Tvůrce webu je i pro tebe! Postav třeba web. Bez grafika. Bez kodéra. Hned.
wz
Viktorie

Viktorie Urválková

Deník Mimoňky

Deník MimoňkyNapsala a ilustrovala: Rachel Renée Russellová.
Vydalo nakladatelství Mladá fronta v Praze roku 2012.
Druh literatury: deník
Počet stran: 278
Kniha je určena pro dívky od devíti let.
Jako vždy si Mackenzie získala všechnu popularitu v celé škole! Šla ke své skříňce, protože Nikki má skříňku hned vedle ní. Ale Nikki to je jedno, protože myslí na něco jiného. Bude mít chemii s Brandonem. Při chemii se ale stala strašná věc. Nikki se dívala do mikroskopu a v tu chvíli jí přišel Brandon říct něco bláznivého. Ona ten mikroskop nezapojila do zásuvky. Nikki si v duchu nadávala za ten trapas. Když Nikki přišla domů, tak se mohla zbláznit radostí, protože vyhrála 500 dolarů v soutěži v keramice. A v noci se Nikki zdálo, že má lektvar lásky a stříkla na Brandona, ale on zrovna stál na jídlo u kuchařky. a on se do ní zamiloval.
Kniha mě zaujala tím, že může být poučná, že když jste ve škole, nemusíte být vždy ti nejlepší.
Charakteristika postav: Nikki je hodná, laskavá a kamarádská. Zoey je hodná a kamarádská. Chloe je milá a kamarádská. Brandon je hezký a laskavý. Mackenzie je zlá.
Knihu jsem četla dva týdny. Doporučila bych ji všem dívkám, hlavně Míše, Nikole a Domče, protože by se z ní mohly poučit.

Naše máma je bosorka

Naše máma je bosorkaNapsala: Gabriela Futová
Ilustrace: Alena Schuzl
Literatura: příběh s dětským hrdinou
Kniha je pro čtenáře od sedmi let.
Vydalo nakladatelství Albatros Praha roku 2004.
Názvy kapitol: Velký objev, Naše máma je bosorka, Natálie všechno prozrazuje, Další překvapení, Začínáme čarovat, Tom a Jerry, Dobrodružství z dovolené, Velký úklid, Hádka a další
Jednoho dne šla máma do práce. Natka s Dominikem zůstali doma. A Natka si hrála na mámu, a oblékla si i máminy šaty, i boty s velkým podpatkem, i velkou oranžovou kabelku, nalíčila se jako kdyby šla na ples. Potom jsi vzpomněla na máminy voňavky a tak jsi vzala máminu nejoblíbenější až z Paříže a šla do pokoje. Najednou přiběhla, že se vylila voňavka a vsákla do koberce. Lahvička byla úplně prázdná. Natálie začala škemrat, ať nějakou vykouzlím a tak jsem vykouzlil. Když přišla máma, už ve dveřích to poznala.
Kniha má 126 stran, četla jsem ji deset dní.
Knihu bych doporučila Saše, protože v knize děti dělají stejné lumpárny jako ona.
Charakteristika postav: Natka je nešikovná holčička. Dominik je kouzelník a je moc šikovný. Máma je hodná a pracovitá.
Kniha mě zaujala tím, že je zábavná a srandovní.

Zapomenuté jehňátko

Zapomenuté jehňátkoNapsala: Kate Davies
Ilustrace: Jon Davis
Literatura: příběh se šťastným koncem
Kniha je určena pro děti od sedmi let. Četla jsem ji 14 dní.
Vydalo nakladatelství Fragmant v Praze roku 2013.
Jednou v létě začalo pršet a pršelo celé dny. Ben šel do školy se svými kamarády a skákali v kalužinách. První den byl déšt vcelku dobrý, ale pak další dny už to byla nuda. Ve škole déšť stékal po okně a Ben ho ani nevnímal. Když přijel domů, Katka jeho sestra, si všimla, že ovce z dolní louky jsou stále tam. Maminka zavolala záchranný tým. A Katka jim pomohla, aby dostali všechny ovce na vrchní louku pana Greena. Když dostali všechny ovce pryč, Ben zahlédl malé jehně, které se jim schovalo, a teď nastala pořádná akce. Ben doběhl pro Katčino prkno, protože Katka byla záchranářka. A museli dostat jehně pryč odtamtud. Ben vzal suché ručníky, aby bylo jehně, až ho vytáhnou, celé v teple a suchu, a pro jistotu ho přivázali lanem. Když ho osušili, tak ho Ben šel dát do ohrady pana Greena, a viděl, jak je šťastné. Dali ho do garáže do malého růžku. A pak si dali horkou čokoládu a potom Dan s Annou odjedou a Katka s Benem a mamkou jdou koupat Jess a příde tetínek a Ben mu všechno povypráví.
Knihu bych doporučila Domče, protože by se jí mohly líbit obrázky.
Kniha má 126 stran.
Charakteristika postav: Ben je milý, hodný a laskavý. Katka je milá. Maminka je krásná a hodná. Anna je starostlivá a milá. Dan je hodný. Všichni jsou kamarádští.
Kniha mě zaujala tím, že napsaná je podle skutečné události. Je zábavná a krásně napsaná.

