Tvůrce webu je i pro tebe! Postav třeba web. Bez grafika. Bez kodéra. Hned.
wz

Absolventi školy v roce 2020

Naše Kniha knih

čtenářský listSe svým učitelem Lubomírem Šárou jsme začali připravovat referáty o přečtených knihách pro své spolužáky od února 2018 a pokračovali jsme ve 4. a 5. ročníku. Každý z nás představil svým spolužákům dvacet přečtených knih. Ostatním jsme je také doporučovali k přečtení.

Tereza Zdražilová: Moje první kniha, která se mi líbila, je Deník malého poseroutky - Ošklivá pravda. Pěkně se čte a je i srandovní. Druhá oblíbená kniha je Chaloupka na vršku. Tuto knížku mám ráda, líbí se mi, že v jedné kapitole Martínek pomáhal. Třetí knížka je Žabákovo dobrouružství. V této knížce se mi líbily hlavně ilustrace, byla ale i pěkně napsaná a napínavá. Chtěla bych si přečíst knihy Terky Michkové Zapomenuté jehňátko, Od pohádky k pohádce - Trollové, Krtek a paraplíčko, Zuzanka a koník Max, Káťa a Škubánek zase spolu, Deník mimoňky - Příběh ztracené lásky a O chytré kmotře lišce.

Zuzana Kacafírková: Z dvaceti mých přečtených knih mám nejoblíbenější od Karla Čapka Dášeňka čili život štěněte. Líbí se mi v ní vtipné fotografie a lumpárny Dášeňky. Jako druhou knihu jsem si oblíbila Horseland A. Auerbachové, protože se ráda příležitostně projíždím na koni, stejně jako děti v příběhu. Isadora jde do školy od autorky H. Muncasterové je má třetí oblíbená kniha, protože je plná kouzel a fantazie. Z přečtených knih mých spolužáků bych si ráda přečetla Sofie a duha Barči Beňové, Pátračka Gilda a jezerní panny Míši Peckové a Já a Baryk Majdy Rulíkové.

Michaela Pecková: Jako první jsem si vybrala knížku Klementýnka a bláznivý týden, která měla veliká písmena a výborně se četla. Další by byla Pátračka Gilda a jezerní panny. Líbilo se mi, že byla napínavá a její děj velice dobrodružný. A jako poslední by byla kniha Zvláštní znamení, která je moje oblíbená. Je zajímavá a krásně se mi čte. Chtěla bych si přečíst knihy od Pavlíny Marečkové – Staré řecké báje a pověsti, Detektiv Klubko – Zločinec z modrého pokoje, O hajném Robátkovi a jelenu Větrníkovi a od Barbory Beňové - Výprava do deštného pralesa a Výprava na pustý ostrov.

Adam Pecka: Jako první se mi líbila kniha Únos vlaku, bylo v ní napětí a moc hezky se četla. Jako druhá se mi líbila kniha Klub tygrů - Tajemství starého domu a třetí Tajná sedma - Lesní hnízdo. Tyto knihy jsou plné dobrodružství a hlavně plné kamarádství. Knihy, které bych si chtěl přečíst, četla Magda. Správná pětka na ostrově pokladů, myslím, že jsem to viděl zfilmované, a tak bych si to chtěl taky přečíst. Dále kniha Deník malého poseroutky, Magda to moc hezky popsala, proto bych si ji chtěl přečíst. Další knihou je Správná pětka a prázdniny v maringotkách. Mám rád, když se jedná o sérii knížek. Poslední knihu četla Míša, jsou to Letopisy Narnie. Už se těším, až si ji taky přečtu.

Vojtěch Jeřábek: Moje první kniha, která se mi líbila, je Honzíkova cesta. Líbila se mi, protože to byl příběh o Honzíkovi, který jel za babičkou a rád si hrál u babičky s kamarády. Druhá oblíbená knížka je O letadélku Káněti. Líbila se mi, protože to byl dobrodružný příběh. Třetí oblíbená knížka byla Vynálezce Alva. To byl vynálezce, který dokázal vynalézt skoro vše. První kniha, kterou bych si přečetl, je Od Matyáše Lédla - Klub tygrů - Jed červeného jaguára. Přečetl bych si ji z důvodu, že jsem ještě nečetl žádnou knížku Klubu tygrů. Druhá knížka, kterou bych si přečetl, je od Anety Dědkové -Dusty: Zázrak o Vánocích, protože mám rád psy. A jako třetí bych si přečetl knihu od Honzy Crkala - Detektiv Klubko - Případy černého ducha, protože bych si chtěl přečíst nějakou detektivku.

