Tvůrce webu je i pro tebe! Postav třeba web. Bez grafika. Bez kodéra. Hned.
wz

Štěpánka Boušková

Správná pětka (Pětka u moře)

Správná pětkaNakladatelství Egmont ČR, s.r.o.
Místo a rok vydání – v Praze roku MMI (2001)
Počet stran – 144
Jak dlouho jsem knihu četla – 23 dnů
Autor – Enid Blytonová, napsala další knížky, například Tajná sedma, Hádanky
Přiřazení – dobrodružná kniha
Děj knihy
Čtyři děti s jedním psem se rozhodly, že se o velkých prázdninách vypraví na Tremannonskou fannu, kde se ubytují u paní Penruthlanové a pana Penruthlana. Setkaly se tu s klukem, který se jmenoval Yan. Nejdříve se jim nezamlouval, ale nakonec se s ním spřátelily. Yan je zavedl ke svému dědečkovi, který jim vyprávěl, jaké příběhy se odehrály u "Valkýřské věže". Na farmu také zavítali "stodolníci" (to jsou lidi, kteří hrají humorné představení ve stodole).
Dva z kluků, Julian a Dick, se skoro každý den chodili dívat na světlo z věže: Večer se oba dívali na světlo z věže. Divili se, kdo může rozsvěcet světlo. Šli tou cestou, kterou chodívali pořád. Najednou se tam objevil nějaký muž. Byl to pan Penruthlan, a1e kluci ho nepoznali. Pan Penruthlan si myslel, že to jsou nějací zloději, a tak po jednom sáhl. Zrovna po Dickovi. Stiskl ho tak hodně, že mu bolestí tekly slzy. Dick začal křičet "Pomoc!"
A jak to bylo dál? To se dočtete, když si pořádně přečtete tuto zajímavou knihu. O něčem se poučíte, něco vám připadne směšné. Ale to už nechám na Vás, jak se bude líbit.
Čím je kniha zajímavá? Je tam hodně DOBRODRUŽSTVÍ.
Vlastní názor na knihu – moc mě zaujala, líbila se mi, dostala jsem jí k Vánocům. Chtěla jsem se o ní dozvědět něco víc.

Mach, Šebestová a kouzelné sluchátko

Mach a ŠebestováNakladatelství – Albatros, a. s.
Místo a rok vydání – Praha, 2001
Počet stran – 224
Knihu jsem přečetla celou.
Autor – Miloš Macourek
Fotografie z filmu – Tomáš Martínek a Dalibor Michalčík
Děj knihy
Devítiletý Jakub Řeháček seděl v obývacím pokoji na gauči a čekal na televizní večerníček. Když se konečně dočkal, tak se Mach a Šebestová rozhodli, že se podívají do skutečného světa. Poprosili kouzelné sluchátko, aby se do toho skutečného světa podívali. Sluchátko to zařídilo. A co čert nechtěl, objevili se zrovna u Řeháčkových v obývacím pokoji. Babička se ohromně lekla, ale po chvilce se z toho vzpamatovala. Šebestová uviděla, jak na gauči leží časopis, na jehož titulní straně byla fotografie Žofie II. a jejího manžela vévody Alberta. Po večerníčku běžel v televizi přímý přenos ze Savojska. Byla tam Žofie II. a Šebestová si chtěla sáhnout na její korunu a chtěla vědět, jestli je ta koruna opravdu pravá. Tak poprosila kouzelné sluchátko, aby k Šebestové doručilo Žofii II. To se také stalo.
Mach a Šebestová museli chodit do školy, tak z Jonatána psa udělali Jonatána tatínka. Řekli mu, co vše musí udělat a co zase nesmí. Savojská královna se zamazala, takže jí babička musela dát její róbu do čistírny. Královna si u babičky zvykla a líbilo se jí u ní. Mezitím, co Mach, Šebestová a Jakub byli ve škole, zlobivý Ludvík Rykl sebral kouzelné sluchátko a vykouzlil si s ním zlobivé dva kluky – Pažouta a Horáčka z televizního večerníčku. A aby toho nebylo málo, tak sebrali i postavičku čínského kluka Lina Wanga.
A víte jak to bylo dál? Poradím Vám jenom jedno. Přečtěte si tuto knihu a dozvíte se, jak to dopadlo.
Přiřazení knihy – srandovní, dobrodružná.
Názor na knihu – Ležela dlouho v knihovně, tak jsem si jí přečetla a pobavila jsem se.
Kniha je od 6 let a doporučila bych jí Jirkovi Koubovi, Martinovi Šustrovi, Jitce Stehnové a Nele Seidenglancové.

Eliška Liška a Hip Hop Band

Eliška LiškaAutor – Christian Bienek
Ilustrátorka – Olga Franzová
Nakladatelství – Amulet, s.r.o.
Místo a rok vydání – Praha 2002
Z německého originálu Karo Karotte und die Kaugummi – Kids přeložila Jana Kudělková.
Přiřazení – dobrodružná, zábavná, dívčí.
Počet stran – 90, přečetla jsem ji celou. Je určena pro čtenáře od 7 let.
Děj knihy
Eliška má přezdívku "Liška“ kvůli tomu, že má rezaté vlasy. Má i nového sourozence, bratříčka Valdu. Jednou se s ním šla projet po parku a uviděla hlouček lidí, kteří se dívali na něco, co Eliška dosud neviděla. Byl to tanec, při kterém se tělo muselo pořádně pružit jako guma. Lišku to moc zaujalo, tak se šla zeptat, jestli se to také nemůže naučit. Beňda což byl kluk, který tento tanec prováděl, souhlasil. Eliška nechtěla říci svým kamarádkám o tom, co v parku zažila, ale nakonec se to dozvěděli a na Lišku se nezlobili. Ve škole se dokonce přihlásili na vystoupení na školní besídku. Proto s kamarádkami trénují a starají se o malého Valdu a také se těší na to, jak se předvedou před kluky ze třídy, poněvadž se jim věčně jen pošklebují.
A co všechno spolu ještě zažijí? Jestli se chcete dozvědět více, jak to všechno dopadlo, přečtěte si tuto knihu a určitě se s ní pobavíte a obrázky Vás také rozesmějí.
Postavy – Eliška Liška, Valdík, Táňa, Dora, Ester, Ajla, Alex, Ludvík, Jonáš, pan učitel Schwarz, Melanie.
Můj názor na knihu – kniha se mi moc líbila, pobavila mě a brzy se k ní vrátím.
Komu bych doporučila – Jitce, Nele, Verče, Anetě.