Jednu jí vrazím

Jednu jí vrazímNapsala: Elisabeth Zoller
Vydalo nakladatelství Víkend v Praze roku 2007.
Ilustrace: Markéta Laštůvková
Literatura: dívčí příběh
Kniha je pro čtenáře od 9 do 12 let.
Jsem Emma. Jednoho dne přišla do školy nová dívka, jmenovala jse Eva, myslela jsem že budem kamarádky, ale to se změnilo po pár dnech. Pár dnů Eva schovávala svůj nádherný obličej, když ho ukázala, vše se změnilo. Eva začala všem vládnout a byla na ně zlá. Eva šikanovala hlavně Emmu, Arzu, Juliuse. Juppa, Kláru, Dorotheu a spoustu dalších. Emmu už přestalo bavit, jak všem razkazuje. Všichni se sešli v krámu a šli se podívat na jednu věc, protože ve škole se neustále něco ztrácelo, a tak Emma s komarády koupili něco jako alarm, akorát jsi musel zmáčknout knoflík, který ho spustí. Když všichni odešli na velkou přestávku, tak Eva ukradla Emmin nový penál, který dostala od táty k svátku, ale to Eva neměla děůat. Emma dala do penálu totiž alarm. Když všichni přišli z přestávky, Emma vykřikla, mně někdo sebral můj nový penál. Za malou chvíli vytáhla čudlík a zmáčkla ho, v Evině tašce začal houkat a Eva měla po legraci. Když Emma byla doma, šla mamce něco ukázat, ale když přišla, slyšela, jak si máma s její kamrárdkou vyprávějí, kdy to Emmě řeknou. Emma vběhla do obývacího pokoje a ptá se, co mi máte říct. Máma se strašně lekla. Emmo, máš sourozence. Emma vykřikla, jste už moc staří. Máma mohla puknout samým rozčílením, ani si nezapudrovala červené tečky na obličeji. Nakonec se máma uklidnila a povídá, když to bude holčička, tak Eva, a když chlapeček, tak Filip. Eva je největší nepřítelka Emmy a Filip taky.
Knihu jsem četla šestnáct dní. Má 126 stran.
Knihu bych doporučila Nikče, protože by se jí mohla líbit a protože není pro malé děti. Taky by se jí mohly líbit ilustrace.
Charakteristika jednajících posav: Emma je statečná. Arza je milý. Jupp je hodný. Klára je silná a vlídná. Julius je pěkný, hodný a líbí se Emmě. Dorothea je hodná, kamarádská, ale slabá. Eva je zlá a rozmazlená. Filip je hloupý a nechá se snadno obalamutit.
Kniha mě zaujala tím, že to je pravda i v realitě.

Medovníček detektivem

Medovníček detektivemNapsal: Jan Lebeda
Ilustrace: Zdeňka Študlarová
Vydalo nakladatelství Brána v Praze roku 2015.
Literatura: pohádkový příběh
Kniha je pro čtenáře od sedmi let.
Názvy kapitol: Ztracený komín, O víle Hanulce, O zachráněné ježici Bělince, Jak babička s vnučkou zabloudili v lese, O zlém skřítku Žabihourovi, Cvrček Fidiík a žížala Jenoféfa, Podvodníci mravenci, O zlém krtku Jonášovi, Jak měsíček nemohl najít hvězdičku, Jak včely našly a vyzkoušely letadlo a čtyři další.
O víle Hanulce: Jednou šel Medovníček večer na procházku a viděl pavovka, jak má na pavučině neobvykle velkou kapku rosy. Ale říkal si, že je večer a že to je vcelku normální. Když šel druhý den se podívat na pavouka, tak tu rosu tam měl pořád a k tomu si něco mumlal. Medovníček se proměnil ve smrk a schoval se za pavučinu. V noci byl úplněk a medovníček stále čekal, až si pavouk začne povídat s kapkou rosy. V Prázdninové vesničce začal bít zvon a odbíjela půlnoc. Ze studánky vystoupily víly. Medovníček si uvědomil, že to musí být víla a tak se proměnil ve skřítka a zatahal za pavučinu. Kapka spadla a z kapky se stala víla. Všechny víly se radovaly a začaly tancovat. Když dotancovaly, chtěly poděkovat Medovníčkovi, ale ten už byl dávno pryč. Ležel ve své postýlce a spal.
Kniha má 112 stran. Četla jsem ji 13 dní.
Knihu bych doporučila Domče, protože to je pohádka se šťastným koncem.
Charakteristika jednajících postav: Medovníček je milý, hodný, laskavý a kamarádský. Pavouk je zlý, ale taky smutný, nemá žádné kamarády. Víla Hanulka je milá a krásná.
Kniha mě zaujala tím, že Medovníček zachraňuje vílu Hanulku. Je pěkná, má hezké obrázky.