Iva Koubová: První kniha, která se mi nejvíc líbila, je Zatoulané štěňátko, protože mám strašně moc ráda pejsky. Druhou knihou je Deník malé blondýnky, protože je velmi zábavná. Třetí kniha, která se mi líbila, je Království poníků - poplach ve stájích. Chtěla bych si přečíst knihu, kterou četla Zuzka Kacafírková České dějiny očima psa. Taky bych si chtěla přečíst knihu, kterou četla Terka Michková: Deník Mimoňky - Příběh nešťastné lásky. A pak bych si chtěla přečíst knihu, kterou představila Míša, Letopisy Narnie - Lev, čarodějnice a skříň.

Barbora Beňová: Moje první kniha, která se mi líbila, je Bambi. Líbilo se mi, že v ní byl Bambiho průběh života a že jsem se u čtení zasmála. Má druhá nejlepší kniha je Sofie a Duha. Líbí se mi, že v ní byla spousta fantazie a že v ní vystupují jednorožci. Moje třetí nej kniha je Pocahontas. V ní se mi líbilo, že byla hodně napínavá a měla krásné ilustrace. Od spolužačky Zuzky se mi líbí knížka Kouzelní poníci - Nová kamarádka. Líbí se mi, že je o koních a má zajímavý příběh. Od Magdy se mi líbí kniha České dějiny očima psa, protože se u ni zasmějeme. Třetí kniha je od Ivy a jmenuje se 101 dalmatýnů. Líbí se mi, že jsou v ní pejsci a má hezký příběh.

Tereza Michková: Moje první kniha, která se mi líbila, je Malá baletka. Je to moc hezká knížka, hezky se mi četla. Druhá je Zuzanka a koník Max. Je to opět moc krásně napsaná knížka. Hezky mě motivovala. Třetí nejlepší moje kniha je Sestry ze sněhového království. Do té jsem se opravdu super začetla. Chtěla bych si přečíst knihy, které mi doporučila Terka: Inspektor Fousek na stopě, Žabákova dobrodružství, Pohádky o princeznách a Princ z dřevěného hradu.

Magdaléna Rulíková: Mé tři nejoblíbenější knihy, co jsem přečetla: Deník malého poseroutky - Zápisky Grega Heffleyho, Deník malého poseroutky - Rodrick je King. Číst tyto knihy je ohromná legrace jako každá knížka s deníkem malého poseroutky. Dále mě zaujala kniha Já Baryk - je zábavná a v každé kapitole vystupuje Baryk a nějaký jeho kamarád. Chtěla bych si přečíst knihy, které četla Michaela - Sen safari, Klementýnka a bláznivý týden, Pravidla přátelství. A od Terky Zdražilové Krysáci jsou zase spolu, Příšerky s.r.o., či Z deníku kocoura Modroočka.

Alexandra Růžičková: Nejvíc se mi líbila kniha Dobrodružství maxipsa Fíka. Zaujal mě hlavně děj, ale i obrázky. Jako druhá kniha se mi líbilo Dobrodružství s myškami. Opět mě zaujal děj a zajímavé ilustrace. Jako třetí kniha se mi líbila České dějiny očima psa. Líbily se mi zajímavé články z dávných dob, které vypráví pes. Jako první knihu, kterou předváděli kamarádi, bych si přečetla knihu Jejda a Helemes od Vojty. Moc mě zaujal děj, když knihu Vojta předváděl. Druhou knihu bych si vybrala zase od Vojty, knihu vynálezce Alva. Hodně mě zaujal děj a obrázek. A poslední kniha od Vojty je Klára a Drobeček - Poník hrdina. Zaujala mě celá kniha.

páťáci