Tvůrce webu je i pro tebe! Postav třeba web. Bez grafika. Bez kodéra. Hned.
wz

Absolventi školy v roce 2022

Naše Kniha knih

čtenářský hradSe svým učitelem Lubomírem Šárou jsme začali připravovat referáty o přečtených knihách pro své spolužáky od září 2020. Každý z nás představil a doporučil svým spolužákům dvacet přečtených knih.

Lukáš Ptáček: Moje nejlepší tři knížky jsou Železný muž, Marrley a já, Krysáci. Na první místo bych dal Železný muž, protože to byla moje vůbec první knížka. Na druhé místo bych dal Marrley a já, protože to je příběh o psím životu. Na třetí místo bych dal Krysáci, protože když jsem byl malý, tak jsem se v televizi koukal na Krysáky. Tři nejlepší knížky, které doporučují mí spolužáci, by byly Lionel Messi, Cristiano Ronaldo, Kosí bratři. Na prvním místě bych četl Kosí bratři od Jonáše, protože jsem se na ně koukal na televizi, když jsem by malý. Na druhé místo bych dal Lionel Messi od Viléma, protože mám rád tohoto fotbalistu. Na třetí místo bych dal Cristiano Ronaldo od Viktora, protože i tohoto fotbalistu mám rád.

Jakub Rejchrt: Moje nejoblíbenější knihy jsou Ztracený svět v podzemí, protože je to dobrodružné sci-fi a já mám rád tuto literaturu. Další kniha Alchymistova šifra - Volání přízraku je detektivka odehrávající se v minulosti a jsou tam věci, které my už nemáme. TTřetí kniha Hraničářův učeň - Hořící most obsahuje legendární souboj a zápletku pro další dva díly. Knihy doporučené mými kamarády: Garfield se vybarvuje, protože je hodně vtipná (od Vaškaú. Frankrinstein od Lukáše, protože je to zčásti horor a já mám docela horory rád. Bílý tesák, opět od Lukáše, protože je to příběh zčásti smutný.

Lukáš Mrázek: Na první místo bych dal Timur a jeho parta, protože je hodně stará a je to moje poslední přečtená kniha v této škole. Na druhé místo bych dal Bylo nás pět, protože Petr Bajza vypráví to, co se mu stalo, když byl malý, a taky jsem ji četl docela dlouho. Na třetí místo bych dal Malý princ, protože to byla moje první knížka. Ze tří knih představených spolužáky si chci přečíst knihu Lukáše Hasičské pohádky, protože jsem taky hasič. Na druhé místo bych dal od Kuby Nejkrásnější pohádky o dracích, protože jsem ještě nečetl žádnou knihu o dracích. A na třetí místo bych dal od Honzy Prázdniny s delfíny, protože mám rád delfíny a žádnou knihu jsem o nich ještě nečetl.

Jan Štverák: Na první místo ze svých knih bych dal Spongebob Houba na Suchu, protože byla dlouhá a zajímavá. Na druhé místo bych dal Dračí pohádky, protože tam byly hezké pohádky o dracích. Na třetí místo bych dal Klub tygrů - Létající přízrak, protože byla hodně napínavá. Od kamarádů bych si chtěl přečíst Bylo nás pět od Lukáše, dal bych ji na první místo. Na druhé místo bych dal Děti z Bullervynu od Kiki, protože když jsem byl malý, četl mi ji táta. Na třetí místo bych dal Krysáci od Lukáše Ptáčka. Vybral jsem ji, protože jsem na tyto příběhy koukal v televizi.

Kristýnka Sokolová: Na první místo bych dala knížku Ela a maškarní ples, protože se mi líbil příběh o přátelství. Na druhé místo bych dala knížku Děti z Bullerbynu. Líbilo se mi, jak spolu děti z vesnice zažívaly dobrodružství. Na třetí místo bych přiřadila knížku Rosa a měsíční kámen. Bavilo mě čtení a byly v ní hezké obrázky. Od Kristýnky bych si chtěla přečíst knihu Dášenka čili život štěněte, protože mám ráda psy. Od Vaška bych si přečetla knížku Pohádky o zvířatech, protože miluju zvířata a ráda o nich čtu. A od Lukáše Mrázka bych si přečetla knížku Človíčkova dobrodružství, protože by mě mohla bavit.

Václav Chrbolka: První moje oblíbená kniha se jmenuje Dračí srdce - Nástrahy labyrintu, protože je o dracích a má hodně pokračování. Druhá oblíbená je Garfild se vybarvuje, protože je zábavná a třetí Garfild a záhadná mumie, protože je taky zábavná. Z knih od spolužáků, které bych si chtěl přečíst, bych jmenoval na prvním místě Železný muž od Lukáše, protože se mi líbí roboti. Druhá je Klub tygrů - Fantom z fotbalového hřiště od Honzy, protože se mi líbí Klub tygrů. A třetí je Hraničářův učeň od Kuby, protože se mi líbil děj.

Ladislav Růžička: Na první místo bych dal Staré pověsti české, protože tu vystupuje Přemysl Otakar II. Na druhé místo bych dal Dobrodružství s myškami, protože máme morčata. Na třetí místo Cipískova loupežnická knížka, protože se mi líbilo, jak tam dělali vtipy na knížepána. Od svých spolužáků bych na první místo dal knížku, kterou přednesl Jan Štverák, Klub tygrů, protože ty příběhy jsou fakt dobré. Na druhé místo knížku, kterou představil Václav Chrbolka, Maxipes Fík na cestách, protože jako malý jsem to zbožňoval a rád jsem se na to koukal v televizi. Na třetí místo bych dal knížku od Lukáše Mrázka Velká kniha příběhů Toma a Jerryho, protože jsem na to pořád koukal v televizi a od té doby to mám rád.

Kristýna Dušánková: Z knih, které jsem přečetla, bych na první místo dala Káťa a Škubánek. Líbí se mi na ní, jak jsou velcí kamarádi. Na druhé místo bych dala Kosí bratři. Tady se mi líbí, jak jsou na sebe hodní. Na třetí místo bych dala Vyprávění o víle Amálce. Líbí se mi, jak je hodná a pracovitá. Z knih svých spolužáků bych si ráda přečetla Malou baletku, kterou představila Kristýnka. Líbí se mi, jak dělá balet a že je tak krásná. Určitě bych si přečetla také pokračování - Malá baletka Nela a stříbrný jednorožec. Na ní se mi líbí, jak se krásně stará o jednorožce. Také na knize Malá baletka Ela a kouzelná víla se mi líbí, jak jsou velké kamarádky.

Kryštof Kusý: Ze všech knih, které jsem zatím přečetl, bych vybral jako první Harry Potter a kámen mudrců, protože jsem fanoušek Harryho a viděl jsem i všechny díly v televizi. Jako druhou bych dal Toy Story - příběh hraček, dobrodružství Woodiho a Baze vás nenechá ani na chvilku odpočinout. Třetí kniha by byla Mach a Šebestová zase ve škole, kouzla a čáry - to se mně líbí. Od spolužáků bych si chtěl časem přečíst knihu Bylo nás pět, kterou četl Lukáš, příběh pěti kamarádů kteří každý den něco zažívají a objevují, to by mě zajímalo. Jako druhou knihu bych si vybral Dračí srdce - Nástrahy labyrintu, kterou četl Venda, protože jsem viděl film, který se mně líbil a zajímalo by mě, jaká bude kniha. A třetí, Ztracený svět v podzemí, to je sci-fi a to mám rád i ve filmu jako Kuba.

páťáci