Deník mimoňky - Příběh nebetyčný milostný bryndy

Deník mimoňkyIlustrace: Rachel Renée Russellová
Vydalo nakladatelství Mladá fronta v Praze roku 2018.
Napsala a ilustrovala Rachel Renée Russellová.
Druh literatury: deník pro dívky
Kniha má 255 stran. Je pro dívky od devíti let. Četla jsem ji tři týdny.
Nikki měla pejska Fialku. Fialka byla neposlušná a zlobila. Když šla Nikki s Fialkou na procházku, potkali Brandona a on se nabídl, že ho pomůže vycvičit. Když Nikki s Brandonem skončili s výcvikem, Fialka je obmotala vodítkem, a oni na sobě byli úplně nalepení. V Nikkině hlavě byl zmatek, to je tak trapný. Brandon si říkal, proč je Fialka tak zlobivá. Nikki pozvala Brandona na pizzu, ale přišel i André, oba dva se ptali, s kým bude na prázdninách. Nikki nevěděla, jak se má rozhodnout, a tak utekla a plakala. Druhý den ve škole Nikki nechtěla Brandona ani vidět, byla smutná, ale zároveň i naštvaná sama na sebe. V hlaně si Nikki říká, s kým má jet na prázdniny a nakonec se rozhodne, že zůstane doma, doma je prostě doma, přece jen se s Andrém zná jen týden a Brandonovi by to zlomilo srdce. Nikki říká Andrému, že zůstane doma. André byl smutný, ale Nikki se rozhodla dobře.
Charakteristika jednajících postav: Nikki je hodná a líbí se jí Brandon. Fialka je zlobivá, ale má dobré nápady. Brandon je milý a má rád Nikki.
Knihu bych doporučila Anetce a Ivě, mohly by se jim líbit obrázky.
Kniha byla hezká. Líbilo se mi, že se Nikki s Brandonem skamarádila.
Kniha je zábavná a skvěle napsaná, knihy se šťastnými konci jsou nejhezčí.

Honba za pokladem

Honba za poklademAutor: Ruth Gellersenová
Ilustrátor: Melanie Brockampová
Vydalo nakladatelství JUNIOR, s.r.o. v Říčanech roku 2014.
Dívky viděly na stromě papírek, na kterém bylo napsámo: Jízdárna u růžového koně pořádá každoroční honbu za pokladem. Ti, kdo chtějí najít poklad, ať se přihlásí 5. srpna v jízdárně. Ema řekla dívkám, že se pokusí zúčastnit. Dívky přikývly a řekly, že za zkoušku nic nedají. Lenka s Emou a Verčou vjely do dvora u růžového koně a před nimi viděly paní s velkým vyčesaným drdolem. Pán ale neměl žádné vlasy, měl celou hlavu plešatou, a to se dívkám nelíbilo. Ema jako nejodvážnější dívka předstopila před paní. Obě dvě dívky šly vzadu pomalu a se sklopenou hlavou. Paní se na dívky zvláštně podívala, Lenka a Verča jen poslouchaly. Nejprve nám musíte ukázat, jak vaši poníci skáčou přes překážky. Ema šla jako první, vše se jí povedlo, Lence se taky vedlo skvěle, ale Verča se Syndy měly obě strach. Všechny překážky překonali kromě velkého potoka na podruhé Sindy před potokem zaklopýtla, ale přeskočila ho jen taktak. Všem se zachvělo srdce, ale paní si řekla, že proč by mladé dívky nemohly na takovou slavnost. Dívky se připravily na start, jedna na velkém černém poníku se jim posmívala. Když zazněl výstřel z pistole, Ema, Verča a Lenka ani nespěchaly, zato ostatní uháněli jak o závod. Když dívky splnily všechny úkoly, dostaly se k řece. Ihned našly, kudy se mají brodit. Když se dostaly do cíle, byly moc šťastné a poníci určitě taky.
Charakteristika jednajících postav: Ema je chytrá, ale umí se i naštvat. Lenka je milá, ale se vším si ví rady. Verča je ještě malá, ale je i docela chytrá. Dívka s dlouhými černými copy je zlá a neumí prohrávat. Jany je hodná a kamarádská.
Kniha má 67 stran.
Kniha se mi líbila, protože jsem četla i předešlý díl.
Kniha byla zábavná a skvěle napsaná. Doporučila bych ji Ivě, protože četla také příběh Sindy v nebezpečí.
Druh literatury: dívčí román
Kniha je určena pro dívky od osmi let.
Knihu jsem četla pět dní.

Sindy v nebezpečí

Sindy v nebezpečíNapsala: Ruth Gellersenová
Iustrovala: Melanie Brockampová
Vydalo nakladatelství Junior v Říčanech roku 2011.
Kniha je pro dívky od osmi let. Má 67 stran. Četla jsem ji pět dní.
Kniha mě zaujala tím, že kamarádky nevěří Verče, ale nakonec se ukáže, že Verča má pravdu a vše dopadne dobře.
Verča měla kamarádku jménem Ema a s Emou se kamarádila i Verčina sestra, Lenka. Když Verča, Ema a Lenka šly s poníky zahnat stádo malých telátek, Sindy nebylo dobře. Sindy je Verčin poník a má ji moc ráda. Sindy většinou běhá a má dobré tempo, ale dnes jenom někdy popoběhla a jinak jenom šla. Emě a Lence to přišlo zvláštní, protože většinou holky udržují trojúhelník, ale dnes to vypadalo jako šiška a to se Lence ale doopravdy nelíbilo, protože Verča na Sindy jela jak šnek a to kamarádky štvalo. Verča si myslela, že Sindy má nějakou nemoc, protože si o tom přečetla spousty článků, ale kamarádky Ema ani Lenka jí nevěřily, protože když Sindy měla nějaký pupínek od komára, tak si myslela, že má vyrážku, která je nakažlivá a bála se i o ostatní koně. Proto kamarádky Verče nevěřily, ale Verča si stála za svým a nechtěla to vzdát. Proto pro Sindy Verča zavolala lékaře, aby zjistil, co se s ní děje a nakonec se ukázalo, že Verča měla pravdu. Sindy byla nemocná. Zvěrolékař říkal, že kdyby ho zavolali o týden déle, Sindy by mohla dokonce i umřít, a to by nikdo nechtěl. Verča měla Sindy moc ráda a nikdy ji nechtěla ztratit, protože Verča měla Sndy už odmala a nedokázala by bez ní žít.
Charakteristika jednajících postav: Verča je milá, hodná, ale i starostlivá, bojí se o Sindy a své kamarádky. Ema je hodná, ale je nedůvěřivá a má ráda svého poníka Pepého. Lenka je milá, ale nemá moc ráda sestru Verču, má ráda svého poníka Ferdu.
Knihu bych doporučila Domče a Anetce, protože je krásně napsaná a mně se dobře četla.
Druh literatury: dívčí román.

