Tvůrce webu je i pro tebe! Postav třeba web. Bez grafika. Bez kodéra. Hned.
wz

Absolventi školy v roce 2024

Naše Kniha knih

čtenářský hradSe svým učitelem Lubomírem Šárou jsme začali připravovat referáty o přečtených knihách pro své spolužáky od září 2022. Každý z nás představil a doporučil svým spolužákům dvacet přečtených knih.

Pavel Kouba: Nejlepší kniha na Knize knih, co jsem četl, je Sám doma. Viděl jsem i film a moje mamka ji také četla, tak jsem si ji vybral a taky jsem si myslel, že kniha bude jiná než film. Jako druhou knihu jsem vybral Nejkrásnější vánoční pohádky. Má nádherné obrázky a hezky se čte. Je vhodná pro čtení před spaním pro děti. Jako třetí jsem vybral Bob a Bobek v létajícím klobouku, protože jako malý jsem sledoval pohádku v televizi a malá sestra to taky sleduje, tak mě napadlo, že si tu knihu přečtu. Lukáš mi doporučil knihu Lionel Messi. Chtěl bys si ji přečíst, protože mám rád Messiho a žádnou jeho knihu jsem nečetl. Jako druhou bych rád přečet Vojtovu knížku Ukradený orloj, protože mám rád napínavé filmy a knížky o zlodějích. I třetí knihu doporučil Vojta. Dračí srdce - Velký turnaj by se mi líbila, protože v ní jsou draci a draky mám rád, hlavně dračí souboje.

Lucie Dědková: Ze všech knih, které jsem přečetla, bych si jako první vybrala knihu Osudoví kamarádi, protože je to fantazy příběh a je velice zajímavý. Jako druhou knihu bych si vybrala knihu Šmudla se ztratil, protože jsem ji dostala za nejlepšího čtenáře a je o kočičce, které mám moc ráda. Jako třetí knihu jsem si vybrala knihu Letopisy Narnie – Lev, čarodějnice a skříň, protože ji četla moje sestra a doporučila mi ji. Z doporučených knih od spolužáků bych si chtěla na prvním místě přečíst Chata v Jezerní kotlině, kterou četl Vojta a u které mě zaujal její děj. Na druhém místě bych si chtěla přečíst Zloknihu, kterou četl Lukáš, protože se mi líbily obrázky a má zajímavý děj. A na třetím místě bych si chtěla přečíst Vzpouru strašidel, kterou četla Káťa. V ní mě zaujaly postavy a také obrázky.

Lukáš Pešava: Moje nejlepší kniha, kterou jsem četl, je Nejzlejší Zlokniha na světě, protože se v ní přeskakovaly stránky a procvičil jsem se při otázkách, které mi dávala. Jako druhou knihu, kterou jsem přečetl, hodnotím Holubí letka. Byl to komiks, nejvíce se mi líbil děj. Třetí knihou je Jak vycvičit draky. Líbila se mi proto, že byla napínavá. Od Pavla bych si rád půjčil knihu Sto jedna dalmatinů, protože jsem viděl pohádku v televizi, tak bych si ji chtěl přečíst ještě v knize. Jako druhou knihu bych si přečetl Chaloupka na vršku, protože když jsem byl malý, tak mně ji všude pouštěli. Četla ji Kateřina. Třetí knihu, která se jmenuje Bambi, bych si rád přečetl od Martiny, protože ji znám z televize.

Kateřina Palatášová: Ze všech knih, co jsem četla, mě vždy něco překvapilo. Na prvním místě se u mě umístila kniha Špionka Fiona - Jen počkej zloději, protože mám ráda detektivky a tahle mě hodně bavila. Na druhém místě se umístila kniha Malý princ, protože mě bavil děj a bylo to krásně napsané. A na poslední třetí místo se dostala kniha Vzpoura strašidel, protože byla zábavná a měla krásný děj. Z doporučených knih mých spolužáků se mi nejvíc líbila Zrzečka pod hvězdami, protože v ní byly krásné obrázky a měla moc hezký děj. Na druhé místo bych zařadila knihu Chlupatý dáreček. Ta se mi hodně líbila. A na třetím místě se umístila kniha Nešikovné štěňátko, protože byla vtipná. Všechny doporučené knihy byly od Martiny. Ovšem všechny předvedené knihy byly krásné a krásně napsané.

Martina Beňová: Na prvním místě mých přečtených knih se umístila kniha Bylo nebylo - Zloděj kouzel, protože mě velmi překvapil její děj. Na druhém místě se umístila kniha Ema a její kouzelná zoo - Snaživý medvídek, protože mám ráda zachraňování zvířat. Na třetím místě se za mě umístila kniha Nešikovné štěňátko, protože mi přišly vtipné obrázky. Z knih doporučených ostatními spolužáky se mi nejvíc líbila kniha Poraněný sokol. V ní se mi hodně líbily obrázky. Na druhém místě se umístila kniha Táta to motá, protože je o mém dětství. Na třetím místě se umístila kniha Mikulášovy patálie - Návrat z prázdnin, protože ta je hodně zábavná. Tyto knihy mi doporučily Kateřina s Adélou.

Vojtěch Boháč: Nejlepší kniha, co jsem četl, byla Chata v jezerní kotlině, protože vás nenechá ani na chvíli odpočinout díky napětí. Jako druhou knihu bych si vybral Indiáni z Větrova, protože mi ji doporučil taťka. Jako třetí knihu jsem si vybral Staré řecké báje a pověsti, protože byla hodně poučná. Chtěl bych si přečíst knihu Teta to plete, kterou mi doporučil Pavel. Myslím, že bych se hodně pobavil. Kvůli humoru bych si chtěl přečíst knihu Víbuch plíny, kterou mi doporučil Adam. A jako třetí knihu bych si vybral Princ a Chuďas, kterou četl Pavel. Má celkem zajímavý děj.

páťáci