, punc a respekt. Gratuluji Vám. Samozřejmě mě vedle tohoto obdivu potěšila i zmínka o mé knížce Vysoký cíl, a vůbec mě nemrzelo, že Váš žák spojil mou knížku s Foglarovou Chatou v jezerní kotlině. Spíš mě udivilo, že v téhle kombinaci by ta knížka byla možná vydařenější. Za kombinační obratnost mu proto dávám jedničku, a pokud se mi ozve, pošlu mu výtisk Vysokého cíle z nadcházejícího čtvrtého a notně přepracovaného vydání.
Zdravím Vás a ještě jednou děkuji za tu netušenou úroveň, na kterou jste dokázali dostat práci učitele.