Tvůrce webu je i pro tebe! Postav třeba web. Bez grafika. Bez kodéra. Hned.
wz

4. ročník

Naše Kniha knih

čtenářský hradSe svým učitelem Lubomírem Šárou jsme začali připravovat referáty o přečtených knihách pro své spolužáky od září 2023. Každý z nás představil a doporučil svým spolužákům deset přečtených knih.

Ema Trojanová: Tři nejlepší knihy, které jsem četla, byly Jůlinka a její zvířátka. Vybrala jsem si ji, protože mám ráda pejsky a knížka vypráví o pejskách. Krysáci jsem si vydrala, protože se mi líbily ilustrace, a abych nečetla další knížku, tak jsem si ji vybrala, když jsme měli povinnou četbu. Velké dobrodružství piráta Nata jsem si vybrala, protože v ní byly hezké ilustrace a dostala jsem ji od tety a strejdy k narozeninám. Tři nejlepší knihy, které mi doporučili spolužáci a které bych si ráda přečetla: Určitě Krysáci od Barči, protože si myslí, že by mě kniha pobavila. Další knížku mi doporučila Kája. Jsou to Kouzelné české pohádky. Doporučila mi ji, protože jsou v ní hezké pohádky. Další knížku mně doporučila Adélka. Je to Ela a ledová kletba, protože ráda tančím.

Barbora Štarhová: První nejlepší kniha je Klára a bubáci. Tu jsem si vybrala, protože mě bavila číst, taky mě bavily ty jejich příhody a dobrodružství. Druhá knížka je Krakonošovy pohádky, protože mám ráda pohádky a v knize jsou hezké ilustrace. Třetí knihou je Nemocnice pro zvířátka: králíček v nebezpečí, protože mám moc ráda králíčky a bavila mě číst. Ze tří doporučených knih mi první doporučila Emča. Je to Julinka a její zvířátka. Opět je to kniha o zvířátkách, které mám ráda. Druhá doporučená kniha je od Adély O hajném Robátkovi a jelenovi Větrníkovi. Tu mi doporučila, protože mám ráda přírodu. No a třetí mi doporučila Lucka. Jmenuje se Čarovné knihkupectví - škola drží při sobě. Tu mi doporučila, protože ráda čtu.

Adam Rejchrt: První nejlepší kniha je Do jámy. Kniha se mi líbila, protože jsem hrál hru inspirovanou knihou a ta taky vypadala napínavě. Druhá kniha je Zrádce ve vesmíru. Ta se mi líbila, protože mám rád scifi a vesmír a byla taky inspirovaná hrou. Na třetí místo bych dal Policejní křeček. Tahle kniha se mi líbila, protože mi ji mamka četla, když jsem byl malý a neuměl jsem číst. Z doporučených knih bych si rád přečetl Holubí letka. Tu mi doporučil Lukáš a zaujala mě, protože mám rád vtipné příběhy. Druhá kniha je Mikuláš a jeho přátelé od Vojty. Zaujala mě, protože mám rád humorné knihy. A třetí knihou je Klub tygrů - oživlá mumie, kterou mi doporučil Martin. Zaujala mě, protože je plná tajemství a dobrodružství.

Martin Sokol: Nejvíc se mi líbila kniha Martin na farmě, protože byla o mně. Vybral jsem si ji také, protože se mi líbil její obal. Druhá kniha je Dusty - Velký hrdina. Tato kniha se mi líbila, protože byla o pejskovi, který byl hodně statečný. Vybral jsem si ji, protože mě zaujal ten pejsek. Třetí knihou je Oflajňák. Tato kniha se mi líbila, protože byla o dobrodružství. Vybral jsem si ji, protože byla o tom, že se nesmí hrát moc dlouho na počítači. Staré pověsti české mi doporučil Kuba, protože rád čtu o bitvách. Knihu bych si přečetl, protože mě zajímají bitvy. Knihu Propast mi doporučil Kuba, protože mám rád dobrodružné knihy. A knihu Příběhy z hradů a zámků mi doporučil Kuba, protože mám rád pohádky. Tuto knihu bych si přečetl, protože mám taky rád hrady a zámky.

Adéla Holubová: Za nejlepší knihu považuji Nela a prokletá korunka. Vybrala jsem si ji, protože mě zaujal napínavý děj. Na druhém místě by byla kniha Malý Mikuláš a jeho přátelé. Tuto knihu jsem si vybrala, protože je hodně srandovní. A na třetí místo bych dala knihu Krysáci. Tato kniha je velmi hezká a vybrala jsem si ji i kvůli ilustracím. Z doporučených knih je na prvním místě Jakubova kniha Kouzelná třída - Den dětí. Chtěla bych si ji přečíst kvůůli hezkým ilustracím. Na druhém místě je kniha Káji, která se jmenuje O chytré kmotře lišce. U ní se mi líbil děj. A třetí je také Káji kniha, která se jmenuje Byla jednou koťata. Tu bych si přečetla, protože mám ráda koťátka.

Jakub Rulík: Moje nejlepší kniha se jmenuje Příběhy z hradů a zámků. Tuto knihu jsem si vybral kvůli ilustracím a hezkém ději. Na druhém místě je kniha Z deníku kocoura Modroočka. V ní jsou moc hezké příběhy. Třetí místo obsadila kniha Staré pověsti české. Tuto knihu jsem si vybral kvůli vlastivědě, abych byl v něčem napřed. Knihy, které mi doporučili spolužáci, jsou Minecraft – Příběhy z Overworldu. Tuto knihu mi doporučil Adam a myslím, že bude hodně zajímavá. Chtěl bych si jí určitě přečíst, nejvíc kvůli tomu, že je psaná na způsob mé oblíbené hry Minecraft. Druhá kniha je Zlaté jablko. Tuto knihu mi doporučil Adam a já bych si ji vybral kvůli tomu, že nevím, jakou jinou si mám vybrat a kvůli tomu, že je na způsob mé oblíbené hry Minecraft. Poslední je kniha Kouzelná třída – Další kouzlení. Tuto knihu mi doporučil Martin, určitě si jí někdy přečtu. Tato kniha se mi vypadá na to, že je zajímavá kvůli tomu, že v ní jsou kouzla.

Karolína Kusá: Moje nejlepší kniha je Krtek ve městě. V ní se mi líbily hlavně obrázky. Jakou druhou knihu jsem si vybrala knížku Káťa a Škubánek zase spolu. Dobře se mi četla, i když má malá písmena. Jako třetí knihu jsem si vybrala Byla jednou koťata, která obsahuje hezké příběhy a hlavně mapínavé. Z doporučených knih: Barča mně doporučila knihu Ran stříbrný poník Bublina. Ta se mi líbila kvůli obrázkům. Emča mně doporučila knihu Hnědáček a nalezená podkova. Ta se mi líbí, protože má velká písmena. Emča mně doporučila knihu Krysáci. Ta se mi líbila, protože je zábavná.