Klub čarodějek (Trable s koštětem)

Klub čarodějekAutor: Thomas Brezina
Ilustrace: Betina Gotzen Beek
Vydalo nakladatelstí Fragment v Praze roku 2015.
Kniha má 96 stran. Četla jsem ji šest dní.
Kniha mě zaujala, protože má krásný název a zajímalo mě, jak se bude číst. Byla vtipná a zábavná.
Kniha je určena pro dívky od devíti let.
Literatura: dívčí příběh
Knihu bych doporučila Ivě, protože by se jí mohly líbit lumpárny a názvy kapitol, které jsou v knize.
Názvy kapitol: Třesky plesky a důležitá schůzka klubu, Strašák a čarodějnice, Večer soužení a ráno čarování, Čarodějné koště a čarodějné tlesknutí, Veselý let a zděšení při počtech, Létající hůl a plno výmyslů, Koště, které se vrtí a kouše, Poplach kvůli strašákovi a sestřička na měsíci, Zloděj ptačích hnízd a bumerangové kopí, Hrom do police a zamilované koště, Poklad na sýry a Houdininy rady
Jsou tři dívky, Pim, Emily a Cosiam, a ty spolu zažívají spoustu dobrodružství. Jsou to totiž čarodějnice, ale ne zlé, jsou hodné a všem pomáhají. Pim pořád chodila pozdě a chtěla to změnit, a tak vytvořila čarodějné koště, a byla všude vždy přesně včas, ale mělo to háček, když Pim řekla, že koště má být po jejím boku jako nejlepší kamarád, ale to říkat neměla, koště pořád létalo za Pim a ona nevěděla, co má dělat, musela koště zneškodnit, ale jak, je to kouzlo a kdyby koště rozlomila, zase by srostlo a létalo by za ní. Pim si lámala hlavu, co s tím, nevěděla. Nakonec se paní učitelka zeptala celé třídy, kdo to dělá. Pim nerada lhala, ale nemohla říct, že to je kouzelnické koště, a tak řekla, že to vyrábí a chodí na takové představení, kde se musí nejrychleji létat, a tak paní učitelka Pim vynadala, že takové věci do školy nepatří. Pim nevěděla, co má říct, tak nakonec ze sebe vydala hlásku, že si to koště půjde opravit a vypnout. Cosima chtěla jít taky, a té to paní učitelka dovolila, ale když se přihlásila Emily, paní učitelka řekla, že ne a že by mohli dělat lumpárny a něco rozbít. Pim a Cosima koště nakonec nezneškodnili, ale pomohlo jim kouzlo, tedy lépe čarodějné tlesknutí. Pim a Cosima si přáli, aby koště zmizelo do jiné země.
Charakteristika jednajících postav: Pim je hodná, ale nemyslí na věci, které se mohou stát, když bude kouzlit. Cosima je kamarádská, pomohla Pim s koštětem. Emily je spolehlivá a hodná, chtěla vzít vinu s koštětem na sebe.

Klub čarodějek (Pozor, ten pes čaruje)

Klub čarodějekAutor: Thomas Brezina
Ilustrace: Betina Beeková
Vydalo nakladatelstí Fragment v Praze roku 2012.
Literatura: dívčí příběh
Kniha má 96 stran.
Kniha je určena pro dívky od devíti let.
Knihu bych doporučila Domče, protože v tomto příběhu je spousta cukrovinek.
V knize je 14 kapitol: Den zvířat a rozzuřená Emily, Poloviční kouzlo a bouřlivý pozdrav, Strašák a čarodějný pes, Spousta mazlení a jedna hádka, Spousta otázek a ranní šok, Noční vytí a zlé pohledy, Ranní sprcha a dokonalý úklid, Čokoládový dort a další hádka, Malá fretka a velký děs.
Škola zrovna pořádala den mazlíčků a všichni si přinesli mazlíčka. Emily měla Houdinu, králíčka ze zahrady. Cosiam přitáhla do školy kozla Engelberta a všichni se smáli, ale kamarádkám to bylo jedno. Pim přivedla do školy pejska Rotterdama, pejska kterého našla na ulici. Všichni představili své mazlíčky a pak si povídali, třeba co dělají při výcviku mazlíčků. Zničeho nic se Rotterdam začal zvětšovat a Pim hned řekla, že ho musí jít vyvenčit. Paní učitelka přikývla, ať jde a Emily se hned přidala. Rotterdam se stále zvětšoval a na závěr zvětšování se z něho stala velká zlá čarodejnice. Pim měla jen 0,5 čarodějného tlesknutí a Emily to samé, tak spojili síly a zastavili čas v celé škole. Dívky nenapadlo nic jiného, než že půjdou do maringotky. Když se vrátily, čarodějnice tam nebyla. Když ji spatřili, uviděli krásnou mladou ženu a ta jim řekla, o co se jednalo. Byla to zkouška, jestli dívky nepoužijí kouzlo proti ostaním. Tím by zneuctily čarodějný spolek.
Charakteristika postav: Pim je hodná a spolehlivá. Emily je starostlivá. Cosiama je vtipná.
Kniha je zajímavá tím, že na konci je takové drama.
Kniha byla moc hezká, měla hezký obal, hezké obrázky a celkově se mi dost dobře četla. Četla jsem ji devět dní.

