Tvůrce webu je i pro tebe! Postav třeba web. Bez grafika. Bez kodéra. Hned.
wz

Absolventi školy v roce 2021

Naše Kniha knih

čtenářský hradSe svým učitelem Lubomírem Šárou jsme začali připravovat referáty o přečtených knihách pro své spolužáky od února 2019. Každý z nás představil a doporučil svým spolužákům dvacet přečtených knih.

Aneta Dědková: Všechny moje knihy ze čtvrtého a pátého ročníku se mi moc líbily, ale nejvíc se mi líbily tyto tři: Vánoční příběhy: Stopa, Letopisy Narnie: Lev, čarodejnice a skříň a Sestry ze sněhového království: Zamrzlá duha. Na první místo bych dala knížku Vánoční příběhy: Stopa. Líbila se mi, protože je hodně napínavá, ale na konci je velice dojemná. Na druhé místo bych dala knížku Letopisy Narnie: Lev, čarodejnice a skříň. Líbila se mi, protože je kouzelná tím, že se dá projít skříní do země Narnie. Na třetí místo bych dala knížku Sestry ze sněhového království: Zamrzlá duha. Líbila se mi, protože každá ze sester měla svoji magickou moc. Od mých spolužáků se mi líbily tyto tři knihy: Lucinka a vánoční přání, Markétka a kouzelná zvířátka: Létající koník a Cesta za krásným ostrovem. Na první místo bych dala Lucinka a vánoční přaní. Na knize se mi líbí její vánoční děj. Na druhé místo bych dala Markétka a kouzelná zvířatka. Na knize se mi líbí to, že vypráví o koníkovi který umí létat. Na třetí místo bych dala Cesta za krásným ostrovem. Na knize se mi líbí to, že se na konci opravdu dostanou na kouzelný ostrov.

Jan Crkal: Na první místo bych dal knížku s názvem Detektiv Klubko - Podvodník s růžovým hrochem, protože k dané knížce byla přidána kartička, která ukazovala pravdu a důvod k vysvětlení. Na druhé místo bych dal knížku s názvem Pohádky z Větrné Lhoty, protože se mi moc líbily příběhy o větříčkách, jak dělali zkoušky. Na třetí místo bych dal knížku s názvem Kosí bratři, protože se zde vyprávělo o kosích. A jejich nápady mě pobavily, ale je škoda, že s tím měli vždy problém. Od Matese bych si přečetl knihu s názvem Klub tygrů - Jed červeného leguána, protože jsem ještě nikdy nečetl knihu od Klubu tygrů. Od Viktorie bych si chtěl přečíst knihu s názvem Klub tygrů: Žraločí pevnost, protože mě zaujal žraločí výskyt. Od Anety mě zaujala a chtěl bych si přečíst knížku s názvem Klub tygrů: Pirátský poklad, protože mě zaujal námět o pirátech.

Nikola Čičmancová: Na první místo jsem dala knížku Rita pomáhá, protože je hezká tím, že tam pejsek Rita zachraňuje. Na druhé místo dávám knížku Ezopovy bajky. Ta je zábavná a má hezké ilustrace. Třetí místo patří knize s názvem Létající myšák. Kniha se mi líbila, protože se myšák snaží létat. Z knih od spolužáků má první místo Kubíček Slavíček zachraňuje Jurassie. Líbilo se mi, že to je o dinosaurech. Druhé místo obdržel Dusty: Zázrak o Vánocích. Je to hezká kniha, líbil se mi pejsek Dusty, který je hravý a hodný. Třetí místo patří knize Jednu jí vrazím. Líbila se mi, protože malé mimino umí všechny věci jako dospělí.

Václav Palatáš: Mně se nejvíc líbila kniha Frankenstein, protože je sci-fi a i strašidelná. Pak ještě Drákula, protože je hodně strašidelná. A nakonec Válka světů, protože se jedná o sci-fi. Bavila by mě Davidova kniha Chytrolíni z Hloupětína, protože je hodně humorná. Dále Klub tygrů - hrozivé pařáty, která je také od Davida, protože mám rád detektivky. A do třetice Robinson Cruso od Matese, protože mám rád dobrodružství.

