Tvůrce webu je i pro tebe! Postav třeba web. Bez grafika. Bez kodéra. Hned.
wz

Absolventi školy v roce 2023

Naše Kniha knih

čtenářský hradSe svým učitelem Lubomírem Šárou jsme začali připravovat referáty o přečtených knihách pro své spolužáky od září 2021. Každý z nás představil a doporučil svým spolužákům dvacet přečtených knih.

Anežka Chrbolková: Na první místo bych dala knížku Kouzelné příběhy - Strážci tajemství jednorožců, protože ráda čtu o jednorožcích. Na druhé místo bych dala knížku Kouzelné pohádky, protože knížka má zajímavý děj. Na třetí místo bych přiřadila knížku Štěňata z Čarovné louky - Lumpárny a kouzla, protože mám ráda psy. Od Anežky bych si chtěla přečíst knihu Kladrubáčci, aneb vyprávění starokladrubského hříběte a ještě Kladrubáčci - Emilka se vrací, protože ráda čtu o koních a zajímavé příběhy. Od Agáty bych si ráda přečetla knížku Příběhy z vrbového hájku: Sovička a jednorožec, protože je o zvířatech a já je mám ráda.

Anežka Kacafírková: Moje první nejoblíbenější kniha je Kladrubáčci, aneb vyprávění starokladrubského hříběte, protože se mi líbila řeč Emilky. Na druhé místo bych dala knihu Kladrubáčci - Emilka se vrací, protože v ní jsou hezké obrázky a líbily se mi zajímavosti o koních. Na třetí místo bych dala knihu Šmodrcha, protože se mi líbil kocour Šmodrcha - je děsně vtipný. Od Anežky bych si chtěla přečíst knihu Skoro nejlepší sestry - Pohroma s dortem, protože v ní je vtipný příběh a ještě knihu Leo a Luky: Nejlepší kamarádi, protože mám ráda koně a je tu zábavný příběh. Od Agáty bych si chtěla přečíst knihu Příběhy z vrbového hájku: Sovička a jednorožci, protože mám ráda zvířata.

Lucie Štefková: Na první místo oblíbenosti bych dala knihu jménem Detektivové, protože se mi líbily desky na knize. Na druhé místo bych dala knihu jménem Polární pohádka, protože byla krátká. Na třetí místo bych dala knihu jménem Recyklované pohádky, protože se mi dobře četla. Chtěla bych si přečíst knihu od Elišky Soví kouzlo a tajuplný drahokam, protože jsem jí ho pomáhala psát a zalíbila se mi. Docela bych si chtěla přečíst knihu od Agy Eda a Ferda, protože má hezký obrázek a zajímavý děj. A ještě bych si chtěla přečíst knihu od Elišky Ztracený ježek, protože má hezky napsaný referát, a tak mě zaujal.

Eliška Kloboučníková: Na první místo bych zařadila knihu Soví kouzlo a tajuplný drahokam, protože se mi líbily obrázky v knize. Na druhé místo bych dala O princeznách a vílách, protože se mi tato kniha dobře četla. Na třetí místo zařadím Lesní majáles, protože ji mám od babičky. Chtěla bych si přečíst knihu, kterou představila Lucie Ema a její zoo, protože se mi líbil děj, jak ho četla v kroužku. Druhá kniha je také od Lucie: Hvězdný prach - jen věřit. V ní se mi líbily obrázky. Třetí knihu představila Anežka. Jedná se o knihu Kladrubáčci, aneb vyprávění starokladrubského hříběte. V ní byly krásné fotografie.

Agáta Součková: Na první místo bych umístila knížku Příběhy z vrbového hájku: Sovička a jednorožec. Líbila se mi, protože se mi líbil děj. Na druhé místo bych zařadila knížku Káťa Líbezná - Tančící princezna. Ta se mi moc dobře četla. Na třetí místo bych dala knížku Káťa Líbezná - Kovbojská princezna. Na ní se mi líbilo, že byla o taneční škole. Od Anežky K. bych si přečetla knížku Zvířecí nemocnice - Morčátka v nebezpečí, protože se mi líbí knihy o zvířatech. Od Anežky Ch. bych si přečetla knihu Skoro nejlepší sestry - Pohroma s dortem, protože se mi líbil děj. Od Lucky bych si přečetla Teta to plete, protože i v této knize se mi líbil děj.