Klub tygrů: Safari v ohrožení

Klub tygrů: Safari v ohroženíVydalo nakladatelství Fragment v Praze roku 2013.
Napsal Thomas C. Brezina a ilustrovala Naomi Fearnová.
Kniha má 136 stran.
Druh literatury: detektivní povídka
Kniha je pro čtenáře od osmi let. Četla jsem ji pět dní.
Názvy kapitol: Monstrum?, Pekelná jízda, Útok, Rozzuřené dvě tuny, Co se děje s Janem, Dvě nové návštěvnice, Noční oběv, Přepadení, Podivný dopis, Co to má znamenat
Biggi, Luk a Patrik jsou na safari a moc si to tam užívají. Když už byli daleko, zničeho nic se vypnul motor. Jan musel vylézt z auta a nastartovat ho zvenku. vtom Patrik zahlédl monstrum. Zaječel tak hlasitě, že se všichni lekli. Biggi se ptala, co se děle a Patrik řekl, že něco viděl. Biggi se zasmála a řekla, ta tvoje fantazie, ale dlouho se nesmála! Když to zahlédla taky i Luk a ostatní, Jan co nejrychleji nasedl do auda a jel tak rychle pryč, že se žadný z tygrů nemohl udržet. Ale Jan na to moc ohledů nebral. Za par minut zběsilé jízdy Jan zastavil. Všichni byli otlučení ze strašné jízdy. Když se auto zastavilo, proti autu stál velký nosorožec. když se rozbíhal, všichni rychle vyskočili a utíkali do lesa, aby se všichni dostali do tábora. Najednou se ozvala velká rána jako výstřel. Tygři pátrali, kdo to byl. Nakonec zjistili, že to byl kuchař a že ho vydíral neznámý člověk.
Charakteristika postav: Biggi je milá a rychlá. Patrik je silný jako tygr. Luk je chytrý jako slon.
Kniha se mi líbila, protože se dobře čte. Doporučila bych jí Matymu, protože četl jiné díly.
Kniha byla napínavá. Obsahuje obrázky, které jdou vyřešit jen superlupou.

Klub tygrů: Oživlá mumie

Kub tygrů: Oživlá mumieVydalo nakladatelství Fragment v Praze roku 2012.
Napsal Thomas C. Brezina a ilustrovala Naomi Fearnová.
Kniha má 124 stran.
Druh literatury: detektivní povídka
Kniha je pro čtenáře od osmi let. Četla jsem ji týden.
Názvy kapitol: Něco tu nehraje, co se přihodilo v pyramidě? Mumie se probouzí, Varování, Jaký mělo to strašení smysl? Další odhalení, ÚNOS! Amarom žije, Luk v nebezpečí, Záhadny papír, Dolů! a mnoho dalších
Patrik Biggi a Luk rádi cestují. Tento rok se rozhodli letět do Egypta prozkoumávat pyramidu. Luk měl v Egyptě strýce, a tak byla příležítost ho navštívit. Jelikož strýc rád prozkoumával věci stejmě jako parta tygrů, tak se kamarádi vydali za ním. Když vešli do pyramidy, všech třináct badatelů leželo na zemi. Biggi zavolala záchranný tým. Když se badatelé probrali, začali přemýšlet, proč se stala tato nepříjemná věc. Byla to plíseň. Biggi s ostatními v pyramidě našla pohřebiště faraona. Zničeho nic se začal odsouvat kámen na jeho hrobě. Luk i ostatní se nemohli pohnout. Biggi se nemohla udržet a rozbrečela se. Nakonec zjistili, že Nosatka je zločinka, která utekla z vězení a ukrývala se tu.
Charakteristika postav: Biggi je milá, hodná, ale i moc rychlá a silná. Luk je velice chytrý a hodný. Patrik je zdatný, silný a nebojácný.
Kniha me zaujala hezkými obrázky a tím, že se nechá rychle přečíst.
Knihu bych doporučila Matymu, protože četl jiné díly. Určitě ho velmi zaujme.