Jakub Slavíček: Z mých knih se mi nejvíc líbila kniha Kubík Slavíček a Přízrak Klementina, protože byla nejkratší, ale hodně zábavná. Jako druhá kniha se mi líbila Fantastický pan Lišák, protože byla legrační. A třetí moje nejlepší kniha byla protože byla o hře minecraft. Knihy mých spolužáků: Na prvním místě Pekelná třída a tábor zdrcených srdcí Davida, protože to bylo zábavné. Na druhém místě je Klub Tygrů - Oživlá mumie Matese, protože to bylo dost zábavné. A třetí místo obdržela Válka světů Vaška, protože to bylo bojovné.

Viktorie Urválková: Ve čtvrtém a pátém ročníku se mi asi nejvíc líbily tyto tři knihy: Klub tygrů: Oživlá mumie, Klub tygrů: Safari v ohrožení a Klub tygrů: Utajená laboratoř. Na první místo bych dala Klub tygrů: Oživlá mumie, protože byla napínavá dějem a je strašidelná. Na druhé místo bych dala Klub tygrů: Utajená laboratoř kvůli záchraně bezbranných zvířat a hezkém ději. Na třetí místo bych dala Klub tygrů: Safari v ohrožení, jelikož mě zaujaly části, kde mohli tygři umřít a protože je detektivní. Od spolužáků se mi nejvíc líbily tyto knížky: Václav Palatáš: Bílý tesák a Válka světů. Matyáš Lédl: Klub tygrů: Tajemství starého domu. Na první místo bych dala: Václav Palatáš: Válka světů, protože se mi líbila odvaha hlavní postavy a napínavý děj. Na druhé místo bych dala: Václav Palatáš: Bílý tesák kvůli roztomilosti děje a na třetí místo bych dala: Matyáš Lédl: Klub tygrů: Tajemství starého domu, protože se mi líbil strašidelný děj.

David Štefek: Na první místo dám knihu Klub tygrů - Přízrak černého obra. Tuto knihu jsem vybral, protože je napínavá. Druhá je kniha Pekelná třída a tábor zdrcených srdcí. Ta je velmi vtipně napsaná. Na třetím místě je kniha Klub Tygrů – Mumie za volantem. Tuto knihu jsem opět vybral, protože má dobrodružný děj. Knihy od spolužáků: Klub tygrů - Záhadný duch Matyáše Lédla jsem vybral, protože je napínavá. I druhou knihu doporučil Matyáš. Je to Klub tygrů - Utajená laboratoř. Má hodně dobrodružný děj. Třetí knihu, Klub tygrů: Pirátský poklad nám doporučila Aneta. I ta je hodně napínavá a určitě by mě bavila.

Matyáš Lédl: Nejvíc se mi líbila kniha Klub tygrů - Jed červeného leguána, protože se mi k ní povedl obrázek. Další knihou je Klub Tygrů - Pobřeží koster, protože je to hodně strašidelný příběh. Třetí kniha je Dobrodružství mezi dinosaury, protože se mi líbí že tam jsou dinosauři. Z knih ostatních se mi líbily Kubíček Slavíček zachraňuje Jurassie, protože v ní jsou dinosauři, Kosí bratři, protože je to vtipná knížka a Dům příšer, protože v ní vystupují příšery.

Dominika Čičmancová: Ve čtvrtém a pátém ročníku se mi nejvíce líbily knihy O oslíkovi šedém kopýtku, kde mě moc pobavil děj a taky se mi líbil obrázek, Povídání o pejskovi a kočičce, ve které se mi hodně líbily obrázky a taky kapitola Jak kočička s pejskem slavil svátek a kočička narozeniny. Úplně nejlepší byla kniha Dobrodružství veverky Zrzečky. Tato knížka je moje opravdu oblíbená, její ďěj je hodně napínavý a roztomilý. Bavil mě uplně celý příběh. Z knih svých spolužáků bych si chtěla přečíst Deník Mimoňky od Vikči. Moc mě zaujal děj a kniha vypadá jako doopravdický deník s moc zajímavými příběhy. Zvířátka z Kouzelného lesa - Veverka Viky od Nikčy má hezký děj a moc hezké obrázky. Myslím, že by mě mohla bavit. Nejhezčí knížkou je Malá baletka: Ela a kouzelné baletní střevíčky od Anety. Je moc zajímavá a taky má opravdu boží děj. Když tu knihu Aneta předváděla, chtěla jsem ji taky.

páťáci