Jonáš Slavíček: Na první místo bych zařadil knihu Strašidelná cesta, protože se mi líbí strašidelné příběhy. Na druhé místo bych zařadil knihu Bez frází a bez jůtubu, protože v ní je hodně známých sportovců. A na třetí místo bych dal knihu iPOHÁDKA, protože ji napsal youtuber, který se jmenuje Karel Kovy Kovář a líbil se mi obrázek na deskách. Chtěl bych si přečíst knihu, kterou představil Vilém. Jmenovala se Lionel Messi. Jsem totiž fotbalista. Na druhé místo bych zařadil knihu, kterou představil Viktor. Jmenovala se Cristiano Ronaldo, protože mě baví fotbal. A na třetí místo bych zařadil knihu od Štěpána, která se jmenuje Klub tygrů - utajená laboratoř, protože už jsem četl jiné díly Klubu tygrů.

Vilém Veselý: Na první místo bych zařadil knihu Lionell Messi, protože mu fandím ve fotbale. Na druhém místě vyzdvihnu knihu Ruměnička a její kamarádi, protože jsem se v ní dozvěděl o Lipůvce. Na třetí místo bych dal knihu Co dělá vítr, když nefouká, protože jsem se v ní dozvěděl, co dělá vítr když nefouká. Od kamarádů se mi líbily tyto knihy: od Agáty se mi líbila kniha Eda a Ferda, protože je vtipná. Od Štěpána Policejní křeček, protože je vtipné, že i křeček je policajt. Od Anežky se mi líbily Příběhy rodiny Smrtičovy, protože mně přišla zajímavá.

Štěpán Chvojka: Moje tři nejlepší knížky jsou Projekt pes, Dášenka a Školní štěně. Na první místo bych dal Projekt pes, protože tam je nejnapínavější děj. Na druhé místo bych dal Dášenku, protože v ní byly hodně hezké obrázky. Na třetí místo bych dal Školní štěně, protože máme doma taky štěně. Tři nejlepší knížky kteří mně doporučili spolužáci: Na první místo bych dal Cristiano Ronaldo od Viktora, protože mu hodně fandím. Na druhé místo bych dal Lionela Messiho od Viléma, protože mu taky fandím. Na třetí místo bych dal Človíčkova dobrodružství od Jonáše, protože jsem tuto knihu taky četl.

Viktor Veselý: Nejlepší kniha, kterou jsem četl, je Ztřeštěný dům na stromě 26 pater. Líbí se mi, protože v ní jsou hezké obrázky. Dál se mi líbila kniha Krysáci, protože v ní je trpaslík a já mám trpaslíky rád. Kniha Cristiano Ronaldo se mi líbí, protože mám rád fotbal. Kniha Policejní křeček od Štěpána by se mi líbila, protože jsem doma měl křečka. Od Jonáše bych si přečetl Klub tygrů, protože se mi líbí detektivky. Od Adama doporučený Deník Ninji ze šestky šach mat, protože mám rád ninji.

Nejlepší kniha, co jsem četl, je Pohádky z Větrné Lhoty, protože je zajímavá a hezká. Druhá byla Hnědáček a nalezená podkova, protože má hezké obrázky a má zajímavý děj. Třetí byla Ruměnička Lipůvka a její kamarádi, protože je krásná, má hezké obrázky a dobře se čte. Líbila se mi kniha od Viléma Minimum pro rybáře, protože je hezká a má hezký děj. Další se mi líbila od Jonáše kniha Nezbedníci, protože má hezký děj a hezké obrázky. Poslední, co se mi nejvíc líbí, je kniha od Štěpána Sedmilhář Josífek, protože má hezký děj.

páťáci