Upíří internát: Úplňková noc s Molly

Úplňková noc s MollyNapsala: Dagmar H. Mulerová
Ilustroval: Oliva Vieweg
Knihu vydalo nakladatelství Fragment v Praze roku 2014.
Kniha má 130 stran. Četla jsem ji dva týdny.
Kniha je určena pro čtenáře od osmi let.
Druh literatury: pohádkový příběh
Knihu bych doporučila Anetce, protože v ní vystupuje upírka, která je štastná a učí se nové znalosti.
Názvy kapitol: Přilétají pololetní zkoušky, Kyselá krev a strarosti, O prastarých upířích tajemstvích, Slaďoučká prosluněná vůně česneku, V rakvi dočista vzhůru, Oslepující překvapení u půlnočního oběda, Hrůzostrašné úplňkové plány a mnoho dalších
Molly je upírka. Jenže si nepřijde jako upírka, protože má ráda třeba česnek, nebo se ráda vyhřívá na sluníčku, ale to jen když letí někam sama, nebo je doma bez nikoho. Molly má nejlepší kamarádku Tanju, s kterou dělá úplně všechno. Jednoho ranního rozbřesku, kdy všíchni uléhali do postelí, Molly nemohla usnout, ale byla potichu, protože nechtěla nikoho rušit v denním spánku. Zničeho nic se z rakve vynořila Patrície a koukala na Molly. Molly dělala, že spí, ale Patricie věděla, že ne. Patrície řekla, že se u nich v rodině něco děje, jako rodinné problémy. Molly nevěděla, co říct, protože Patrície tohle nikdy neřekla a nikdy nebyla tak hodná a milá. Molly si řekla, že to je jedno a radostně souhlasila. V tu chvíli se Patrície zasmála. Molly byla smurná, ale něco takového čekala.
Charakteristika postav: Molly je hodná, milá a má velkou trpělivost. Tanja je kamarádská. Patricie je zlá a namyšlená.
Knihu mi doporučila Terka, když jsme byli na Šumavě. Líbila se mi, protože se jedná o upíry a je to krásný příběh.

Klub tygrů: Utajená laboratoř

Utajená laboratořNapsal: Thomas C. Brezina
Ilustrovala: Naomi Fearnová
Vydalo nakladatelství Fragment v Praze roku 2016.
Kniha má 116 stran. Četla jsem ji tři dny.
Doporučila bych ji Matymu, protože četl spoustu jiných dílů.
Kniha je určena pro děti od devíti let.
Druh literatury: detektivní příběh
Názvy kapitol: Tajná paseka, Neznámý, Strašlivé podezření, Pustá lež, Tajemné stopy, Bezpečí pro Julču, Ochránce zvířat, Vesnice duchů, Opuštěné statky, Nemilé překvapení, Na starém statku, Tajné dveře a mnoho dalších
Jednoho dne jel Patrik na projížďku. Vjel na krásnou louku a jelikož byl unavený po dlouhé cestě, rozhodl se si zde lehnout. Tráva byla měkká a dobře se na ní leželo. Když se Patrik probudil, uviděl, jak pár metrů od něj hopkalo mnoho králíčků. Rupla pod ním větvička, všichni králíčci se rozprchli, jen jeden zůstal. Králíček se roztřásl a Partik si ho vzal a šel ke kolu, ale někdo ho praštil. Když se probudil, porozhlédl se, ale žádného člověka nespatřil. Popadl králíka, rychle ho hodil do košíku a jel pryč. Řekl to kamarádům a ti to začali řešit. Přijel k nim zvířecí ochránce. Biggi mu králíka ukázala a on ho ukradl. Ale tygři ho sledovali a dostali se do jeho tajné laboratoře. Biggi okamžitě zavolala policii a ta zachránila zvířata, na kterých dělali pokusy.
Charakteristika jednajících postav: Biggi je hodná. Luk je malý vědec a je velice chytrý. Patrik je statečný a nebojácný.
Kniha se mi líbila, protože je to detektivní příběh.
Kniha je zajímavá tím, že se jedná o krádeže a odcizování zvířat.

Klub tygrů: Žraločí pevnost

Klub tygrů: Žraločí pevnostNapsal: Thomas C. Brezina
Ilustrovala: Naomi Fearnová
Vydalo nakladatelství Fragment v Praze roku 2013.
Kniha má 119 stran. Četla jsem ji dva dny.
Doporučila bych ji Anetě, protože teď přečetla první díl Klubu tygrů a tento by se jí určitě moc líbil.
Kniha je určena pro čtenáře od devíti let.
Druh literatury: detektivní příběh
Názvy kapitol: Varování, Hrůzný výkřik, Objev v přístavu, Šedý muž, Noční hádka, Pevnost žraloků, Černá medůza, Potápěčský institut a další
Biggi, Luk a Patrik byli napjatí, protože se jeli potápět s jedním z nejúspěšnějších potápěčů z celého ostrova. I když jim to rodiče zakázali, jelikož jsou ve vodě žraloci, i tak se vydali potápět. Když se dostali na místo, začali se oblékat. Skočili do vody a uviděli velikánskou pevnost - hrad. Plavali blíž a blíž, najednou se nad Lukem objevil asi třímetrový žralok. Když se Luk otočil, aby ho ukázal Biggi, už tam nebyl. Plavali zpátky a Biggi uviděla láhev, ve které byl papírek a plavala zpátky. Jak Biggi plavala, všimli si jí žraloci, ale neútočili. Vypadalo to, že byli dost nažraní. Biggi vzala tu láhev a plavala k hladině. Na tom papírku ale nic nebylo.
Charakteristika jednajících postav: Sylvie je hloupá a namyšlená. Biggi je silná jako tygr. Luk je chytrý, jako vědec. Patrik je obětavý jak ptáčci s kukačkou v hnízdě.
Kniha se mi líbila, protože v ní jde o žraloky a já se žraloků bojím.
Kniha je super, protože je to detektivka.

Klub tygrů: Záhadný duch

Klub tygrů: Záhadný duchNapsal: Thomas C. Brezina
Ilustrovala: Naomi Fearnová
Vydalo nakladatelství Fragment v Praze roku 2014.
Kniha má 133 stran. Četla jsem ji tři dny.
Doporučila bych ji Anetě, protože četla i jiný díl Klubu tygrů.
Kniha je určena pro čtenáře od devíti let.
Druh literatury: detektivní příběh
Názvy kapitol: Zemře, Bílá paní, Nebezpečné ticho, Úprk, Strašidelné světlo, Prokletý dům, Výkřik a další
Teta Henrieta zamkla Luka a dívenku jménem Natálie do pokoje. Luk bloumal nad vším, co se právě odehrálo a v tu ránu si vzpomněl na šachty, kterými sem lezli Tygři. Rychle popadl klíč, který měl u sebe, a odemkl ji. Naznačil Natálce, aby do ní vlezla. Moc se jí nechtělo, ale nakonec tam vlezla. Už už se Luk chystal vlézt do šachty, ale instinkt mu říkal, ať se rychle schová. Rychle se schoval, když uslyšel kroky. Byla to teta Henrieta a strýc Artur. Ach sakra, Luk zapomněl klíč, kterým odemkl šachtu, v zámku. Teta se zasmála a zamkla malou Natálku v šachtě. Začala mluvit o tom, ať si tam klidně umře hlady. Luk skoro ani nedýchal, ale aspoň slyšel jejich konverzaci. Mluvili o tom, že když Natálie umře, že dostanou všechen majetek a o nějakých otrocích. Lukovi to přišlo divné. Když ho ale strýc uviděl, Luk nečekal, schodil skřín a prchal pryč. Poté vše vysvětlil policii a zjistilo se, že teta Henrieta se oblékala za bílou paní a také že Natálčini rodiče nejsou mrtví. Byli zotročeni a týráni vlastními sourozenci.
Charakteristika jednajících postav: Luk je malý vědec. Biggi je silná, rychlá a statečná. Zachránila Natálku. Patrik je chytrý, silný, ale má i strach. Teta Henrieta je zlá, chtěla strčit malou Natálku z okna. Převlékala se za bílou paní. Strýc je zlý, ale je i hloupý, nechal se obalamutit Hentietou. Policie je hodná, pomohli Tygrům.
Kniha se mi líbila, protože se jedná o nadpřirozeno a já mám takové věci moc ráda.
Kniha byla zajímavá, protože na jejím konci je naučná tabulka se znakovou řečí.

Ztracený ježeček

Ztracený ježečekNapsal: Lil Hucklesby
Ilustroval: Jon Davis
Kniha má 135 stran. Četla jsem jí čtyři dny.
Kapitoly jsou očíslované.
Doporučila bych ji Nikče, protože četla knihu Ema a kouzelná zoo.
Literatura: příběh o zvířatech
Kniha je určena pro čtenáře od sedmi let.
Kniha byla zajímavá napínavými chvilkami. Líbila jsem mi, protože tam jde o malého ježečka.
Jednou byla Bibi s tatínkem v noci na zahradě. Slyšela nějaké divné zvuky. Pomyslela si, co to může být. Koukla se do záhonu, ale nic tam nebylo. Po chvíli zase začalo něco šustit v záhoně, Bibi k tomu pomalu šla a hlavně potichu. Rychle rozhrnula natě od mrkví. Jej, pomyslela si. Zahlédla ježečka. Rychle ho popadla, ježeček se skulil do klubíčka a popíchal Bibi. Bibi syčela bolestí, ale nakonec ježečka odnesla až do krabice v domě.
Charakteristika postav: Bibi je hodná, zachránila ježečka. Maminka a tatínek jsou hodní, nechali ježečka doma.
Knihu vydalo nakladatelství FRAGMENT v Praze roku 2013.

Medulínek ve škole

Medulínek ve školeNapsal: Jan Lebeda
Ilustrace: Veronika Balcarová
Vydalo nakladatelství Euromedia Group v Praze roku 2019.
Literatura: pohádkový příběh
Kniha je pro čtenáře od osmi let.
Názvy kapitol: Bouřka a Medulínek, Návštěva u kouzelné studánky, Na návštěvě u mravenců, Houpačka a jezevec, Medulínek ve škole, Jak skřítek pomohl vysedět malé pěnkavy a mnoho dalších.
Kniha má 138 stran. Četla jsem ji jedenáct dní každý den před spaním svému bratrovi.
Jednoho dne se Ontrášek s Medulínkem dohodli, že Ondra vezme Medulínka s sebou do školy. Jelikož to byl Medulínkův sen, musel Ondra přikývnout. Když nastal ten den, poprvé doma zalhal. Řekl, že jde sbírat léčivé byliny na louku uprotřed lesa. Protože byl Medulínek moc hodný, tak ho Medovníček s Medulkou pustili. Ondrášek řekl Medulínkovi, aby zalezl do aktovky a jenom malinko vykukoval. Když dojeli do školy a Ondra šel do své třídy, zrovna paní učitelka probírala prvouku a jelikož Medulínek znal většinu zvířárek a rostlin, Ondráškovi hodně pomáhal. Paní učitelka vždy Ondru hodně pochválila, ale poté se všimla, že vždy když řekne nějakou otázku, tak se Ondra podívá na svou aktovku a začne něco mrmlat. Po nějaké domě se učitelka zeptá Ondry, co v ní schovává a Ondrovi nezbývá nic jiného, než ukázat brašnu. Paní učitelka zaječí a z oktovky vyběhne přeměněný Medulínek na myšku. Všechna děvčata vylezou na stůl a zavolají pana školníka, ale ten nic nenajde. Všichni se dívají na Ondru a ten musí z aktovky vytáhnout žákovskou knihu a nechat paní učitelku, aby mu napsala poznámku, ve které stálo, že nosí do školy myši a při přírodopisu se s nimi radí. Nakonec Medulínek uteče pootevřeným oknem a čeká na Ondráška ve křoví u hlavniho vchodu školy. Ondrášek už už chce nastoupit do autobusu, ale najednou začne znovu paní učitelka ječet, protože jí na hlavu sedl chroust, a to bylo jeku. Pan řidič dá chrousta Ondráškovi, aby ho vypustil u nich v lese na samotě. Nakonec, když Ondráškův táta podepíše poznámku, říká mamince, že ta učitelka se asi zbláznila.
Charakteristika jednajících postav: Ondra je hodný, vzal Medulínka do školy a splnil mu jeho sen. Medulínek je malý a šikovný skřítek, protože se umí přeměnit na jakoukoliv věc. Rodiče Medulínka jsou hodní, nezlobí se na něho. Rodiče Ondráška jsou vtipní a chytří. Paní učitelka je ustrašená, ale moc chytrá.
Kniha se mi líbila, bylo v ní mnoho zajímavých příběhů. Je zajímavá dobrodružstvími a hezkými obrázky. Doporučila bych ji Vendovi, protože je v ní plno zábavných a vtipných částí.

Nové pohádky skřítka Medovníčka

Nové pohádky skřítka MedovníčkaNapsal: Jan Lebeda
Ilustrace: Zdeňka Študlarová
Vydalo nakladatelství Brána v Praze roku 2011.
Literatura: pohádkový příběh
Kniha je pro čtenáře od sedmi let.
Knihu jsem četla šestnáct dní mému bratrovi.
Kniha má 140 stran.
Kniha se mi líbila, bylo v ní mnoho zajímavých příběhů na dobrou noc. Je zajímavá hezkými obrázky. Doporučila bych ji Honzovi, protože by ji mohl číst své malé sestře.
Názvy kapitol: Přišlo jaro, Medovníček a myška Eliška, Jak se nezbedný strakapaud polepšil a mnoho dalších
Jaro už bylo tady a všichni uklízeli lyže a sáňky. Medovníček už sundává mech ze svého domečku a chystal se jít za včelkami. Najednou něco uslyšel, jako kdyby naříkání, ale říkal si, že se mu to jen zdálo. Po chvíli, kdy naříkání skončilo, se zase ozvalo. Medovníček už byl rozzlobený, jelikož to šlo ze střech jeho chaloupky, vylezl tam. Najednou si skřítek všiml malého semínka ze smrku, sundal ho, udělal dírku do země a semínko do ní zasadil.
Chratteristika postav: Skřítek je hodný, rád pomáhá. Zachránil semínko. Semínko je hodné, poděkovalo Medovníčkovi.

Deník mimoňky: Příběh nestylový Tv celebrity

Deník mimoňkyNapsala a ilustrovala: Rachel Renée Russellová
Vydalo nakladatelství Mladá fronta v Praze roku 2016.
Knihu jsem četla dva týdny.
Druh literatury: deník
Počet stran: 320
Kniha je určena pro dívky od devíti let.
Doporučila bych ji Domče, protože je zábavná a směšná.
Kniha se mi líbila, je srandovní. Jsou v ní pěkné obrázky.
Chloe a Zoey šly na koncert, na který byly pozvané. Hrozně moc se těšily a najednou přišla Mackenzie. Povídá jim, že až se budou koukat zdálky, tak ať alespoň něco vidí. No Mackenzie se jim začala posmívat, ale to něvěděla, že holky mají lístky do zákulisí. Mackenzie se vyděsila, ale pak dostala zlý plán. Ukradne jim lístky a půjde do zákulisí s holkama z její party. Meckenzie polila Zoey vodou a když ji holky sušily, tak jim lístky ukradla. Nikki a ostatní holky hledaly lístky, ale nemohly je najít. Meckenzie mezitím co holky hledaly lístky, se dostala do zákulisí, a vychutnávala si pocit výhry. Když holky viděli, jak Meckenzie a její parta jdou do zákulisí, byly naštvané. Ochranka mezitím dovezla tyč s oblečením. Hned do něj vlezly. Dostaly se do zákulisí, ale pak je načapal model. Ale ten si myslel, že to jsou modelky, tak je namaloval a poslal do baru. Tam viděli Meckenzii s holkama, Niki se naštvala a začala hádka. Když prišla ochranka, řekla že zavolají rodiče. Poté přišla parta Bad boys a hned poznali pravou Nikki a Mackenzii poslali domů i s velkou pokutou. Nikki a holky byly štastné a Nikki dostala vlastní show.
Charakteristika postav: Mackenzie je zlá a zákeřná, protože polila Chloe vodou a mezitím ukradla lístky. Nikki je hodná a milá. Chloe a Zoey jsou hezké a milé.
Kapitoly nemají nazev, každá kapitola má jen své datum jako v opravdovém deníčku.